TECHNIK INFORMATYK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2007
TECHNIK INFORMATYK

TECHNIK INFORMATYK - CZERWIEC 2007
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Załącznik 1

Informacje przekazane przez kierownika działu pracownikowi serwisu komputerowego:

  1. Komputer jest użytkowany w firmie w dziale sprzedaży części zamiennych do prac z zakresu techniki biurowej, z dostępem do sieci lokalnej i Internetu. Na każdej stacji roboczej w firmie, adres internetowy IP jest uzyskiwany automatycznie. W chwili obecnej w firmie trwa remont, połączony z modernizacją sieci. W związku z tym, fizyczne połączenie komputera z siecią lokalną i Internetem za pomocą kabla Ethernet LAN nie jest możliwe.
  2. W dziale sprzedaży komputer użytkuje sprzedawca oraz kierownik działu. Każdy z użytkowników komputera ma swój własny folder roboczy zapisany w katalogu Kontrahenci, o nazwach: Sprzedawca i Kierownik. Zawartość foldera Kontrahenci jest bardzo ważna dla efektywnej pracy firmy, w związku, z czym, folder ten nie może zostać utracony w wyniku czynności serwisowych.
  3. Wszyscy użytkownicy komputera używają konta systemowego Administrator z hasłem dostępu qwerty. Kierownik działu oczekuje, że dla każdego użytkownika komputera zostanie utworzone osobne konto systemowe odpowiednio skonfigurowane i zabezpieczone.
  4. Sprzedawca nie powinien mieć dostępu do danych (plików) kierownika działu - nie powinien mieć uprawnień do przeglądania, modyfikacji i usuwania tych plików. Ponadto, możliwość modyfikacji, zapisu i usuwania danych (plików) przez sprzedawcę, bezpośrednio w folderze Kontrahenci jest szkodliwa i powoduje częste problemy organizacyjne w firmie.
  5. Żaden z użytkowników komputera nie może odczytać pliku o nazwie telefony.pdf, zapisanego w folderze Kontrahenci, a korzystanie z informacji zawartych w tym pliku jest ważne dla efektywnej pracy działu. Ponadto, żaden z użytkowników komputera nie może, z nieznanej przyczyny uruchomić edytora tekstów Microsoft Word z poziomu menu START ze względu na brak opcji uruchomieniowej programu MS Word w menu. Nie jest również możliwe uruchomienie tego edytora z pulpitu systemowego, pomimo, że na pulpicie znajduje się skrót do programu MS Word.
  6. Sprzedawca uważa, że system komputerowy działa o wiele mniej wydajnie (wolniej) od czasu ostatniej konserwacji, wykonanej przez serwis komputerowy. Ponadto, narzeka na niską jakość wyświetlania obrazu na ekranie monitora.
  7. Komputer powinien zostać naprawiony i skonfigurowany w siedzibie firmy, bez zdejmowania obudowy jednostki centralnej.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK HOTELARSTWA) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2007   (DARMOWY)
TECHNIK HOTELARSTWA

TECHNIK HOTELARSTWA - CZERWIEC 2007
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Pan Andrzej Stachowiak z Warszawy złożył pisemne zamówienie na usługi Hotelu „DAWID”*** w terminie od 18 do 20 sierpnia 2006 roku dla Margaret i John White zgodnie z zamówieniem – Załącznik 1.
W wyznaczonym terminie Państwo White przebywali w hotelu. Podczas pobytu skorzystali z zamówionych wcześniej usług.
Opracuj projekt realizacji prac związanych z kompleksową obsługą gości Hotelu „DAWID” w Szczyrku – Państwa White. Sporządź dokumenty związane z przyjęciem zamówienia, zameldowaniem, rozliczeniem pobytu gości oraz sprzedażą usług hotelarskich z uwzględnieniem rodzaju usług i zamówienia.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
  2. Założenia, czyli dane niezbędne do rozwiązania zadania, wynikające z treści zadania i dokumentacji.
  3. Wykaz działań hotelu związanych z kompleksową obsługą Państwa White.
  4. Komplet dokumentów związanych z przyjęciem zamówienia.
    Uwaga!
    Wybierz język obcy i napisz w tym języku zaproszenie do Państwa White. Zwróć uwagę na miejsce i adres zamieszkania.
  5. Propozycję procedury przyjęcia Państwa White do hotelu.
  6. Komplet dokumentów związanych z zameldowaniem Państwa White do hotelu.
  7. Propozycję procedury wymeldowania Państwa White z hotelu.
  8. Komplet dokumentów związanych z rozliczeniem pobytu gości w hotelu oraz sprzedażą usług hotelarskich z uwzględnieniem rodzaju usług i zamówienia.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK TELEKOMUNIKACJI) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2007
TECHNIK TELEKOMUNIKACJI

