TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA (kwalifikacja A.13 - AU.15 - AU.2 - DRM.4 - DRM.3) - Zadanie praktyczn...   (DARMOWY)
TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA

TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA (kwalifikacja A.13 - AU.15 - AU.2 - DRM.4 - DRM.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2018 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj karmnik zgodnie z dokumentacją rysunkową zamieszczoną w arkuszu egzaminacyjnym. Elementy składowe karmnika są częściowo przygotowane przez ośrodek egzaminacyjny. Wszystkie elementy mają odpowiedni wymiar grubości, ale niektóre z nich należy dociąć na długość i szerokość. Cięcie elementów karmnika na wymiar wykonaj z tolerancją ±1 mm oraz wykonaj fazowanie i zaokrąglenie zgodnie z rysunkami. Dokonaj trasowania boków karmnika według szablonu oraz ich cięcie z dokładnością ±1 mm. Dokonaj trasowania gniazd i otworów na kołki i wkręty zgodnie z dokumentacją rysunkową.
Uwaga! Zakończenie prac związanych z przygotowaniem elementów karmnika do montażu zgłoś Przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu zgody przystąp do dalszych prac.
Wykonaj pozostałą obróbkę ręczną i mechaniczną elementów polegającą na wyszlifowaniu ich powierzchni oraz załam krawędzie. Zmontuj karmnik zgodnie z dokumentacją przy użyciu kołków, kleju i wkrętów. Podczas pracy przestrzegaj zasad bhp. Po zakończeniu pracy oczyść narzędzia i posprzątaj stanowisko, a odpady umieść w pojemniku przeznaczonym na ten cel.
Zmontowany karmnik pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym do oceny.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK TECHNOLOGII ODZIEŻY (kwalifikacja A.12 - AU.14 - MOD.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ...   (DARMOWY)
TECHNIK TECHNOLOGII ODZIEŻY

TECHNIK TECHNOLOGII ODZIEŻY (kwalifikacja A.12 - AU.14 - MOD.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2018 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Uszyj bluzkę damską o fasonie przedstawionym na rysunku modelowym. W tym celu wykorzystaj przygotowane na stanowisku egzaminacyjnym wykroje bluzki z tkaniny zasadniczej, szablony elementów bluzki z wkładu klejowego oraz wkład klejowy w dwóch kolorach.
Bluzkę wykonaj zgodnie z rysunkiem instruktażowym. Zszyj zaszewki w przodach. Połącz wzdłuż linii środka prawą i lewą część tyłu. Wykrój z wkładu klejowego plisę zapięcia do prawego przodu i obłożenie lewego przodu. Podklej wkładem klejowym krawędź lewego przodu i plisę zapięcia do prawego przodu. Wykończ krawędź lewego przodu. Doszyj plisę zapięcia do krawędzi prawego przodu, wykończ krawędź prawego przodu. Wykonaj szwy ramieniowe i boczne.
Po zakończeniu prac obetnij zbędnie nici, zaprasuj zaszewki i szew na linii środka tyłu, rozprasuj szwy boczne i ramieniowe, wyprasuj bluzkę.

Czas na przeznaczony wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK FARMACEUTYCZNY (kwalifikacja Z.19 - MS.17 - MED.9) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2018   (DARMOWY)
TECHNIK FARMACEUTYCZNY

TECHNIK FARMACEUTYCZNY (kwalifikacja Z.19 - MS.17 - MED.9) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2018 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przygotuj stanowisko pracy i sporządź lek recepturowy na podstawie zamieszczonej recepty lekarskiej. Umieść lek we właściwym opakowaniu, prawidłowo oznakowanym - lek recepturowy gotowy do wydania. Na sygnaturze w miejscu "wydał" wpisz XYZ. Należy założyć, że recepta jest poprawna pod względem formalnym, z aktualną datą wystawienia (nie jest przeterminowana), a data sporządzenia leku jest datą egzaminu.
Dokonaj obliczeń w miejscu oznaczonym Obliczenia niezbędne do sporządzenia leku recepturowego oraz wypełnienia protokołu i zestawienia. Wypełnij Protokół z obliczeń i kontroli dawek substancji leczniczych przepisanych przez lekarza oraz Zestawienie informacji o sporządzanym leku recepturowym.
Należy przyjąć, że masa jednej łyżki leku recepturowego wynosi 17,0 g.
Na stanowisku egzaminacyjnym przygotowane są utensylia, sprzęt, opakowanie leku oraz niezbędne materiały, w tym Zestaw Materiałów Farmaceutycznych zawierający między innymi substancje farmaceutyczne i wybrane fragmenty Farmakopei Polskiej X. Otrzymany Zestaw Materiałów Farmaceutycznych opisz swoim numerem PESEL i numerem zadania.
UWAGA: Przez podniesienie ręki zgłoś gotowość do odważenia substancji, dla których podano dawki maksymalne. Czynność wykonaj w obecności egzaminatora.
Po wykonaniu wszystkich prac uporządkuj stanowisko. Sprzęt, szkło laboratoryjne i utensylia, z których korzystałeś w trakcie egzaminu umieść na tacy i pozostaw na swoim stanowisku do ewentualnego umycia.
Arkusz egzaminacyjny z wypełnionym protokołem i zestawieniem oraz sporządzony lek recepturowy pozostaw na stanowisku pracy.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ ...   (DARMOWY)
ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2018 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

