TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI (kwalifikacja T.4 - TG.4 - SPC.1) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIER...   (DARMOWY)
TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI

TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI (kwalifikacja T.4 - TG.4 - SPC.1) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Korzystając z receptury i opisu technologicznego wykonaj faworki oraz wypełnij Raport produkcji. Surowce zostały odważone zgodnie z recepturą. Jaja są zdezynfekowane.
Gotowe faworki ułóż na paterze lub półmisku. Arkusz z wypełnionym Raportem produkcji pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.
Po zakończeniu prac uporządkuj swoje stanowisko pracy.
Sprzętu, narzędzi i urządzeń używaj zgodnie z przeznaczeniem, przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów przeciwpożarowych i ochrony środowiska.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 150 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

FLORYSTA (kwalifikacja R.26 - RL.26 - OGR.1) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016   (DARMOWY)
FLORYSTA

FLORYSTA (kwalifikacja R.26 - RL.26 - OGR.1) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Do kwiaciarni wpłynęło zamówienie na wykonanie wiązanki pogrzebowej. Życzeniem klienta jest, aby była ona wykonana na liściu z zachowaniem stopniowania materiału roślinnego.
Zgodnie z zamówieniem i wykazem dostępnego materiału florystycznego wykonaj w skali 1:5 rysunki projektowe wiązanki pogrzebowej: rzut z boku i rzut z przodu. Rysunki projektowe wykonaj na papierze samokopiuj ącym.
Sporządź kosztorys wykonania wiązanki pogrzebowej, korzystając z danych zawartych w arkuszu egzaminacyjnym i materiałów dostępnych na stanowisku egzaminacyjnym. Kosztorys sporządź w tabeli na papierze samokopiuj ącym, którą znajdziesz pod nazwą - Kosztorys.
Po wykonaniu rysunków projektowych i kosztorysu zgłoś przewodniczącemu ZN, przez podniesienie ręki, gotowość do wykonania wiązanki pogrzebowej. Rysunki projektowe i kosztorys przekaż przewodniczącemu, a kopie pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.
Wykonaj wiązankę pogrzebową według wykonanego rysunku projektowego na stanowisku egzaminacyjnym, oznaczonym Twoim numerem, wyposażonym w niezbędne materiały, narzędzia i sprzęt. Zachowaj kolejność wykonywanych czynności zgodnie ze sztuką. Podczas wykonywania wiązanki przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Po wykonaniu prac związanych z wykonaniem wiązanki uporządkuj stanowisko egzaminacyjne i posegreguj odpadki na organiczne i nieorganiczne.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹ...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Uzupełnij projekt zagospodarowania fragmentu terenu.
Na podstawie dokumentacji rysunkowej zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym w postaci Planu zagospodarowania fragmentu terenu i Przekroju A-A zaplanuj przebieg prac wykonania nawierzchni żwirowej i zapisz w zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym Tabeli 1 - Plan wykonania nawierzchni żwirowej.
Sporządź wykaz narzędzi i sprzętu niezbędnych do wykonania nawierzchni żwirowej w zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym Tabeli 2 - Wykaz narzędzi i sprzętu.
Opisz przekrój konstrukcyjny murka oporowego na zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym szablonie - Przekrój B-B.
Narysuj przekrój konstrukcyjny C-C przez nawierzchnię wykonaną z płyt betonowych chodnikowych
0 wymiarach 50 x 50 x 7 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową. Grunt jest przepuszczalny. Rysunek z opisem wykonaj w skali 1:10 na zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym szablonie - Przekrój C-C.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z wykonaniem 25 chodnika wykonanego z płyt betonowych chodnikowych o wymiarach 50 x 50 x 7 cm ułożonego na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową. Obliczenia wykonaj na podstawie danych zawartych w tabelach - Wyciąg z Katalogu Nakładów Rzeczowych KNR 2-31 Chodniki z płyt betonowych i kamiennych oraz Cennik robocizny i materiałów. Zestawienie kosztów wykonaj na zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny
1 materiałów.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹ...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Opracuj projekt koncepcyjny kwietnika sezonowego w aspekcie letnim. Plan sytuacyjny z zawartymi w nim wskazaniami dotyczącymi uzyskania efektów barwnych zamieszczono w arkuszu egzaminacyjnym.
Na podstawie danych zawartych w tabeli - Wyciąg z oferty szkółki roślin ozdobnych sporządź wykaz roślin, który uwzględnisz przy wykonaniu projektu koncepcyjnego nasadzeń. Do opracowania koncepcji dobierz wyłącznie rośliny ozdobne z liści. Wybrane rośliny wpisz do tabeli - Wykaz roślin.
Projekt koncepcyjny kwietnika w aspekcie letnim wykonaj techniką barwną na szablonie - Projekt koncepcyjny kwietnika sezonowego, w rzucie z góry z legendą. Oznaczenia graficzne dla projektowanych nasadzeń dobierz tak, aby oddać charakter dobranych roślin.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z obsadzeniem fragmentu projektowanego kwietnika w postaci kwadratowej wielobarwnej płaszczyzny, oznaczonej na planie sytuacyjnym symbolem K, na podstawie danych zawartych w tabelach: Wyciąg z KNR 2-21 Obsadzenie kwietników roślinami kwietnikowymi jednorocznymi lub dwuletnimi oraz Cennik robocizny i materiałów. Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów.
Na stanowisku egzaminacyjnym oznaczonym Twoim numerem, wyposażonym w niezbędne narzędzia, sprzęt i materiał roślinny, wyrównaj powierzchnię uprawionej już gleby, a następnie wytycz powierzchnię w kształcie kwadratu o długości boku wynoszącej 1,00 m. Wyznaczoną powierzchnię obsadź wrzosami w rozstawie 30 x 40 cm. Pamiętaj o przygotowaniu roślin przed ich posadzeniem. Zachowaj kolejność wykonywanych czynności zgodnie ze sztuką.
Podczas sadzenia przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Po wykonanej pracy oczyść narzędzia i złóż w miejscu, z którego je pobrałeś. Uporządkuj stanowisko egzaminacyjne i posegreguj odpadki na organiczne, nieorganiczne i pozostałe.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ROLNIK (kwalifikacja R.16 - RL.16 - ROL.10) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016   (DARMOWY)
TECHNIK ROLNIK

