Nawigacja
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZE...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Uzupełnij projekt zagospodarowania terenu.
Na podstawie dokumentacji rysunkowej zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym w postaci planu zagospodarowania fragmentu terenu i przekroju A - A opracuj plan wykonania nawierzchni z kostki brukowej dębowej na gruncie przepuszczalnym. Plan zapisz w tabeli - Plan wykonania nawierzchni z kostki brukowej dębowej.
Sporządź wykaz narzędzi i sprzętu, niezbędnych do wykonania nawierzchni z kostki brukowej dębowej w tabeli - Wykaz narzędzi i sprzętu.
Wykonaj przekrój konstrukcyjny murka oporowego w skali 1:5 i opisz go. Rysunek z opisem wykonaj na szablonie - przekrój B - B.
Opisz przekrój konstrukcyjny schodów na szablonie - przekrój C - C.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z wykonaniem 4,00 m2 nawierzchni gruntowej gliniasto-piaskowej o grubości 5 cm na podstawie danych zawartych w tabelach - Wyciąg z KNR 2-21 Układanie nawierzchni gruntowych placów i dróg ogrodowych oraz Cennik materiałów i robocizny. Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich materiałów i robocizny.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZE...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2014 + klucz oceniania (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Sporządź wykaz roślin, które uwzględnisz przy wykonaniu projektu kwietnika sezonowego związanego z zagospodarowaniem otoczenia przychodni stomatologicznej, na podstawie danych zawartych w tabeli zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Spis materiału szkółkarskiego i wpisz wybrane rośliny (w ilościach niezbędnych do wykonania projektu) do tabeli zamieszczonej pod nazwą - Wykaz roślin. Plan sytuacyjny terenu przy przychodni stomatologicznej znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym. Do obsadzenia kwietnika wybierz ze spisu materiału szkółkarskiego dwa gatunki ozdobne, kwitnące przez całe lato, w kolorystyce żółto-czerwonej. Każdy z wybranych gatunków ma zająć 1/2 powierzchni przeznaczonej na kwietnik.
Wykonaj barwny projekt kwietnika sezonowego (w skali 1:50) na podstawie planu sytuacyjnego terenu w miejscu oznaczonym w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Projekt nasadzeń kwietnika sezonowego wraz z legendą. W projekcie uwzględnij rozstawę sadzenia roślin i ilość niezbędną do ich zakupu.
Sporządź kosztorys obejmujący wykonanie trawników dywanowych siewem z nawożeniem nawozami mineralnymi na gruncie kategorii III, korzystając z danych zawartych w tabelach zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwami - Wyciąg z KNR 2-21 i Cennik materiałów i robocizny. Kosztorys wykonaj na formularzu zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Kosztorys.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015

Firma otrzymała zlecenie wykonania aranżacji fragmentu małego ogrodu przydomowego. Grunt jest przepuszczalny, odczyn pH gleby wynosi 5,5, teren wymaga uprzątnięcia. W pierwszym etapie prac wykonano murek oporowy z betonu monolitycznego.- W projekcie przewidziano budowę nawierzchni z betonowych płyt chodnikowych, obsadzenie terenu sześcioma roślinami iglastymi z całkowitą zaprawą dołów oraz założenie ogrodu skalnego. Twoim zadaniem jest uzupełnienie powstającego projektu zagospodarowania terenu o dobór gatunkowy czterech roślin do ogrodu skalnego. Rośliny należy wybrać z udostępnionego wyciągu z oferty szkółki roślin ozdobnych. Ponadto należy opracować wizualizację zaprojektowanych nasadzeń oraz sporządzić zestawienie kosztów bezpośrednich, związanych z budową nawierzchni z betonowych płyt chodnikowych. Opracuj projekt realizacji prac związanych z zagospodarowaniem fragmentu ogrodu przydomowego.