TECHNIK TELEKOMUNIKACJI - CZERWIEC 2007
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

W wyniku prowadzonych prac budowlanych został przerwany 4-włóknowy wielomodowy kabel optotelekomunikacyjny łączący dwie miejscowości oddalone od siebie o 7,0 km. Uszkodzenie kabla wystąpiło w odległości 4 km od pierwszej miejscowości. Brygada kablowa, która przybyła na miejsce awarii, do łączenia włókien światłowodowych miała wykorzystać złączki mechaniczne typu ST i LC.
Opracuj projekt realizacji prac związanych z łączeniem przerwanych włókien kabla optotelekomunikacyjnego (Załącznik 1) złączani typu ST i LC, z uwzględnieniem oceny wpływu wykonanych połączeń na tłumienie sygnału w torze światłowodowym.
Wykonaj obliczenia tłumienności użytych złączek korzystając z wyników pomiarów tłumienności włókien światłowodowych przeprowadzonych przed awarią i po naprawie (Załącznik 2).
Na podstawie uzyskanych wyników (Załącznik 3) sformułuj wnioski dotyczące tłumienności złączek, zastosowanych do połączenia włókien przerwanego kabla światłowodowego, ze względu na typ i jakość wykonywanych połączeń.
Do przeprowadzenia pomiarów wykorzystano: nadajnik mocy optycznej o nominalnej długości fali 850 nm i mocy wyjściowej 0 dBm (1 mW); odbiornik mocy optycznej (detektor mocy) o nominalnej długości fali 850 nm; patchcordy - połączeniowe kable światłowodowe, łączące przyrządy z przełącznicą światłowodową, do której zostały wprowadzone włókna światłowodowe kabla optotelekomunikacyjnego.
Charakterystykę tłumienności włókna światłowodowego w funkcji jego długości otrzymuje się za pomocą pomiaru reflektometrycznego. Na podstawie dołączonej poglądowej charakterystyki reflektometrycznej (Załącznik 4) i otrzymanych wyników tłumienności kabla światłowodowego narysuj charakterystykę dla 4-tego włókna po naprawie (połączonego złączką mechaniczną), jaką mógłbyś otrzymać używając dc pomiaru tłumienności reflektometru.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
  2. Założenia do projektu realizacji prac, wynikające z treści zadania i załączników
  3. Wykaz działań związanych z łączeniem włókien światłowodowych złączami typu ST i LC przeprowadzeń i en pomiarów połączonych włókien światłowodowych oraz porównaniem wtrąconych tłumienności spowodowanych zastosowaniem złączek (ze względu na typ złączki i jakość połączenia) z ich danymi katalogowymi.
  4. Schemat układu pomiarowego do pomiaru tłumienności sygnału w torze światłowodowym, metodą dwupunktową uwzględniający przełącznice światłowodowe.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK EKONOMISTA) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2007   (DARMOWY)
TECHNIK EKONOMISTA

TECHNIK EKONOMISTA - CZERWIEC 2007
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Spółka „Elektra” w Opolu prowadzi handel hurtowy silnikami elektrycznymi. Sprzedaż towarów opodatkowana jest podstawową stawką podatku VAT. Kierownictwo przedsiębiorstwa zakłada, że sprzedaż silników będzie opłacalna, jeżeli z jednej złotówki sprzedaży osiągnie się 7 groszy zysku.

