ZSZ STOLARZ (kwalifikacja A.13 - AU.15 - AU.2 - DRM.4 - DRM.3) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIER...   (DARMOWY)
STOLARZ

ZSZ STOLARZ (kwalifikacja A.13 - AU.15 - AU.2 - DRM.4 - DRM.3) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj podstawkę stolarską zgodnie z dokumentacją zamieszczoną w arkuszu egzaminacyjnym. Elementy składowe podstawki są częściowo przygotowane przez ośrodek egzaminacyjny, tj. wszystkie elementy mają już zachowany wymiar grubości, szerokości i długości. Wykonaj trasowanie wszystkich elementów podstawki zgodnie z dokumentacją i zgłoś Przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki gotowość do oceny. Po uzyskaniu zgody przystąp do dalszych prac.
Wykonaj obróbkę ręczną i mechaniczną elementów zgodnie z dokumentacją. Wykonaj szlifowanie powierzchni i krawędzi elementów podstawki, a następnie montaż podstawki używając kleju. Połączenie stojaka i stopy podstawki wzmocnij klinem.
Zadanie wykonaj na stanowisku wyposażonym w niezbędne materiały, narzędzia i sprzęt, przestrzegając zasad organizacji, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Po wykonaniu prac oczyść używane narzędzia i sprzęt oraz uporządkuj stanowisko.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

ZSZ KRAWIEC (kwalifikacja A.12 - AU.14 - MOD.3) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016   (DARMOWY)
KRAWIEC

ZSZ KRAWIEC (kwalifikacja A.12 - AU.14 - MOD.3) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj tylną część szortów damskich. Wykorzystaj przygotowane na stanowisku egzaminacyjnym wykroje oraz rysunki instruktażowe.
Uszyj kieszenie nakładane. Górną krawędź kieszeni wykończ obrębem o szerokości 2 cm. Pozostałe krawędzie załóż i zaprasuj, korzystając z przygotowanej formy kieszeni.
Naszyj kieszenie na tylne części nogawek, rozmieszczając je zgodnie z rysunkiem instruktażowym. Wykonaj zamocowanie kieszeni.
Wykonaj montaż tylnych części nogawek z karczkami, krawędzie szwów w karczkach obrzuć, szwy zaprasuj iprzestębnuj.
Połącz obie nogawki szwem siedzeniowym i przestębnuj. Po zakończeniu prac obetnij zbędne nici, wyprasuj zmontowane nogawki.
Uszytą tylną część szortów damskich pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym do oceny. Przed rozpoczęciem szycia:
- sprawdź stan maszyn i urządzeń znajdujących się na stanowisku pracy,
- dobierz temperaturę prasowania do rodzaju materiału i ustaw ją na żelazku,
- wykonaj próbne przeszycie na maszynie.
Podczas wykonywania prac przestrzegaj przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym instrukcji korzystania z maszyn i urządzeń znajdujących się na stanowisku, pracuj w odzieży roboczej.

Po wykonaniu zadania uporządkuj stanowisko pracy.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK FARMACEUTYCZNY (kwalifikacja Z.19 - MS.17 - MED.9) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK ...   (DARMOWY)
TECHNIK FARMACEUTYCZNY

TECHNIK FARMACEUTYCZNY (kwalifikacja Z.19 - MS.17 - MED.9) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przygotuj stanowisko pracy i sporządź lek recepturowy na podstawie zamieszczonej recepty lekarskiej. Umieść lek we właściwym opakowaniu, wypełnij i dołącz odpowiednią sygnaturę oraz niezbędne etykiety. Na sygnaturze w miejscu "wydał" wpisz XYZ. Przyjmij, że recepta jest poprawna pod względem formalnym, z aktualną datą wystawienia (nie jest przeterminowana), a data sporządzenia leku jest datą egzaminu.
Dokonaj obliczeń w miejscu oznaczonym: Obliczenia niezbędne do sporządzenia leku recepturowego oraz wypełnienia protokołu i zestawienia. Wypełnij: Protokół z obliczeń i kontroli dawek składników leczniczych silnie działających, Zestawienie ilości substancji potrzebnych do sporządzenia leku recepturowego oraz Zestawienie informacji o sporządzanym leku recepturowym.
Obliczone wartości dawek oraz ilości substancji potrzebnych do sporządzenia leku recepturowego zapisz z zaokrągleniem do 0,001 g.
Przyjmij, że masa jednej łyżki leku recepturowego wynosi 18,0 g, a masa 5 mL syropu Tussipect wynosi 5,8 g.
Na stanowisku egzaminacyjnym przygotowane są niezbędne materiały, substancje farmaceutyczne oraz sprzęt i utensylia, w tym Zestaw Materiałów Farmaceutycznych zawierający m.in. wybrane fragmenty Farmakopei Polskiej X oraz ulotkę syropu Tussipect. Otrzymany Zestaw Materiałów Farmaceutycznych opisz swoim numerem PESEL i numerem zadania.

