Nawigacja
TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.30 - AU.22 - SPL.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2014   (DARMOWY)
TECHNIK LOGISTYK

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.30 - AU.22 - SPL.1 - CZERWIEC 2014 Zadanie praktyczne nr 1 + klucz oceniania (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Zakład INTER z Lublina, produkujący telewizory, dokonał wyboru dostawców na podzespoły do montażu telewizorów. Jednym z podzespołów jest wyświetlacz ekranowy. Ich dostawcą jest Zakład TELEWIZJA sp. z o.o.
Zakład INTER posiada na swoim terenie dwa magazyny: magazyn surowców (w tym przypadku podzespołów) i magazyn wyrobów gotowych.

Wypełnij dokument Pz związany z przyjęciem w dniu 16.06.2014 r. wyświetlaczy ekranowych do magazynu surowców zakładu oraz uzupełnij kartoteki magazynowe poszczególnych wyświetlaczy ekranowych: 32" i 40". Wykorzystaj informacje dotyczące zakupu podzespołów oraz dane zakładu produkcyjnego i dostawcy.
Wypełnij dokument Rw w związku z wydaniem w dniu 17.06.2014 r. surowców do produkcji. Wykorzystaj informacje dotyczące produkcji telewizorów. Ponownie uzupełnij kartoteki magazynowe (po wydaniu do produkcji wyświetlaczy).
Wypełnij dokument Pw w związku z przyjęciem telewizorów do magazynu wyrobów gotowych w dniu 17.06.2014 r. po pierwszej zmianie. Wykorzystaj informacje dotyczące produkcji telewizorów i ich cen.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.30 - AU.22 - SPL.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2014   (DARMOWY)
TECHNIK LOGISTYK

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.30 - AU.22 - SPL.1 - STYCZEŃ 2014 Zadanie praktyczne nr 1 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przedsiębiorstwo Produkcyjne "Ziarno" Sp. z o.o. jest producentem kaszy jęczmiennej wiejskiej. Dnia 27 grudnia 2013 r. spółka podpisała umowę z siecią dystrybucyjną. "Chomik" na dostawę 100 000 opakowań kaszy jęczmiennej wiejskiej o wadze jednostkowej 400 gramów. Opakowanie kartonowe zawiera 4 woreczki kaszy po 100 gramów każda. Zamówienie ma zostać wydane z magazynu i dostarczone odbiorcy w dniu 13 stycznia 2014 r. wraz z fakturą sprzedaży.
Wszystkie informacje dotyczące firmy, struktury wyrobów i dostaw, oraz niezbędne druki do wypełnienia znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

Ocenie podlegać będą 4 rezultaty:
- sporządzony dokument Rw,
- sporządzony dokument Pw,
- ...............................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK LOGISTYK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2014   (DARMOWY)
TECHNIK LOGISTYK

TECHNIK LOGISTYK - CZERWIEC 2014
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Zakład Produkcyjny "Warmin" jest producentem konserwowej mieszanki marchwi z groszkiem. Zakład Produkcyjny dokona wyboru jednego, najlepszego dostawcy wstępnie przygotowanego i zamrożonego surowca do produkcji konserwowej mieszanki marchwi z groszkiem, metodą średniej ważonej w oparciu o wcześniej ustalone kryteria - Załącznik T. Mieszanka warzywna konserwowa jest pakowana w puszki. Jedna puszka gotowego wyrobu zawiera 150 g marchwi i 150 g groszku. Cena zakupu netto surowca wynosi: marchwi - 2,00 zł/kg, groszku - 3,00 zł/kg.
Wielkość produkcji jest ustalona na podstawie zamówienia otrzymanego z trzech centrów dystrybucji. Wielkość zamówienia jest obliczona na podstawie prognozy sprzedaży na konserwową mieszankę marchwi z groszkiem w 4-tygodniowym horyzoncie planowania - Załącznik 2. Przy obliczeniu zapotrzebowania na surowce należy uwzględnić zapas wyrobów gotowych w magazynie fabrycznym oraz produkcję w toku - Załącznik 3. Zakład nie przewiduje zapasów rezerwowych.
Puszki konserwowej mieszanki marchwi z groszkiem są pakowane w zgrzewki po 12 sztuk. Zgrzewki w liczbie 130 szt. układane są na palecie warstwowo i zabezpieczone folią. ...........................

