OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA (kwalifikacja Z.5 - MS.5 - SPO.5) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 20...   (DARMOWY)
OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA

OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA (kwalifikacja Z.5 - MS.5 - SPO.5) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na podstawie informacji o podopiecznym uzupełnij Wniosek o przyznanie świadczenia z pomocy społecznej. Za datę sporządzenia wniosku przyjmij datę egzaminu.
Opracuj wykaz ćwiczeń oddechowych wykonywanych bez przyrządów i z przyrządami z określeniem celów wykonywania gimnastyki oddechowej.
Wniosek o przyznanie świadczenia pieniężnego oraz tabelę do sporządzenia wykazu ćwiczeń oddechowych znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym.
Wykonaj zabieg mycia pleców oraz kończyn dolnych leżącemu w łóżku podopiecznemu.
Przed wykonaniem zabiegu mycia pleców i kończyn dolnych zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki gotowość do wykonania zadania. Zadanie praktyczne wykonaj w czasie maksymalnie 30 minut. Po przekroczeniu tego czasu egzaminator zakończy proces oceny, kierując komunikat "dziękuję".
Zadanie wykonaj zgodnie z procedurami i przepisami bhp. Do wykonania wykorzystaj przybory, materiały i środki udostępnione w magazynie i na stanowisku egzaminacyjnym. Po wykonaniu zadania uporządkuj stanowisko pracy.
Arkusz egzaminacyjny pozostaw na stoliku.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

OPIEKUN MEDYCZNY (kwalifikacja Z.4 - MS.4 - MED.3) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016   (DARMOWY)
OPIEKUN MEDYCZNY

OPIEKUN MEDYCZNY (kwalifikacja Z.4 - MS.4 - MED.3) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

65-letnia pani Maria Adamiec obecnie przebywa na oddziale neurologicznym, w sali jednoosobowej. Dziewięć dni temu miała częściowo usunięty guz mózgu. U pacjentki występuje niedowład połowiczy prawostronny, zaparcia atoniczne, nietrzymanie moczu, afazja ruchowa. Rozumie mowę, wypowiada swoje myśli powoli, w krótkich zdaniach. Jest narażona na odleżyny i odparzenia. Wczoraj u pani Marii wystąpił napad padaczki o charakterze drgawek toniczno-klonicznych, otrzymuje leki doustne. Choruje na nadciśnienie tętnicze z zaleceniem pomiaru ciśnienia co 8 godzin. Ze względu na przebywanie w łóżku i brak współpracy z pacjentką rehabilitant wykonuje ćwiczenia bierne prawej kończyny górnej i dolnej, przesadza chorą na wózek inwalidzki lub na fotel. Pani Maria przy pomocy personelu spożywa posiłki, współpracuje przy zmianie pozycji ciała, lecz sama jej nie zmienia. Wymaga wykonania czynności higienicznych i opiekuńczych. Często ma obniżony nastrój, płacze. Córka odwiedza matkę codziennie, ale przebywa u niej około 15 minut.
W formularzu zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym, napisz plan opieki nad pacjentką określając jej problemy oraz adekwatne do nich działania opiekuna. ...................

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA (kwalifikacja Z.3 - MS.3 - BPO.2) - Zadanie praktyczne nr...   (DARMOWY)
TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA

TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA (kwalifikacja Z.3 - MS.3 - BPO.2) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na podstawie informacji podanych w zadaniu opracuj dokumenty dotyczące zabezpieczenia imprezy masowej. W tym celu na podstawie opisu sytuacji zadaniowej oraz zamieszczonych wyciągów z aktów prawnych:
- wypełnij Tabelę 1 Minimalna liczba członków służby porządkowej i służby informacyjnej niezbędnych do zabezpieczenia imprezy oraz wykaz wyposażenia członka służby informacyjnej.
- wypełnij Tabelę 2 Uprawnienia służb porządkowych i informacyjnych organizatora imprezy masowej.
- uzupełnij Tabelę 3 A Igorytm postępowania członka służby porządkowej organizatora imprezy masowej podczas stwierdzania uprawnień do przebywania na imprezie.
- wypełnij Notatkę z użycia/wykorzystania środków przymusu bezpośredniego.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK MASAŻYSTA (kwalifikacja Z.1 - MS.1 - MED.10) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016   (DARMOWY)
TECHNIK MASAŻYSTA

