TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2010   (DARMOWY)
TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH - CZERWIEC 2010
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Klientka profesjonalnie wyposażonego salonu fryzjerskiego życzy sobie wykonania trwałej koloryzacji włosów i uformowania wybranej z katalogu fryzury dziennej techniką ondulacji wodnej dopasowanej do kształtu twarzy (tzw. nawijanie włosów kierunkowe). Klientka oczekuje, że po koloryzacji włosy będą miały kolor nieznacznie ciemniejszy od naturalnego. Życzy sobie skrócenia długości włosów i cieniowania. Chce mieć fryzurę zgodną z katalogową z symetryczną grzywką i zachowanym konturem wewnętrznym.

Opracuj projekt realizacji prac obejmujących wykonanie usługi zgodnej z życzeniem klientki i zaleć klientce sposób pielęgnacji włosów w warunkach domowych.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej odnoszący się do zakresu projektu.
  2. Założenia niezbędne do przygotowania projektu.
  3. Uzasadnienie dobranego dla klientki koloru włosów oraz kolejności wykonywania zabiegów.
  4. Rysunki poglądowe zabiegu strzyżenia oraz kierunków nawinięcia włosów wykonane na szablonach zamieszczonych w KARCIE PRACY EGZAMINACYJNEJ
  5. Wykaz niezbędnych do wykonania zabiegów narzędzi, przyborów, preparatów, aparatów i bielizny fryzjerskiej.
  6. Opis przebiegu zabiegów fryzjerskich z uwzględnieniem zastosowanych rodzajów zabiegów, metod, technik i sposobów ich wykonania.
  7. ................................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BUDWNICTWA) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2010   (DARMOWY)
TECHNIK BUDOWNICTWA

TECHNIK BUDOWNICTWA - CZERWIEC 2010
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

W przygotowanym i zabezpieczonym wykopie zaplanowano wykonanie monolitycznych żelbetowych stóp fundamentowych pod budynek usługowy o konstrukcji szkieletowej. Wokół wykopu wykonano ławy drutowe i wyznaczono osie stóp. Następnie w wykopie ułożono pod fundamenty warstwę chudego betonu podkładowego o grubości 10 cm. Stopy fundamentowe będą wykonane z gotowej, dostarczonej z wytwórni mieszanki betonowej C 16/20 oraz prętów zbrojeniowych ze stali A-III i A-O, przygotowanych na placu budowy. Do miejsca wbudowania mieszanka betonowa będzie transportowana taczkami, następnie układana i zagęszczana ręcznie. Drewno okrągłe, deski oraz pręty zbrojeniowe będą składowane na placu budowy. Przewiduje się jednokrotne wykorzystanie deskowania.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem monolitycznych żelbetowych stóp fundamentowych pod budynek usługowy o konstrukcji szkieletowej.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
  2. Założenia do projektu wynikające z treści zadania i załączonej dokumentacji.
  3. Wykaz robót związanych z wykonaniem stóp fundamentowych przedstawiony w kolejności technologicznej oraz opis wymagań dotyczących wykonania i odbioru zaplanowanych robót.
  4. ..........................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BHP) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2010   (DARMOWY)
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (BHP) - CZERWIEC 2010
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

