Nawigacja
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZ...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2014 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj prace zlecone przez właściciela nieruchomości.
Zaprojektuj trejaż drewniany o wysokości 2,0 m w okolicy warzywniaka tak, aby wraz z kompostownikiem był niewidoczny z tarasu.
Wrysuj rzut trejażu na planie zagospodarowania terenu domu jednorodzinnego, który znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym.
Narysuj widok trejażu z przodu, zwymiaruj go i opisz. Uwzględnij mocowanie obiektu w gruncie. Rysunek wykonaj w skali 1: 20 techniką czarno-białą. Miejsce do wykonania rysunku z opisem znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Widok trejażu z przodu, skala 1: 20.
Sporządź plan prac związanych z przebudową podjazdu do garażu. Podjazd do garażu jest wyłożony płytami kamiennymi, które należy usunąć, i w to miejsce ułożyć kostką brukową. Do sporządzenia planu wykorzystaj dane informujące o narzędziach, sprzęcie oraz materiałach budowlanych, będących w dyspozycji wykonawcy. Tabelę przeznaczoną do sporządzenia planu znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Plan prac związanych z przebudową podjazdu do garażu. Sporządź kosztorys prac związanych z wykonaniem okładziny z płytek klinkierowych, wewnętrznych ścian ogrodzenia frontowego działki, wysokość ogrodzenia ma wynosić 1,7 m. Do wykonania kosztorysu wykorzystaj Cennik materiałów i robocizny oraz Wyciąg z Katalogu Nakładów Rzeczowych KNR nr 2 - 21. Kosztorys wykonaj na formularzu zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Kosztorys prac związanych z wykonaniem okładziny z płytek klinkierowych.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZ...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2014 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj projekt nasadzeń rabaty bylinowej na podstawie informacji zawartych w arkuszu egzaminacyjnym. Sporządź wykaz roślin, które uwzględnisz przy wykonaniu projektu koncepcyjnego rabaty bylinowej, na podstawie danych zawartych w tabeli zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Spis materiału szkółkarskiego i wpisz wybrane rośliny (w ilościach niezbędnych do wykonania projektu) do tabeli zamieszczonej pod nazwą - Wykaz roślin. Do wykonania obliczeń skorzystaj z danych zamieszczonych w kol. 5 tabeli - Spis materiału szkółkarskiego. Teren do obsadzenia znajduje się po obu stronach ścieżki wiodącej między drzewami rzucającymi cień i ma po każdej stronie ścieżki wymiary 10 m x 2,5 m. Do obsadzenia rabaty wybierz ze spisu materiału szkółkarskiego pięć gatunków bylin, w tym dwa o ozdobnych liściach i trzy o ozdobnych kwiatach. Każdy gatunek ma zajmować powierzchnię 10 m2.
Wykonaj barwny projekt rabaty bylinowej na zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym szablonie, który znajdziesz pod nazwą - Projekt nasadzeń rabaty bylinowej wraz z legendą wykonany na szablonie. W projekcie uwzględnij rozstawę sadzenia roślin i ilość niezbędną do ich zakupu.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STY...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Opracuj projekt koncepcyjny nasadzeń. Sporządź wykaz roślin, który uwzględnisz przy wykonaniu projektu koncepcyjnego nasadzeń, na podstawie zamieszczonego w arkuszu egzaminacyjnym planu sytuacyjnego terenu objętego zagospodarowaniem oraz danych zawartych w tabeli zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Spis materiału szkółkarskiego. Teren jest płaski. Miejscowe warunki glebowe odpowiadają II kategorii gruntu. Gleba jest piaszczysta, lekko kwaśna o pH 6,5; stanowisko nasłonecznione. Uwzględnij w opracowywanym projekcie koncepcyjnym rośliny zimozielone: 2 rośliny drzewiaste i 1 bylinę. Wpisz wybrane rośliny (w ilościach niezbędnych do wykonania projektu) do tabeli zamieszczonej pod nazwą - Wykaz roślin.
Wykonaj barwny projekt na szablonie, który znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Projekt koncepcyjny nasadzeń, uwzględniając w legendzie oznaczenia graficzne wybranych roślin oraz skalę.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z założeniem trawnika darniowaniem z nawożeniem korzystając z danych zawartych w tabelach zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwami - Wyciąg z KNR 2-21 Wykonanie trawników darniowych pełnych na terenie płaskim i skarpach i Cennik robocizny i materiałów. Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZE...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Opracuj projekt koncepcyjny zagospodarowania terenu. Plan sytuacyjny terenu, objętego zagospodarowaniem, z zawartymi w nim uwagami dotyczącymi doboru roślin, znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym.
Teren objęty zagospodarowaniem jest płaski. Miejscowe warunki glebowe odpowiadają II kategorii gruntu. Gleba jest piaszczysta, lekko kwaśna o pH 6,5; stanowisko nasłonecznione. Do opracowania koncepcji dobierz trzy gatunki roślin do letniego obsadzenia kobierca kwiatowego.
Na podstawie danych zawartych w tabeli Wyciąg z oferty szkółki roślin ozdobnych, sporządź wykaz roślin, który uwzględnisz przy wykonaniu projektu koncepcyjnego nasadzeń. Wybrane rośliny wpisz do tabeli Wykaz roślin.
Projekt wykonaj w rzucie z góry i widoku A-A techniką barwną na szablonie, który znajdziesz pod nazwą -Projekt koncepcyjny nasadzeń.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z posadzeniem czterech sztuk krzewów iglastych (żywotnik zachodni 'Globosa' - pojemnik średnicy 0,3 m) z zaprawą dołów na podstawie danych zawartych w tabelach Wyciąg z KNR 2-21 Sadzenie drzew i krzewów iglastych na terenie płaskim w gruncie kategorii I-II oraz Cennik materiałów i robocizny. Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu Zestawienie kosztów bezpośrednich materiałów i robocizny.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZE...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Uzupełnij projekt zagospodarowania terenu.
Na podstawie dokumentacji rysunkowej zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym w postaci planu zagospodarowania fragmentu terenu i przekroju A - A opracuj plan wykonania nawierzchni z kostki brukowej dębowej na gruncie przepuszczalnym. Plan zapisz w tabeli - Plan wykonania nawierzchni z kostki brukowej dębowej.
Sporządź wykaz narzędzi i sprzętu, niezbędnych do wykonania nawierzchni z kostki brukowej dębowej w tabeli - Wykaz narzędzi i sprzętu.
Wykonaj przekrój konstrukcyjny murka oporowego w skali 1:5 i opisz go. Rysunek z opisem wykonaj na szablonie - przekrój B - B.
Opisz przekrój konstrukcyjny schodów na szablonie - przekrój C - C.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z wykonaniem 4,00 m2 nawierzchni gruntowej gliniasto-piaskowej o grubości 5 cm na podstawie danych zawartych w tabelach - Wyciąg z KNR 2-21 Układanie nawierzchni gruntowych placów i dróg ogrodowych oraz Cennik materiałów i robocizny. Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich materiałów i robocizny.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 5 z 8 1 2 3 4 5 >