Projekt realizacji prac powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej wynikający z treści zadania.
  2. Założenia, czyli dane wynikające z treści zadania i załączników.
  3. Wybór jednego, najlepszego dostawcy wstępnie przygotowanego i zamrożonego surowca, metodą średniej ważonej.
  4. .....................................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK LOGISTYK) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2014   (DARMOWY)
TECHNIK LOGISTYK

TECHNIK LOGISTYK - STYCZEŃ 2014
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Zakład Produkcyjny "Gama Kolorów" jest producentem farb emulsyjnych. Farby w wyniku procesu produkcyjnego są rozlewane do puszek o pojemności 2,5 I. Zakład musi dokonać wyboru jednego dostawcy opakowań do farb, spośród pięciu dostawców, metodą średniej ważonej w oparciu o wcześniej ustalone kryteria (Załącznik 3). Cena zakupu jednego opakowania (puszki) do farb 2,5 I wynosi u każdego dostawcy 3,20 zł. Zakład zamówił 3500 szt. opakowań. Zamówienie zrealizowano i przyjęto do magazynu 7 stycznia 2014 roku. Zakład Produkcyjny otrzymał zamówienie na dostawę farb od trzech głównych odbiorców: ...............

Odległości odbiorców od zakładu produkcyjnego zawiera Załącznik 5. Czas przewozu nie może być dłuższy niż 9 godzin. Średnia prędkość przewozu to 60 km/h, przyjęty maksymalny czas rozładunku u pierwszego odbiorcy - 0,5 godziny.
Opracuj projekt realizacji czynności logistycznych Zakładu Produkcyjnego "Gama Kolorów" związanych z wyborem dostawcy, przewoźnika oraz zaplanowaniem rozmieszczenia ładunku w przestrzeni ładunkowej samochodu.

Projekt realizacji czynności logistycznych powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej wynikający z treści zadania.
  2. Założenia, czyli dane wynikające z treści zadania i załączników.
  3. Wybór dostawcy opakowań do farb na podstawie metody średniej ważonej.
  4. Obliczenie ilości pjł w jednej warstwie oraz w całym transporcie dla obu wariantów rozmieszczenia palet. Sporządzenie szkicu sytuacyjnego w oparciu o wykonane obliczenia dla obu wariantów oraz dokonanie wyboru lepszego wariantu.
  5. Obliczenie czasu i kosztu przewozu do odbiorców w poszczególnych wariantach.
  6. .............................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Nowy egzamin zawodowy - podstawa kształcenia w zawodzie technik logistyk
TECHNIK LOGISTYK

Nowa podstawa programowa kształcenia w zawodzie technik logistyk (333107)

Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Zadania szkoły i innych podmiotów prowadzących kształcenie zawodowe oraz sposób ich realizacji są uwarunkowane zmianami zachodzącymi w otoczeniu gospodarczo-społecznym, na które wpływają w szczególności: idea gospodarki opartej na wiedzy, globalizacja procesów gospodarczych i społecznych, rosnący udział handlu międzynarodowego, mobilność geograficzna i zawodowa, nowe techniki i technologie, a także wzrost oczekiwań pracodawców w zakresie poziomu wiedzy i umiejętności pracowników.

W procesie kształcenia zawodowego ważne jest integrowanie i korelowanie kształcenia ogólnego i zawodowego, w tym doskonalenie kompetencji kluczowych nabytych w procesie kształcenia ogólnego, z uwzględnieniem niższych etapów edukacyjnych. Odpowiedni poziom wiedzy ogólnej powiązanej z wiedzą zawodową przyczyni się do podniesienia poziomu umiejętności zawodowych absolwentów szkół kształcących w zawodach, a tym samym zapewni im możliwość sprostania wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy.

W procesie kształcenia zawodowego są podejmowane działania wspomagające rozwój każdego uczącego się, stosownie do jego potrzeb i możliwości, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych ścieżek edukacji i kariery, możliwości podnoszenia poziomu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych oraz zapobiegania przedwczesnemu kończeniu nauki.

Elastycznemu reagowaniu systemu kształcenia zawodowego na potrzeby rynku pracy, jego otwartości na uczenie się przez całe życie oraz mobilności edukacyjnej i zawodowej absolwentów ma służyć wyodrębnienie kwalifikacji w ramach poszczególnych zawodów wpisanych do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.

1. CELE KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik logistyk powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) planowania i organizowania prac związanych z procesem logistycznym w łańcuchach dostaw;

2) zarządzania zapasami;

3) organizowania prac związanych z gospodarką magazynową;

4) zarządzania gospodarką odpadami;

5) planowania i organizowania prac związanych z procesem logistycznym w jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

2. EFEKTY KSZTAŁCENIA

Do wykonywania wyżej wymienionych zadań zawodowych niezbędne jest osiągnięcie zakładanych efektów kształcenia, na które składają się:

1) efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów;

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 10 z 13 5 6 7 8 9 >