W fabryce pomp wirnikowych znajduje się wydział obróbki mechanicznej. W jednym z pomieszczeń tego wydziału usytuowane są cztery stanowiska tokarskie, na których obrabia się korpusy pomp. Wykonaj analizę i ocenę stanowiska pracy tokarza pod względem spełnienia wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii, a także ocenę ryzyka zawodowego wraz z uzasadnieniem, w oparciu o przedstawiony opis stanowiska i pomieszczenia (Załączniki 1 - 3) oraz przepisy i normy (Załączniki 4-10). Zaproponuj sposoby zmniejszenia poziomu ryzyka zawodowego.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
  2. Założenia, czyli dane niezbędne do wykonania zadania, wynikające z treści zadania, opisu pomieszczenia i stanowiska pracy oraz przeprowadzonych pomiarów i oględzin.
  3. Wykaz wymagań określonych w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii dotyczących pomieszczenia oraz stanowiska pracy tokarza wraz z oceną spełnienia tych wymagań.
  4. Wykaz zagrożeń fizycznych, chemicznych i psychofizycznych występujących na stanowisku pracy tokarza wraz z podaniem źródeł zagrożeń i ich skutków.
  5. Oszacowanie ryzyka zawodowego związanego z poszczególnymi zagrożeniami zidentyfikowanymi na stanowisku pracy tokarza, zgodnie z metodą oszacowania ryzyka zawodowego w skali trójstopniowej.
  6. ...................................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ELEKTRONIK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2010   (DARMOWY)
TECHNIK ELEKTRONIK

TECHNIK ELEKTRONIK - CZERWIEC 2010
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

W czasie zajęć w pracowni elektronicznej zbudowano prosty odbiornik radiowy pracujący na falach długich. Podczas ćwiczenia sprawdzano działanie jego bloków oraz zgodność parametrów rzeczywistych z parametrami technicznymi typowego odbiornika. Jednym z badanych bloków układu był demodulator AM.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z uruchomieniem i sprawdzeniem działania demodulatora AM, którego schemat i dane techniczne przedstawiono w załączniku 1, zgodnie z instrukcją zawartą w załączniku 2. Na podstawie uzyskanych wyników pomiarów (Załącznik 4) oblicz współczynnik głębokości modulacji m dla zmodulowanego amplitudowo sygnału wejściowego detektora AM oraz wyznacz charakterystyki: przejściową U'm=f(m) i zniekształceń h=f(m) badanego detektora. Porównaj wyniki pomiarów (Załącznik 4) uzyskane podczas badania układu detektora AM na stanowisku wyposażonym zgodnie z załącznikiem 3 z danymi technicznymi typowego układu. Sformułuj wnioski dotyczące poprawności pracy układu detektora diodowego AM.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
  2. Założenia do opracowania projektu badania detektora AM wynikające z danych technicznych układu, wyposażenia stanowiska pomiarowego i wykonanych pomiarów.
  3. Wykaz działań związanych z uruchomieniem i badaniem demodulatora AM.
  4. ...........................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ROLNIK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2010   (DARMOWY)
TECHNIK ROLNIK

TECHNIK ROLNIK - CZERWIEC 2010
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

W gospodarstwie rolnym, w którym prowadzona jest hodowla 20 krów mlecznych, planuje się wykorzystanie części użytków zielonych na wypas kwaterowy. Okres pastwiskowy trwa od 4 maja do 30 września. Krowy o średniej masie 550 kg/szt będą wypasane na pastwisku w jednej grupie. Na jednej kwaterze zwierzęta będą przebywały przez 4 dni. Kwatery należy zmieniać rotacyjnie, tak by po zejściu zwierząt nastąpiło odnowienie runi. Trawę z kwater, na których nie są wypasane krowy, przeznacza się na siano. Przy zastosowaniu nawozów mineralnych zgodnie z zaleceniami, planowany zbiór zielonki z 1 hektara wynosi 30 ton.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z zaplanowaniem i użytkowaniem pastwiska w ciągu roku (okresu pastwiskowego). Uwzględnij zabiegi nawożenia i pielęgnacji użytków zielonych.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
  2. Założenia do projektu realizacji prac, wynikające z treści zadania i załączonej dokumentacji.
  3. Obliczenie powierzchni pastwiska na podstawie ilości i powierzchni niezbędnych do wypasu kwater (wynik podany z dokładnością do 2 miejsca po przecinku).
  4. Sprzęt i urządzenia niezbędne do zorganizowania pastwiska zgodnie z dobrostanem zwierząt.
  5. .......................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 422 z 457 417 418 419 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?