|
TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY (kwalifikacja A.26 - AU.29) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (DARMOWY)
TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY (kwalifikacja A.26 - AU.29) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Na zlecenie Firmy produkcyjnej MIG sporządź:
- charakterystykę grupy docelowej na papierze firmowym agencji,
- kalkulację kosztów produkcji i emisji reklamy telewizyjnej,
- ofertę handlową,
- notę korygującą.
Zadanie wykonaj na przygotowanym stanowisku egzaminacyjnym, wyposażonym w komputer z niezbędnym oprogramowaniem.
Do rozwiązania zadania wykorzystaj pliki zapisane na pulpicie komputera w folderze EFEKT zabezpieczone hasłem: agencjaefekt
Dokumenty wystaw z datą egzaminu, jako miejsce wystawienia wpisz siedzibę firmy wystawiającej dokument.
Pliki zapisz na pulpicie komputera w utworzonym folderze o nazwie Twojego numeru PESEL. Poszczególne pliki zapisz w następujący sposób:
- charakterystyka (.doc lub .docx),
- kalkulacja (.xls lub .xlsx),
- oferta (.doc lub .docx),
- nota korygująca (.xls lub .xlsx).
Każdy plik wydrukuj na osobnej kartce formatu A4 w orientacji pionowej. Dopuszcza się możliwość korekty wydruku. W nagłówku dokumentu wstaw nazwę dokumentu - wyrównaj nazwę do lewej, a w stopce wyśrodkowany Twój PESEL. Gotowość do wykonania wydruku zgłoś przewodniczącemu zespołu nadzorującego. Wykonane wydruki załącz do arkusza egzaminacyjnego. Wykonaną i złożoną dokumentację zadania pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
ZSZ SPRZEDAWCA (kwalifikacja A.18 - AU.20 - HAN.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (DARMOWY)
ZSZ SPRZEDAWCA (kwalifikacja A.18 - AU.20 - HAN.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Sklep SŁODKA KRAINA Dorota Kania prowadzi sprzedaż słodyczy.
Przygotuj stanowisko sprzedażowe umożliwiające realizację zamówienia klienta:
- pobierz z magazynu towary, znajdujące się w kartonie z napisem TOWARY DO POBRANIA,
- towary oznacz cenami za pomocą metkownicy zgodnie z Wykazem kodów i cen detalicznych brutto towarów,
- przygotuj ekspozycję towarów na regale sklepowym, rozmieszczając je według grup asortymentowych,
- sporządź wywieszki cenowe i umieść je przy towarach,
- przygotuj kasę fiskalną do pracy, wprowadź stan gotówki do kasy fiskalnej - gotówka w kopercie z napisem Pogotowie kasowe znajduje się na stanowisku egzaminacyjnym,
- wydrukuj potwierdzenie wpłaty gotówki do kasy fiskalnej i włóż je do koperty Pogotowie kasowe.
Zrealizuj zamówienie klienta:
- przyjmij, że po przeprowadzonej rozmowie sprzedażowej dokonałaś/eś sprzedaży towarów wymienionych w Zamówieniu klienta nr 4/2019,
- dokonaj inkasa należności za sprzedane towary środkami pieniężnymi znajdującymi się w kopercie z napisem Pieniądze klienta,
- wydrukuj paragon z kasy fiskalnej,
- resztę gotówki dla klienta oraz paragon fiskalny umieść w kopercie Pieniądze klienta,
- sporządź, na druku znajdującym się w arkuszu egzaminacyjnym, fakturę nr 4/2019 za sprzedane klientowi towary, przyjmij jako datę sprzedaży datę egzaminu, w miejscu podpisu osoby upoważnionej do wystawienia faktury wpisz swój numer PESEL,
- zapakuj sprzedane klientowi towary,
- zapakowane towary dla klienta oraz koperty Pieniądze klienta i Pogotowie kasowe pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.
W związku z przygotowaniem nowej oferty handlowej dokonaj kalkulacji ceny brutto sprzedaży wszystkich cukierków owocowych, wykorzystując w tym celu informacje zawarte na fakturze nr 2/2019. Wypełniaj druk Kalkulacja ceny sprzedaży brutto towarów, znajdujący się w arkuszu egzaminacyjnym, stosując marżę 10% liczoną od ceny zakupu netto.
Uporządkuj stanowisko pracy po zakończeniu czynności sprzedażowych.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 150 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
TECHNIK STERYLIZACJI MEDYCZNEJ (kwalifikacja Z.20 - MS.18 - MED.12) - Zadanie praktyczne nr 1 STY... (DARMOWY)
TECHNIK STERYLIZACJI MEDYCZNEJ (kwalifikacja Z.20 - MS.18 - MED.12) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Na podstawie różnic pomiędzy składem zestawów przedstawionych w Wykazie zestawów wyrobów medycznych dostarczonych z Bloku Operacyjnego do Centralnej Sterylizatorni a Ilustracjami zestawów wyrobów medycznych dostarczonych z Bloku Operacyjnego do Centralnej Sterylizatorni wypełnij Protokół niezgodności.
Wypełnij Kartę procesów mycia i dezynfekcji.
Do kontroli procesów mycia, dezynfekcji zastosowano wskaźniki, których ilustracje przedstawiono w tabeli Wskaźniki do kontroli procesów mycia i dezynfekcji.