W dniu dzisiejszym, w gabinecie dentystycznym będzie przyjmowany pacjent, u którego zaplanowano założenie wypełnienia ostatecznego.
Sporządź 2 litry 2% roztworu środka dezynfekcyjnego Seku Extra w wanience dezynfekcyjnej do dużych narzędzi zgodnie z zamieszczoną Ulotką koncentratu środka dezynfekcyjnego. W osobnym pojemniku przygotuj środek dezynfekcyjny do narzędzi obrotowych zgodnie z ulotką środka Viruton Bohr.
Gotowość do przygotowania środków dezynfekcyjnych zgłoś przez podniesienie ręki i po wydaniu zgody przez Przewodniczącego Zespołu Nadzorującego (PZN) przystąp do wykonania w obecności egzaminatora.
Przygotuj stanowisko pracy asystentki stomatologicznej i lekarza dentysty, niezbędne materiały, sprzęt, narzędzia oraz środki ochrony indywidualnej do planowanego zabiegu. Wykorzystaj informacje z Karty pacjenta oraz Poleceń lekarza dentysty.
Po przygotowaniu stanowiska zgłoś PZN gotowość do oceny przez podniesienie ręki, a następnie na polecenie egzaminatora "Proszę kontynuować" przygotuj w jego obecności materiał kompozytowy.
Uporządkuj stanowisko po zabiegu, traktuj wszystkie materiały i narzędzia, jako skażone. Materiały niewymagające dezynfekcji w wanience ze środkiem dezynfekcyjnym pozostaw na stoliku.
Sporządź dokumentację, wypełniając druki znajdujące się w arkuszu egzaminacyjnym: Kartę pacjenta, Metryczkę na pojemnik z roztworem środka dezynfekcyjnego do narzędzi, Metryczkę na pojemnik ze środkiem dezynfekcyjnym do narzędzi obrotowych. W sporządzanej dokumentacji stosuj bieżącą datę oraz jako podpis - swój nr PESEL.
Wykonując zadanie przestrzegaj zasad organizacji, ochrony środowiska i przepisów bhp.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne n...   (DARMOWY)
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2018 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj ocenę ryzyka zawodowego według PN-N-18002:2011 w skali trójstopniowej na stanowisku pracy kucharza. Zaproponuj działania prowadzące do zmniejszenia ryzyka zawodowego na tym stanowisku.
Charakterystyka stanowiska pracy kucharza w Restauracji DELICJA Hotelu DELICJUSZ Przygotowanie zawodowe pracownika
Pracownik zatrudniony na stanowisku kucharza posiada wykształcenie gastronomiczne. Odbył szkolenie wstępne oraz szkolenie okresowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Posiada aktualne zaświadczenie lekarskie dopuszczające do pracy na stanowisku kucharza oraz orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych o braku przeciwwskazań do wykonywania prac z żywnością, przy których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby.
Opis zawodu
Pracownik zatrudniony na stanowisku kucharza zajmuje się przygotowywaniem potraw, w tym deserów i ciast, dla gości restauracji. Kucharz dobiera surowce i półprodukty, które wykorzystuje do przygotowywania potraw, dokonuje ich jakościowej oceny i wykonuje obróbkę ręczną, mechaniczną i termiczną surowców. Do jego obowiązków należy także obsługa urządzeń wykorzystywanych w kuchni. Kucharz musi być sprawny fizycznie, odporny psychicznie, odpowiedzialny. Ponadto powinien posiadać wrażliwość węchową, smakową, a także rozróżniać barwy. Praca na tym stanowisku to praca zespołowa wymagająca umiejętności pracy w grupie, zamiłowania do ładu i porządku. Charakter tej pracy wymaga odporności na wysokie temperatury, dużą wilgotność, pracę w pozycji stojącej, w godzinach popołudniowych i nocnych, w dni robocze oraz weekendy i święta.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 110 z 457 105 106 107 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?