TECHNIK ROLNIK (kwalifikacja R.16 - RL.16 - ROL.10) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Zaplanuj w gospodarstwie uprawę kukurydzy na kiszonkę z całych roślin oraz ustal liczbę krów, które można nią wykarmić, zakładając 20% rezerwę paszową. Zaplanowane zabiegi powinny się zaczynać po zbiorze przedplonu i obejmować okres do sporządzenia kiszonki (włącznie).
W arkuszu egzaminacyjnym znajdują się: charakterystyka gospodarstwa, wymagania pokarmowe kukurydzy, stosowane nawozy i środki ochrony roślin oraz tabele do wpisania elementów planowanej technologii uprawy.
Charakterystyka gospodarstwa
- gleba próchniczna, kompleks żytni dobry klasy IV a i IV b,
- średnia zasobność gleby w składniki pokarmowe,
- powierzchnia uprawy kukurydzy - 5 ha,
- przedplon: żyto ozime zebrane w I dekadzie sierpnia,
- materiał siewny zaprawiony przeciwko chorobom grzybowym,
- siew siewnikiem punktowym w rozstawie rzędów 75 cm w III dekadzie kwietnia,
- bez pielęgnacji mechanicznej,
- przewidywany plon - 600 dt zielonki z ha,
- współczynnik przeliczeniowy zielonki z kukurydzy na kiszonkę - 0,75 (ze 100 dt zielonki otrzymujemy 75 dt kiszonki),
- zbiór w III dekadzie września w fazie woskowej dojrzałości ziarna,
- okres żywienia zimowego - 200 dni.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 185 z 457 180 181 182 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?