Wypełnij Kartę procesów sterylizacji.
Do sterylizacji zakwalifikuj zestawy zwolnione po procesie mycia i dezynfekcji.
Do kontroli procesów sterylizacji zastosuj wskaźniki, których ilustracje przedstawiono w tabeli Wskaźniki do kontroli procesów sterylizacji.
Wybierz z zestawu narzędzi, znajdującego się na stanowisku pakowania, narzędzia służące do chwytania tkanek. Skontroluj ich czystość oraz przeprowadź konserwację.
Następnie ułóż je na tacy narzędziowej i zapakuj w papier krepowany, metodą skośną.
Warstwę zewnętrzną pakietu wykonaj z papieru w kolorze białym.
W pakiecie umieść chemiczny wskaźnik zintegrowany.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
TECHNIK FARMACEUTYCZNY (kwalifikacja Z.19 - MS.17 - MED.9) - Zadanie praktyczne nr 2 CZERWIEC 2018 (DARMOWY)
TECHNIK FARMACEUTYCZNY (kwalifikacja Z.19 - MS.17 - MED.9) - Zadanie praktyczne nr 2 CZERWIEC 2018 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Przygotuj stanowisko pracy i sporządź lek recepturowy na podstawie zamieszczonej recepty lekarskiej. Umieść lek we właściwym opakowaniu, prawidłowo oznakowanym - lek recepturowy gotowy do wydania. Na sygnaturze w miejscu „wydał" wpisz XYZ. Należy założyć, że recepta jest poprawna pod względem formalnym, z aktualną datą wystawienia (nie jest przeterminowana), a data sporządzenia leku jest datą egzaminu. Sporządź lek recepturowy bez użycia unguatora.
Dokonaj obliczeń w miejscu oznaczonym Obliczenia niezbędne do sporządzenia leku recepturowego oraz wypełnienia protokołu i zestawienia. Wypełnij Protokół z obliczeń i kontroli stężeń substancji leczniczych oraz Zestawienie informacji o sporządzanym leku recepturowym.
Należy przyjąć, że masa 1 kropli roztworu Vitaminum E wynosi 0,03 g. Podczas sporządzania dodaj roztwór Vitaminum E kroplami do leku recepturowego oraz użyj gotowego 3,0% roztworu kwasu borowego - Borasol (1,0 g roztworu zawiera 30 mg kwasu borowego).
Na stanowisku egzaminacyjnym przygotowane są utensylia, sprzęt, opakowanie leku oraz niezbędne materiały, w tym Zestaw materiałów farmaceutycznych zawierający między innymi substancje farmaceutyczne i wybrane fragmenty Farmakopei Polskiej X. Otrzymany Zestaw materiałów farmaceutycznych opisz swoim numerem PESEL i numerem zadania.
UWAGA: Przez podniesienie ręki zgłoś gotowość do odważenia podłoża. Czynność wykonaj w obecności egzaminatora.
Po wykonaniu wszystkich prac uporządkuj stanowisko. Sprzęt, szkło laboratoryjne i utensylia, z których korzystałeś w trakcie egzaminu, umieść na tacy i pozostaw na swoim stanowisku do ewentualnego umycia.
Arkusz egzaminacyjny z wypełnionym protokołem i zestawieniem oraz sporządzony lek recepturowy pozostaw na stanowisku pracy.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
PROTETYK SŁUCHU (kwalifikacja Z.18 - MS.16 - MED.5) - Zadanie praktyczne nr 2 CZERWIEC 2018 (DARMOWY)
PROTETYK SŁUCHU (kwalifikacja Z.18 - MS.16 - MED.5) - Zadanie praktyczne nr 2 CZERWIEC 2018 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Do gabinetu protetyki słuchu zgłosił się pacjent Jerzy Doliński, pracujący na stanowisku inżyniera produkcji w dużym zakładzie przemysłowym. Mimo tego, że od 5 lat używa aparatów słuchowych, zauważył, że ma coraz większe problemy z rozumieniem mowy zarówno w pracy, jak i w domu. Pacjent postanowił więc zakupić dwa nowe aparaty słuchowe. Chciałby, aby aparaty dobrze funkcjonowały w pracy, w domu i na spacerach. Z tego powodu zależy mu na aparatach dobrej jakości, z dużymi możliwościami przetwarzania dźwięku. Stały kontakt z innymi ludźmi skłania go do zakupienia aparatów dyskretnych, o niewielkich rozmiarach.
Pacjent przyniósł ze sobą aktualne badanie słuchu (audiogram).
- Oceń na podstawie audiogramu stan słuchu pacjenta i wypełnij Kartę pacjenta.
- Dobierz odpowiednie dla pacjenta aparaty, korzystając z Wykazu aparatów i uzasadnij wybór w Karcie doboru aparatów słuchowych i wkładek.
- Dobierz odpowiednie wkładki uszne, korzystając z Wykazu wkładek. Dla wybranych wkładek podaj zalecaną wielkość wentylacji i uzasadnij wybór w Karcie doboru aparatów słuchowych i wkładek.
- Dla wybranych aparatów i wkładek sporządź Instrukcję pielęgnacji aparatów słuchowych i wkładek.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
|
|