Nawigacja
TECHNIK LOGISTYK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015   (DARMOWY)
TECHNIK LOGISTYK

TECHNIK LOGISTYK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015

Zakład DREWSTOL jest producentem stolarki okiennej. W pierwszej dekadzie sierpnia ma wyprodukować 660 szt. okien drewnianych "Standard" dla trzech hurtowni budowlanych: ESBUD - 200 szt. okien, DOMPOL - 300 szt. okien, ASDOM -160 szt. okien.
Dział zaopatrzenia sporządził zestawienie potrzebnych elementów do produkcji okien, uwzględniając stany zapasów w magazynie i produkcję w toku na podstawie Załącznika 3 oraz strukturę wyrobu gotowego na podstawie Załącznika 2.
Zakład DREWSTOL dokona wyboru jednego, najlepszego spośród trzech dostawców okuć i szyb aespolonych oraz jednego, najlepszego spośród trzech dostawców ramiaków do produkcji okien, stosując metodę średniej ważonej na podstawie wcześniej ustalonych kryteriów przedstawionych w Załączniku 1.
Okna są pakowane i umieszczane na paletach po 20 sztuk. Cena sprzedaży kompletnego okna wynosi 250 zł netto, a podatek VAT - 23%. Dostawa okien ma nastąpić 11.08.2015 r. środkami transportu samochodowego. Czas przewozu nie może przekroczyć 9 godzin. Czas przewozu obejmuje rozładunek u odbiorców stanowiących ogniwa pośrednie na danych trasach, nie obejmuje natomiast czasu rozładunku u odbiorcy stanowiącego ostatnie ogniwo. Średnia prędkość pojazdu wynosi 60 km/h. Przyjęty czas rozładunku u jednego odbiorcy wynosi 30 minut. Na podstawie przedstawionych wariantów przewozów w Załączniku 7 oraz cenników przewozu zaproponowanych przez przewoźników w Załączniku 5, Zakład DREWSTOL dokona wyboru najkorzystniejszego wariantu przewozu i przewoźnika, biorąc pod uwagę najniższe koszty przewozu oraz czas przewozu.
Opracuj projekt realizacji czynności logistycznych w Zakładzie DREWSTOL związanych z wyborem dostawców, ustaleniem liczby potrzebnych materiałów do produkcji okien drewnianych "Standard" oraz wyborem najtańszego przewoźnika wyrobów gotowych i wariantu przewozu, który wykona przewóz w czasie nie dłuższym niż 9 godzin.

Projekt realizacji prac powinien zawierać:
1. Tytuł pracy egzaminacyjnej wynikający z treści zadania.
2. Założenia wynikające z treści zadania i załączników.
3. Wybór jednego najlepszego dostawcy okuć i szyb zespolonych oraz jednego najlepszego dostawcy ramiaków do produkcji okien drewnianych "Standard" stosując metodę średniej ważonej.
4. Obliczenie liczby i kosztów (wartości) potrzebnych okuć, szyb zespolonych i ramiaków do produkcji okien drewnianych "Standard" z uwzględnieniem wielkości zamówień, struktury wyrobu gotowego, stanu zapasów w magazynie oraz produkcji w toku.
5. Obliczenie kosztów (wartości) netto i brutto sprzedanych okien każdemu odbiorcy.
6. Zestawienie obliczeń dotyczące kosztów i czasów przewozu do wszystkich odbiorców w poszczególnych wariantach przewozu oraz wybór wariantu przewozu i najtańszego przewoźnika, który wykona przewóz w czasie nie dłuższym niż 9 godzin na podstawie wykonanych obliczeń.
7. Wypełnione dokumenty zamieszczone w Karcie Pracy Egzaminacyjnej: Pz - dowód przyjęcia z zewnątrz do magazynu okuć i szyb zespolonych, list przewozowy związane ze sprzedażą okien drewnianych "Standard" przez Zakład DREWSTOL i dostarczeniem ich do hurtowni ESBUD oraz fakturę.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.30 - AU.22 - SPL.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2015   (DARMOWY)
TECHNIK LOGISTYK

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.30 - AU.22 - SPL.1 - STYCZEŃ 2015 Zadanie praktyczne nr 1 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Zakład "Gadżet" J. Kibic zajmuje się produkcja pamiątek sportowych. W asortymencie produkowanych wyrobów ma biało-czerwone szale z włóczki akrylowej. Na dzienną ich produkcję zużywa 25 kg włóczki.
Cena zakupu włóczki wynosi 5zł za kilogram.

