TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.33 - BD.30 - BUD.14) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.
Sporządź przedmiar robót, zapotrzebowanie na materiały podstawowe i sprzęt, wykaz robót związanych z wykonaniem ścianki działowej w kolejności technologicznej oraz harmonogram ogólny robót związanych z wykonaniem robót budowlanych wykończeniowych.
Zadanie wykonaj w oparciu o opis projektowanych robót, rysunki konstrukcyjne oraz tabele z Kosztorysowych Norm Nakładów Rzeczowych KNNR 2 - Konstrukcje budowlane budownictwa ogólnego.
Do wykonania zadania wykorzystaj tabele znajdujące się w arkuszu egzaminacyjnym.
Opis projektowanych robót
1. Planowane roboty wykończeniowe obejmują wykonanie ścianki działowej dzielącej jedno
pomieszczenie na dwa mniejsze, pomalowanie jej farbą emulsyjną oraz wykonanie posadzki w dwóch powstałych pomieszczeniach.
2. Ściankę działową należy wykonać na pojedynczych rusztach z profili metalowych U 75 i C 75 z pokryciem obustronnym jednowarstwowym z płyt gipsowo-kartonowych o grubości 12,5 mm oraz wypełnieniem z płyt z wełny mineralnej.
3. Powierzchnię ścianki należy przygotować do malowania emulsyjnego przez spoinowanie połączeń płyt, szpachlowanie i gruntowanie.
4. Ściankę działową należy obustronnie dwukrotnie pomalować farbą emulsyjną.
5. Posadzkę jednobarwną z płytek terakotowych o wymiarach 150 x 150 mm należy ułożyć na zaprawie klejowej, metodą regularną bez cokolików. Zakłada się, że płytki w progach nie będą układane.
6. Roboty malarskie należy wykonać po zakończeniu robót posadzkarskich z uwzględnieniem przerwy technologicznej trwającej 2 dni.
7. Do wykonania robót przewidziano następujące zatrudnienie:
- do wykonania ścianki działowej - dwóch robotników,
- do wykonania posadzki - dwóch robotników,
- do wymalowania ścianki-jednego robotnika.
8. Planuje się wykonywanie prac na jedną zmianę (8 godzin).
9. Do obliczenia wydajności dziennej robotnika należy skorzystać ze wzoru:
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)