|
FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.25 - AU.54 - AU.28 - AUD.5 - PGF.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIE... (DARMOWY)
FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.25 - AU.54 - AU.28 - AUD.5 - PGF.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Wykonaj layout strony internetowej oraz animowany baner dla firmy CLASSIC zajmującej się wypożyczaniem samochodów zabytkowych. W tym celu:
1. Na pulpicie komputera utwórz folder PESEL (PESEL to Twój Numer PESEL), a w nim folder
OBRAZYPESEL
2. Pliki z obrazami samochodów z folderu A.25_materiały_1 zabezpieczonego hasłem A.25_p1_06 zapisz po wykonaniu transformacji zgodnej z wymaganiami w folderze OBRAZYPESEL.
3. W programie Adobe Photoshop wykonaj zgodnie z wymaganiami animowany baner i zapisz jego projekt w pliku banerPESEL.psd z zachowaniem warstw oraz wersję do internetu w pliku baner_PESEL.gif w trybie koloru RGB.
4. W programie Adobe Photoshop wykonaj zgodnie z wymaganiami layout strony internetowej firmy CLASSIC i zapisz go w pliku layoutPESEL.psd z zachowaniem warstw.
Pliki baner PESEL.psd, baner_PESEL.gif, layout PESEL.psd zapisz w folderze PESEL
Folder o nazwie PESEL nagraj na płytę CD, sprawdź poprawność nagrania, płytę opisz swoim numerem
PESEL.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.20 - AU.23 - AUD.2) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (DARMOWY)
FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.20 - AU.23 - AUD.2) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Przygotuj projekt ulotki według wzoru - rysunek 2. W tym celu sfotografuj w atelier wzór ułożony z gwoździ na białym tle - rysunek 1. Podczas fotografowania zastosuj oświetlenie bezcieniowe, kompozycję centralną, kadr poziomy i zarejestruj obraz w formacie JPEG o najwyższej jakości.
Na pulpicie komputera utwórz folder o nazwie PESEL (PESEL to Twój numer PESEL). Do folderu PESEL przenieś jedno zdjęcie gwoździ wybrane do dalszej obróbki cyfrowej. Nie edytuj zdjęcia w programie graficznym, nadaj mu tylko nazwę PESEL metal. W celu wykonania ulotki pracuj na kopii pliku PESEL_metal.jpg.
Wykonaj projekt ulotki zgodnie z wytycznymi oraz ze wzorem - rysunek 2:
• parametry zapisu makiety: rozdzielczość 300 dpi, tryb koloru RGB, format zapisu PSD z zachowaniem warstw,
• wymiary ulotki: 176 x 250 mm,
• tło ulotki:
- w górnej części prostokąt o parametrach: 176 x 125 mm, kolor RGB (250, 250, 10)
- w dolnej części prostokąt o parametrach: 176 x 125 mm, kolor RGB (10, 150, 250)
• na warstwach należy umieścić 3 prostokąty w kolorze szarym o składowych RGB (215, 215, 215) z dodanym cieniem o dowolnych parametrach,
- prostokąt w górnej i dolnej części makiety o wymiarach 130 x 30 mm,
- prostokąt w środkowej części makiety o wymiarach 130 x 70 mm,
• na warstwach, zgodnie ze wzorem, należy umieścić pasy o szerokości 10 mm w kolorze niebieskozielonym, o składowych RGB (0, 255, 255) wypełnione sfotografowanymi gwoździami:
- dwa poziome pasy o rozmiarach 176 x 10 mm umieszczone pomiędzy szarymi prostokątami,
- cztery ukośne pasy umieszczone w narożnikach makiety,
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.25 - AU.54 - AU.28 - AUD.5 - PGF.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ... (DARMOWY)
FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.25 - AU.54 - AU.28 - AUD.5 - PGF.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Wykonaj animowany baner dotyczący usługi telefonicznego zamawiania zakupów. W tym celu:
1. W programie do obróbki grafiki wektorowej zaprojektuj ikony i zapisz je w folderze IKONYPESEL w formacie grafiki wektorowej z możliwością edycji poszczególnych obiektów.
2. W programie do grafiki rastrowej wykonaj przyciski i zapisz je w formacie JPEG w folderze PRZYCISKIPESEL.
3. Na podstawie pliku samochódbaner.png z folderu A.25_materiały_1 zabezpieczonego hasłem A.25_prakt1 przygotuj dwa obrazy samochodu.
4. Obrazy samochodu zapisz w plikach samochódniebieski.png oraz samochódczerwony.png w trybie koloru RGB w folderze FOTO PESEL z zachowaniem przezroczystości tła.
5. Na podstawie przygotowanych plików w programie Adobe Photoshop wykonaj animowany baner i zapisz jego projekt w pliku banerPESEL.psd oraz wersję do internetu w pliku baner_PESEL.gif w trybie koloru RGB.
Wszystkie rezultaty zadania wykonaj zgodnie z opisem technologicznym oraz wzorem baneru i zapisz na pulpicie komputera w utworzonym przez siebie folderze o nazwie PESEL (PESEL to Twój numer PESEL).