TECHNIK MASAŻYSTA (kwalifikacja Z.1 - MS.1 - MED.10) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj diagnostykę i masaż okolicy zabiegowej zgodnie ze skierowaniem lekarskim zamieszczonym w arkuszu, wykorzystując informacje zawarte w Opisie stanu zdrowia i możliwości ruchowych pacjentki na podstawie wywiadu. Wypełnij Kartę zabiegów pacjenta, Przeciwwskazania ogólne i miejscowe do zabiegu oraz Struktury anatomiczne okolicy objętej masażem. Masaż wykonaj w pozycji siedzącej pacjentki.
Po zapoznaniu się z treścią zadania, pod kierunkiem przewodniczącego ZN, będziesz realizował kolejne etapy egzaminu. Zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki kolejno:
- gotowość do przygotowania stanowiska do zleconego masażu oraz zakończenie tych czynności,
- gotowość do przygotowania siebie i pacjentki do masażu oraz zakończenie tych czynności,
- zakończenie czynności związanych z uporządkowaniem stanowiska po wykonanym masażu. Diagnostykę i masaż wykonaj w czasie nie dłuższym niż 20 minut lub do momentu, gdy usłyszysz od egzaminatora komunikat: "dziękuję". W przypadku braku komunikatu od egzaminatora zakończ masaż, gdy uznasz, że wykonałeś zadanie. W ramach diagnostyki zastosuj co najmniej 3 różne sposoby oceny tkanek okolicy objętej zabiegiem. Poszczególne chwyty i techniki masażu wykonaj 2 razy. Po uzyskaniu zgody przewodniczącego ZN przejdź do indywidualnego stanowiska egzaminacyjnego aby kontynuować egzamin.
Zadanie egzaminacyjne wykonaj zgodnie z zasadami i procedurami uwzględniającymi przepisy BHP i ergonomię pracy.

Czas na przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH (kwalifikacja T.15 - TG.16 - HGT.12) - Zadanie praktycz...   (DARMOWY)
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH (kwalifikacja T.15 - TG.16 - HGT.12) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj prace na rzecz ośrodka sportowego.
Zapoznaj się ze wstępnym zamówieniem na pobyt jednodniowy 12-osobowej grupy studentów oraz zaplanowanym jadłospisem dziennym złożonym z pięciu posiłków i zawierającym dwie propozycje śniadania I.

Oblicz wartość energetyczną dla obu propozycji I śniadania i wybierz tę propozycję I śniadania, której wartość energetyczna pokrywa od 25% do 30% dziennego zapotrzebowania studentów na energię. Dzienne zapotrzebowanie energetyczne studentów wynosi 3 400 kcal. Druk do obliczenia wartości energetycznej i dokonania wyboru I śniadania znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym - Karta wyboru I śniadania.
Oblicz zawartość witaminy C w posiłkach zaplanowanych w jadłospisie dziennym: wybranej propozycji I śniadania, w II śniadaniu, obiedzie, podwieczorku i kolacji. Oceń pokrycie normy na witaminę C. Norma witaminy C dla mężczyzny w wieku 20+24 lat na poziomie RDA wg IŻŻ z 2012 r. wynosi 90 mg/dobę. Do oceny wykorzystaj dane zawarte w Tabeli 1 - Wykaz zawartości witaminy C w 100 g potraw, produktów i napojów zaplanowanych w jadłospisie dziennym. Formularz do obliczenia zawartości witaminy C znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym - Karta oceny zawartości witaminy C.
Sporządź zapotrzebowanie na surowce niezbędne do przygotowania dania zasadniczego dla 12-osobowej grupy studentów. Wykorzystaj dane zamieszczone w Tabeli 2 - Normatyw surowcowy na 1 porcję potraw zaplanowanych w daniu zasadniczym. Formularz do sporządzenia zapotrzebowania znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym - Zapotrzebowanie na surowce do przygotowania dania zasadniczego.
Sporządź kalkulację kosztów wyżywienia i usług dodatkowych dla 12-osobowej grupy studentów. Do sporządzenia kalkulacji wyżywienia wykorzystaj dane zawarte w Tabeli 3 - Wykaz kosztów usług żywieniowych oraz uwzględnij 150% marżę gastronomiczną stosowaną przez ośrodek sportowy. Kalkulację usług dodatkowych sporządź w cenach netto na podstawie danych zamieszczonych w Tabeli 4 - Wykaz usług dodatkowych. Druk do sporządzenia kalkulacji znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym - Kalkulacja jednodniowego pobytu 12-osobowej grupy studentów.
Wpisz na druku ilości zastawy stołowej niezbędnej do podania i konsumpcji potraw i napojów zaplanowanych na obiad dla 12-osobowej grupy. Uwzględnij metodę niemiecką do podawania potraw. Druk do wypełnienia znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym - Wykaz zastawy stołowej.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 150 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 183 z 457 178 179 180 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?