UWAGA: Przez podniesienie ręki zgłoś gotowość do odważenia substancji stałych silnie działających (wykaz B). Czynność odważania wykonaj w obecności egzaminatora.
Po wykonaniu wszystkich prac, uporządkuj stanowisko. Sprzęt, szkło laboratoryjne i utensylia, z których korzystałeś w trakcie egzaminu, umieść na tacy i pozostaw na swoim stanowisku do ewentualnego umycia.

Protokół i zestawienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.
Arkusz egzaminacyjny z wypełnionym protokołem i zestawieniami oraz sporządzony lek recepturowy pozostaw na stanowisku pracy.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIER...   (DARMOWY)
ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przygotuj stanowisko pracy do przyjęcia pacjenta w celu wycięcia patologicznej zmiany z bocznej powierzchni języka po stronie prawej w znieczuleniu miejscowym.
Sporządź w wanience dezynfekcyjnej 2 litry roztworu zgodnie z zamieszczoną w arkuszu Ulotką koncentratu środka dezynfekcyjnego ID 212.
Wykonaj obliczenia ilości składników roztworu dezynfekcyjnego na formularzu Metryczka na pojemnik z roztworem dezynfekcyjnym.

UWAGA
Gotowość do wykonania roztworu zgłoś przez podniesienie ręki.
Przygotuj stanowisko pracy asystentki stomatologicznej i lekarza dentysty do wykonania zabiegu - narzędzia, materiały leki, środki ochrony indywidualnej. Zastosuj się do poleceń lekarza dentysty.
Pozostałe narzędzia i materiały potrzebne do wycięcia guza i zszycia rany, niewymienione w Poleceniach lekarza dentysty, wypisz na formularzu Zestaw narzędzi i materiałów.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne n...   (DARMOWY)
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na podstawie poniższych informacji wypełnij zamieszczone formularze oraz Protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy.
Opis zdarzenia:
Pan Antoni Nowak jest zatrudniony w Firmie Usługowo-Handlowej BRYZA z siedzibą w Tychach na stanowisku magazyniera. Praca prowadzona jest na trzy zmiany według następującego przedziału czasowego: I zmiana w godzinach 5.30-13.30; II zmiana w godzinach 13.30-21.30; III zmiana w godzinach 21.30-5.30.
Powierzchnia pomieszczenia, w którym pracuje wynosi 180 m2, a wysokość 3,5 m; podłogi są równe, wyłożone płytkami gresowymi antypoślizgowymi na całej powierzchni. Oświetlenie jest naturalne i elektryczne; okna świetliki są na całej długości magazynu. W magazynie pracuje jednocześnie 5 osób.
Dnia 13 marca 2016 r. pan Nowak rozpoczął pracę o godzinie 21.30. O godzinie 22.05 podczas segregacji towaru znajdującego się na regałach został uderzony w głowę i rękę spadającą skrzynką z płynami do mycia podłóg. W wyniku uderzenia pan Antoni stracił przytomność. Koledzy pracujący w magazynie udzielili mu pierwszej pomocy. Jeden z kolegów zawiadomił kierownika nocnej zmiany, który wezwał Pogotowie Ratunkowe. Pan Nowak został przewieziony na oddział ratunkowy Szpitala Miejskiego, gdzie wykonano zdjęcie Rtg prawej ręki i specjalistyczne badanie głowy. Lekarz stwierdził złamanie przedramienia prawej ręki oraz obrzęk w okolicy lewego oka. Pan Nowak został zatrzymany na obserwację w szpitalu. Pobyt poszkodowanego w szpitalu trwał 10 dni. Na złamaną rękę założono opatrunek gipsowy i zlecono kontrolę w poradni chirurgicznej po 4 tygodniach. Przewidywany okres niezdolności do pracy to około 10 tygodni. Poszkodowany pracownik posiadał aktualne badania lekarskie i aktualne szkolenie okresowe dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych. Podczas zdarzenia pracował w odpowiedniej odzieży i obuwiu roboczym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 182 z 457 177 178 179 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?