Projekt realizacji prac powinien zawierać:
1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
2. Założenia wynikające z treści zadania i dokumentacji.
3. Wykaz czynności związanych z posadzeniem krzewów iglastych z całkowitą zaprawą dołów z uwzględnieniem niezbędnych narzędzi i sprzętu.
4. Opis prac związanych z wykonaniem nawierzchni z betonowych płyt chodnikowych z uwzględnieniem niezbędnych narzędzi i sprzętu.
5. Wykaz 4 gatunków bylin lub krzewinek do ogrodu skalnego wraz zapotrzebowaniem i rozstawą.
6. Rzut z góry i widok projektowanych nasadzeń w okresie kwiecień - maj, wykonany techniką barwną.
7. Wartość kosztorysową (wraz z niezbędnymi obliczeniami) związaną z budową nawierzchni z płyt chodnikowych betonowych, wykonywanej na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2013   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU - CZERWIEC 2013
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Ogród przydomowy jest w trakcie realizacji projektu zagospodarowania. Jednym z jego elementów jest zagospodarowanie fragmentu ogrodu przydomowego przedstawionego na załączonym projekcie. Skończono już budowę domu, drewnianego tarasu i drogi doprowadzającej do domu. Teren został uprzątnięty z gruzu, wyrównany i odchwaszczony. Grunt jest przepuszczalny klasy II o odczynie lekko zasadowym.

Projekt przewiduje obsadzenie ogrodu drzewami i krzewami (z zaprawianiem dołów), roślinnością zadarniającą, roślinami cebulowymi oraz założenie trawnika i wybudowanie ścieżki ogrodowej z drewnianej kostki brukowej. Projekt należy uzupełnić o kompozycję złożoną z zimozielonej rośliny zadarniającej i roślin cebulowych kwitnących wiosną w miejscu zaznaczonym na projekcie.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z przyjętym zamówieniem/zagospodarowaniem fragmentu ogrodu przydomowego.

Projekt realizacji prac powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej odnoszący się do zakresu projektu.
  2. Założenia wynikające z treści zadania i załączników.
  3. Wykaz prac związanych z posadzeniem drzew liściastych począwszy od odbioru zakupionych roślin, do pielęgnacji bezpośrednio po posadzeniu, z uwzględnieniem zastosowanych metod postępowania oraz niezbędnych materiałów, narzędzi i sprzętu. Miejsca sadzenia drzew zostały wskazane na projekcie.
  4. Opis sposobu wykonania ścieżki ogrodowej z drewnianej kostki brukowej szerokości 1,50 m. Należy założyć, że materiały przeznaczone do budowy ścieżki zostały już zakupione i przygotowane, nie wymagają żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Teren pod budowę ścieżki został już wytyczony.
  5. ....................................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2013   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU - STYCZEŃ 2013
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Ogród przydomowy usytuowany na działce o powierzchni 800 m2, glebie klasy III, o współczynniku pH ok. 6,5 wymaga założenia trawnika, sadzenia krzewów iglastych z zaprawą dołów oraz wykonania rabaty zgodnie z projektem technicznym ogrodu. Powierzchnia rabaty została wydzielona z części trawnika, znajdującej na wietrznym miejscu. Życzeniem właścicieli jest aby na rabacie znalazło się 16 roślin, które odporne będą na działanie natury, aby podczas burz, podmuchy nie przygniatały roślin do ziemi i ich nie niszczyły.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z założeniem trawnika, nasadzeniem krzewów iglastych oraz przygotowaniem projektu koncepcyjnego rabaty.

Projekt realizacji powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
  2. Założenia do projektu realizacji prac wynikające z treści zadania i załączników.
  3. Przebieg prac przy zakładaniu trawnika wraz z wykazem narzędzi i materiałów niezbędnych do jego założenia.
  4. Kosztorys nasadzenia 10 krzewów iglastych.
  5. Rysunek koncepcyjny rabaty w formie rzutu z góry i rysunek perspektywy rabaty spełniającej wymagania siedliskowe z wykazem zaproponowanych roślin i charakterystyką rabaty.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 6 z 8 1 2 3 4 5 >