Folder o nazwie PESEL zapisz na płytę CD, zgłoś przez podniesienie ręki gotowość do sprawdzenia nagrania, a po uzyskaniu zgody przewodniczącego ZN sprawdź poprawność nagrania płyty. Sprawdzoną płytę CD podpisz swoim numerem PESEL.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.20 - AU.23 - AUD.2) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (DARMOWY)
FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.20 - AU.23 - AUD.2) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Przygotuj projekt okładki kalendarza według załączonej makiety. W tym celu wykonaj w atelier zdjęcie katalogowe piłki na białym tle, zastosuj oświetlenie bezcieniowe i zasady kompozycji centralnej, uwzględniając efektywne wypełnienie kadru. Obraz zarejestruj w formacie JPEG.
Na pulpicie komputera utwórz folder o nazwie PESEL (PESEL to Twój numer PESEL). Do folderu przenieś zdjęcie piłki, które wybrałeś do dalszej obróbki, i nadaj mu nazwę PESEL_piłka. Pracuj na kopii pliku.
Wykonaj projekt okładki kalendarza zgodnie z wytycznymi:
- parametry okładki: szerokość: 260 mm, wysokość: 180 mm, rozdzielczość: 300 ppi, tryb koloru RGB, format zapisu PSD z zachowaniem warstw,
- tło okładki w kolorze RGB (255, 255, 255),
- parametry napisów:
- 2019: Arial Bold lub Arial pogrubiony 230 pkt, kolor RGB (100, 200, 200), styl warstwy: faseta/ faza i płaskorzeźba o dowolnych wartościach,
- PRODUCENT ZABAWEK ZAPACHOWYCH, UL. WANILIOWA 5, 99-150 BIAŁA GÓRA, TEL. 345 -453-345, WWW.WANILIA.EU: Arial Bold lub Arial Pogrubiony, 14 pkt, kolor RGB (100, 200, 200), tekst wyśrodkowany,
- warstwa o nazwie kształt zawierająca dwa kształty różniące się wielkością o parametrach: kolor wypełnienia RGB (100, 200, 200), kontur o szerokości 7 pikseli w kolorze RGB (188, 18, 218), krycie warstwy 75%, usytuowanie i wielkość kształtów zgodne z makietą,
- warstwa o nazwie piłka niebieska zawierająca piłkę wyselekcjonowaną z pliku PESEL_piłka umieszczoną w lewej części makiety o średnicy 90 mm,
- trzy kopie piłki o średnicy 90 mm w kolorze żółtym, czerwonym, zielonym umieszczone na warstwach o nazwach piłka żółta, piłka czerwona, piłka zielona, usytuowane zgodnie z makietą,
- zanikające, o zmniejszonym kryciu odbicie lustrzane dodane do każdej piłki,
- ramka w kolorze niebieskim o szerokości 20 mm wypełniona fragmentami sfotografowanej piłki,
- numer PESEL umieszczony w prawym dolnym rogu makiety w obszarze ramki, wyedytowany fontem Arial Bold lub Arial pogrubiony, 18 pkt, kolor RGB (255, 255, 0).
Wynik pracy zapisz w folderze PESEL pod nazwą PESELmakieta w formacie PSD w trybie koloru RGB.
Projekt okładki umieść symetrycznie na arkuszu A4 i zapisz wersję do wydruku w trybie koloru CMYK w folderze PESEL w pliku PESELmakietajpg.
Folder o nazwie PESEL zapisz na płytę CD, zgłoś przez podniesienie ręki gotowość do sprawdzenia nagrania, a po uzyskaniu zgody przewodniczącego ZN sprawdź poprawność nagrania płyty. Sprawdzoną płytę CD podpisz swoim numerem PESEL.
Wydrukuj makietę z pliku PESEL makietajpg znajdującego się na płycie CD, z jakością fotograficzną ze stanowiska podłączonego do drukarki. Dopuszczalna jest jedna korekta wydruku.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.25 - AU.54 - AU.28 - AUD.5 - PGF.4) - Zadanie praktyczne nr 2 CZERWIE... (DARMOWY)
FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.25 - AU.54 - AU.28 - AUD.5 - PGF.4) - Zadanie praktyczne nr 2 CZERWIEC 2018 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Wykonaj logo oraz dwa banery internetowe statyczny i animowany dla firmy USŁUGI IT. Wykorzystaj grafiki umieszczone na pulpicie komputera w skompresowanym folderze A.25_materidy_2.7z zabezpieczonym hasłem A.25_cCB-02.
Logo zaprojektuj w programie do grafiki wektorowej, zapisz w formacie wektorowym pod nazwą logo_wektorowe_PESEL (PESEL to Twój numer PESEL), a także w formacie grafiki rastrowej pod nazwą logorastrow e_PESEL.
Na pulpicie komputera załóż folder o nazwie PESEL, utwórz w nim folder IKONY_PESEL. W folderze IKONY_PESEL zapisz grafiki z folderu A.25_materiały_2\IKONY w formacie PNG, w trybie koloru RGB.
Baner statyczny wykonaj w programie do grafiki rastrowej, wynik pracy zapisz w folderze PESEL w pliku banerlPESEL.png.
Baner animowany wykonaj w programie do grafiki rastrowej, wynik pracy zapisz jako projekt w folderze PESEL w pliku baner2_PESEL.psd oraz w wersji do Internetu w pliku baner2_PESEL.gif.
Poszczególne etapy zadania wykonaj zgodnie z opisem technologicznym. Po zapisaniu w folderze PESEL wszystkich wyników pracy, folder nagraj na płytę CD, sprawdź poprawność nagrania i podpisz płytę swoim numerem PESEL.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
|
|