Zakład "Gadżet" J. Kibic dostarcza całą wielkość dziennej produkcji do czterech stałych odbiorców: "GOL" - 40 szt., "ADA" - 50szt., "EWA" - 90szt. I "IGA" - 70szt.
Oblicz miesięczną wielkość produkcji, przyjmując, że w miesiącu jest 30 dni roboczych. Oblicz ilość materiału przypadającego na 1 szt. Wyrobu, oraz planowane potrzeby materiałowe w kg, przy założeniu, że zapas początkowy i końcowy są równe (czyli miesięczne zużycie materiału równe rzeczywistym potrzebom materiałowym i równej miesięcznej wielkości zakupu).

Na podstawie analizy kosztów uzupełniania i utrzymania zapasu bieżącego włóczki akrylowej według wielkości dostawy wybierz optymalny poziom wielkości zamówienia (kwalifikacja EWD).
Oblicz liczbę dostaw materiałów w miesiącu
Wybierz dostawcę metodą średniej ważonej, uwzględniając kryteria wyboru dostawców włóczki akrylowej.
Wszystkie wyniki obliczeń i wyboru dostawcy wpisz w zestawienie danych dotyczących organizacji dostaw materiałów.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.32)) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2015   (DARMOWY)
TECHNIK LOGISTYK

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.32) - STYCZEŃ 2015 Zadanie praktyczne nr 1 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Ustal prognozy wielkości produkcji Przedsiębiorstwa Produkcyjnego BIT w roku 2015, metodą średniej arytmetycznej trzyelementowej, na podstawie obserwacji popytu z trzech miesięcy bezpośrednio poprzedzających miesiąc prognozy. Uzyskane wyniki wpisz do Formularza wielkości produkcji i ilości odpadów.

Oblicz ilość odpadów wytwarzanych w poszczególnych miesiącach pierwszego kwartału oraz planowaną ilość odpadów, w oparciu o ustalone prognozy produkcji, w pozostałych miesiącach roku 2015. Uzyskane wyniki wpisz do Formularza wielkości produkcji i ilości odpadów.
Wypełnij Kartę przekazania odpadu za luty 2015 roku oraz Deklarację o ilości wytwarzanych odpadów.

Informacje dotyczące odpadów:
Przedsiębiorstwo Produkcyjne BIT przekazuje odpady Przedsiębiorstwu Recyklingowemu REC jeden raz w miesiącu, otrzymując potwierdzenie w karcie przekazania odpadu.
Przedsiębiorstwo BIT wnioskuje również o wydanie dokumentu potwierdzającego odzysk lub recykling.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.31 - AU.32 - SPL.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2015   (DARMOWY)
TECHNIK LOGISTYK

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.31 - AU.32 - SPL.4 - STYCZEŃ 2015 Zadanie praktyczne nr 1 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Opracuj plan realizacji procesu transportowego środkiem transportu drogowego dla Przedsiębiorstwa Produkcyjnego NOWOCZESNE MEBLE zgodnie z przyjętym zleceniem.
Uzupełnij formularz czynności organizacyjnych procesu transportowego oraz formularz czynności wykonawczych procesu transportowego, które znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym. Sporządź fakturę za usługę transportową mebli na trasie Olsztyn-Jelenia Góra. Wykorzystaj w tym celu cennik przewozów oraz informacje niezbędne do sporządzenia faktury. Druk faktury do wypełnienia znajdzie się w arkuszu egzaminacyjnym.

Dodatkowe informacje dotyczące warunków przewozu:
- czas pracy kierowcy - zgodnie z przepisami, minimalne okresy przerw w prowadzeniu pojazdu oraz regularny okres odpoczynku dobowego bez podziału na części; obsada pojazdu samochodowego jest jednoosobowa
- średnia prędkość pojazdu wynosi 70 km/godz.
- pojazd Przedsiębiorstwa Transportowego TRUCKS został podstawiony pod załadunek poprzedniego dnia

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.31 - AU.32 - SPL.4) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2014    (DARMOWY)
TECHNIK LOGISTYK

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.31 - AU.32 - SPL.4 - WRZESIEŃ 2014 Zadanie praktyczne nr 1 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przedsiębiorstwo Produkcyjne LUX otrzymało i przyjęło zamówienie na dostawę farby podkładowej do Hurtowni Budowlanej. Załadunek odbędzie się przy pomocy jednego wózka widłowego podnośnikowego czołowego. Uzupełnij dokumentację związaną z wyborem środka transportu i kosztami za usługę oraz wypełnij dokumentację przewozową. Wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

Ocenie podlegać będą 4 rezultaty:
- wypełniona karta wyboru środka transportu,
- wypełniony kosztorys realizacji usługi,
- wypełniona faktura za zrealizowane usługi,
- wypełniony drogowy samochodowy list przewozowy.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 9 z 13 4 5 6 7 8 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?