TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.33 - BD.30 - BUD.14) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016   (DARMOWY)
TECHNIK BUDOWNICTWA

TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.33 - BD.30 - BUD.14) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Sporządź przedmiar robót, zapotrzebowanie na materiały podstawowe i sprzęt, wykaz robót związanych z wykonaniem ścianki działowej w kolejności technologicznej oraz harmonogram ogólny robót związanych z wykonaniem robót budowlanych wykończeniowych.
Zadanie wykonaj w oparciu o opis projektowanych robót, rysunki konstrukcyjne oraz tabele z Kosztorysowych Norm Nakładów Rzeczowych KNNR 2 - Konstrukcje budowlane budownictwa ogólnego.
Do wykonania zadania wykorzystaj tabele znajdujące się w arkuszu egzaminacyjnym.
Opis projektowanych robót
1. Planowane roboty wykończeniowe obejmują wykonanie ścianki działowej dzielącej jedno
pomieszczenie na dwa mniejsze, pomalowanie jej farbą emulsyjną oraz wykonanie posadzki w dwóch powstałych pomieszczeniach.
2. Ściankę działową należy wykonać na pojedynczych rusztach z profili metalowych U 75 i C 75 z pokryciem obustronnym jednowarstwowym z płyt gipsowo-kartonowych o grubości 12,5 mm oraz wypełnieniem z płyt z wełny mineralnej.
3. Powierzchnię ścianki należy przygotować do malowania emulsyjnego przez spoinowanie połączeń płyt, szpachlowanie i gruntowanie.
4. Ściankę działową należy obustronnie dwukrotnie pomalować farbą emulsyjną.
5. Posadzkę jednobarwną z płytek terakotowych o wymiarach 150 x 150 mm należy ułożyć na zaprawie klejowej, metodą regularną bez cokolików. Zakłada się, że płytki w progach nie będą układane.
6. Roboty malarskie należy wykonać po zakończeniu robót posadzkarskich z uwzględnieniem przerwy technologicznej trwającej 2 dni.
7. Do wykonania robót przewidziano następujące zatrudnienie:
- do wykonania ścianki działowej - dwóch robotników,
- do wykonania posadzki - dwóch robotników,
- do wymalowania ścianki-jednego robotnika.
8. Planuje się wykonywanie prac na jedną zmianę (8 godzin).
9. Do obliczenia wydajności dziennej robotnika należy skorzystać ze wzoru:

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK DROGOWNICTWA (kwalifikacja B.30 - BD.21 - BD.24 - BD.25 - BD.30 - BUD.25 - BUD.15 - BUD.1...   (DARMOWY)
TECHNIK DROGOWNICTWA

TECHNIK DROGOWNICTWA (kwalifikacja B.30 - BD.21 - BD.24 - BD.25 - BD.30 - BUD.25 - BUD.15 - BUD.14 - TKO.4) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Sporządź, wykorzystując program komputerowy do kosztorysowania, kosztorys ofertowy na wykonanie robót drogowych dwukierunkowej ścieżki rowerowej. Kosztorys powinien zawierać zestawienie nakładów rzeczowych robocizny, materiałów i sprzętu oraz podsumowanie.
Do wykonania zadania wykorzystaj dokumentację rysunkową, opis projektowanych robót, podstawę ustalenia nakładów rzeczowych i wartości kosztorysowej robót oraz podane ceny czynników produkcji, materiałów, sprzętu i robocizny. Do kalkulacji kosztów należy zastosować metodę szczegółową. Wydruk powinien zawierać wypełnioną stronę tytułową, przedmiar robót, datę opracowania 20.09.2016 r., pełny kosztorys z podsumowaniem i zestawieniem materiałów i sprzętu. W podsumowaniu należy wykazać ceny R, M i S przed naliczeniem narzutów i po naliczeniu każdego z wykazanych narzutów oraz zsumowanie cen tych składników. Przedmiarowanie ilości robót związanych z wykonaniem ścieżki rowerowej należy zaokrąglić z dokładnością do jedności.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

ZSZ MURARZ-TYNKARZ (kwalifikacja B.18 - BD.29 - BD.14 - BUD.12) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIE...   (DARMOWY)
MURARZ-TYNKARZ