W grudniu 2006 roku miały miejsce następujące operacje gospodarcze:

- 01.12.06 r. zakupiono w Fabryce Silników Elektrycznych „Silma” w Nysie 1000 sztuk silników elektrycznych typu TE-06 po cenie 60 zł/szt. (Załącznik 5.). Silniki dostarczono w zgrzewkach umieszczonych na paletach drewnianych (10 palet po 100 sztuk),
- 01.12.06 r. silniki przyjęto do magazynu po rzeczywistej cenie zakupu w ilości zgodnej z dokumentem zakupu,
- 07.12.06 r. pobrano z magazynu materiałów 1 000 sztuk kartonów jednorazowego użytku po cenie 0,40 zł/szt. w celu przepakowania silników do opakowań jednostkowych,
- 08.12.06 r. sprzedano 900 sztuk silników typu TE-06 Zakładowi Usługowo – Remontowemu w Opolu (Załącznik 2.) ustalając marżę w wysokości 25% ceny zakupu,
- 08.12.06 r. wydano z magazynu sprzedane silniki elektryczne po rzeczywistej cenie zakupu,
- 31.12.2006 r. dokonano księgowań związanych z ustaleniem wyniku finansowego netto za rok 2006.

Opracuj projekt realizacji prac obejmujących sporządzenie dokumentów dotyczących funkcjonowania hurtowni „Elektra” w grudniu 2006 r., rocznego zeznania podatkowego za rok 2006, ewidencji operacji gospodarczych z grudnia 2006 r. oraz
analizy opłacalności sprzedaży w latach 2004 - 2006.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
  2. Założenia, czyli dane niezbędne do rozwiązania zadania, wynikające z treści zadania oraz załączonej dokumentacji.
  3. Wykaz prac związanych ze sporządzeniem dokumentów dotyczących funkcjonowania hurtowni „Elektra” w grudniu 2006 i rocznego zeznania podatkowego za rok 2006.
  4. Wykaz prac związanych z ewidencją operacji gospodarczych w grudniu 2006 r.
  5. Wykaz operacji gospodarczych z grudnia 2006 r.
  6. Wykaz prac związanych z analizą opłacalności sprzedaży w latach 2004 – 2006.
  7. Komplet sporządzonych i zadekretowanych dokumentów dotyczących zdarzeń gospodarczych z grudnia 2006 r.
  8. Sporządzoną ewidencję operacji gospodarczych z grudnia 2006 r.
  9. Sporządzone zeznanie podatkowe za rok 2006.
  10. Sporządzoną analizę opłacalności sprzedaży w hurtowni „Elektra” w latach 2004 – 2006.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK MECHATRONIK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2007   (DARMOWY)
TECHNIK MECHATRONIK

TECHNIK MECHATRONIK - CZERWIEC 2007
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Klient zlecił modernizację układu sterowania bramą ze stycznikowego na układ sterowania z wykorzystaniem sterownika PLC. Opracuj projekt realizacji prac związanych z montażem, zaprogramowaniem i uruchomieniem zmodernizowanego układu sterowania bramą, którego opis działania zawiera załącznik 1, a wykaz elementów, którymi dysponujesz (załącznik 2). Sporządź dokumentacje, na podstawie, której dokonana zostanie modernizacja układu sterowania bramy.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej wynikający z treści zadania.
  2. Założenia, czyli dane wynikające z treści zadania i załączonej dokumentacji.
  3. Wykaz działań związanych z montażem, zaprogramowaniem i uruchomieniem układu sterowania bramą.
  4. Wykaz narzędzi i sprzętu kontrolno-pomiarowego niezbędnych do montażu elementów układu sterowania.

Dokumentacja z wykonania prac powinna zawierać:

  1. Schemat elektryczny zmodernizowanego układu sterowania z wykorzystaniem listy przyporządkowania (Załącznik 3).
  2. Program w języku programowania, zgodny z danymi katalogowymi sterownika (Załącznik 2) uwzględniający operandy symboliczne (Załącznik 3).

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 455 z 457 450 451 452 >