ZSZ MURARZ-TYNKARZ (kwalifikacja B.18 - BD.29 - BD.14 - BUD.12) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj 5 warstw słupa kwadratowego w wiązaniu pospolitym zgodnie z rysunkami 1, 2 oraz tynk cienkowarstwowy mozaikowy zgodnie z rysunkiem 3., przestrzegając wymagań dotyczących robót murarskich i tynkarskich, zawartych w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
Słup wieloboczny wykonaj z cegły ceramicznej pełnej na tradycyjnej zaprawie murarskiej na pełne spoiny.
Tynk cienkowarstwowy mozaikowy wykonaj na fragmencie ściany o wymiarach 0,7 x 0,9 m. Podłoże pod tynk jest pokryte warstwą tynku cementowo-wapiennego i zagruntowane.
Zaprawę do murowania oraz do wykonania tynku mozaikowego przygotuj zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na opakowaniach.
Zadanie wykonuj na przygotowanym stanowisku egzaminacyjnym, zgodnie z zasadami organizacji pracy, przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.
Po wykonaniu prac oczyść narzędzia i sprzęt oraz uporządkuj stanowisko, a odpady umieść w odpowiednich pojemnikach na odpady.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 210 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK MECHATRONIK (kwalifikacja E.3 - EE.2 - ELM.3) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016   (DARMOWY)
TECHNIK MECHATRONIK

TECHNIK MECHATRONIK (kwalifikacja E.3 - EE.2 - ELM.3) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Zmontuj na płycie montażowej układ elektropneumatyczny zgodnie z załączonymi schematami. Do montażu wybierz właściwe urządzenia spośród sprzętu zgromadzonego na stanowisku egzaminacyjnym i sprawdź, czy są sprawne. Elementy sterowania elektrycznego zamontuj na szynach montażowych TH35.
Sprawdź poprawność wykonania montażu. Wyniki sprawdzenia zapisz w protokole z wykonania pomiarów i oceny jakości montażu.
Uwaga! Przed podłączaniem elementów do sterownika zapoznaj się z Instrukcją stanowiskową, w której znajduje się opis sposobu połączenia sterownika znajdującego się na stanowisku egzaminacyjnym z zasilaczem oraz opis sposobu połączenia elementów z jego wejściami i wyjściami.

Uwaga! Po zakończeniu pracy nie załączaj układu.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

ZSZ BETONIARZ-ZBROJARZ (kwalifikacja B.16 - BD.12 - BUD.1) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK ...   (DARMOWY)
BETONIARZ-ZBROJARZ

ZSZ BETONIARZ-ZBROJARZ (kwalifikacja B.16 - BD.12 - BUD.1) - Zadanie praktyczne nr 1 PAŹDZIERNIK 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj zbrojenie fragmentu słupa żelbetowego o wysokości 1 m zgodnie z rysunkami, zestawieniem stali zbrojeniowej oraz warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót zbrójarskich.
Przygotuj pręty zbrojenia o wymiarach i kształtach zgodnych z przedstawionymi na rysunku konstrukcyjnym, ukończenie tych prac zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki i poczekaj na pozwolenie kontynuowania pracy.
Następnie zmontuj przygotowane pręty w szkielet, łącząc pręty proste podłużne ze strzemionami, oprócz dwóch dolnych strzemion. Łączenie wykonaj drutem wiązałkowym, stosując węzły zbrojarskie krzyżowe. Ukończenie tej pracy zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki i ponownie poczekaj na pozwolenie kontynuowania pracy.
Połącz zmontowany szkielet z przygotowanymi na stanowisku wystającymi z podłoża (fundamentu) prętami za pomocą dwóch dolnych strzemion. Łączenie wykonaj drutem wiązałkowym, stosując węzły zbrojarskie krzyżowe.
Na pręty zbrojeniowe załóż podkładki dystansowe i ustaw przygotowane deskowanie z trzech stron szkieletu zbrojenia.
Prace wykonaj na stanowisku wyposażonym w niezbędne materiały, narzędzia i sprzęt, zgodnie z technologią robót zbrojarskich. Przestrzegaj zasad organizacji pracy, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwpożarowych oraz ochrony środowiska.
Po ukończeniu zadania oczyść używane narzędzia i uporządkuj stanowisko pracy, odpady umieść w pojemniku na odpady budowlane.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 191 z 457 186 187 188 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?