Nawigacja
TECHNIK POŻARNICTWA (kwalifikacja Z.23 - MS.21 - BPO.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015   (DARMOWY)
TECHNIK POŻARNICTWA

TECHNIK POŻARNICTWA (kwalifikacja Z.23 - MS.21 - BPO.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na podstawie opisu zdarzenia opracuj plan działań ratowniczo-gaśniczych Kierującego Działaniami Ratowniczymi, których celem jest udzielenie pomocy poszkodowanym i usunięcie zagrożenia.
Plan powinien zawierać:
- zestawienie wydanych rozkazów,
- informację ze zdarzenia,
- kartę udzielonej kwalifikowanej pierwszej pomocy - w zakresie informacji o poszkodowanym,
- kalkulację usuwania skutków rozszczelnienia instalacji wodociągowej,
- określenie znaczenia znaków bezpieczeństwa ewakuacji i ochrony przeciwpożarowej.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK POŻARNICTWA (kwalifikacja Z.22 - MS.20 - BPO.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015   (DARMOWY)
TECHNIK POŻARNICTWA

TECHNIK POŻARNICTWA (kwalifikacja Z.22 - MS.20 - BPO.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przygotuj do pracy i załóż na siebie aparat powietrzny (maska założona na twarz, automat oddechowy połączony z zaworem wdechowym). Gotowość do wykonywania czynności ratowniczych zgłoś Przewodniczącemu ZNCP poprzez uniesienie ręki do góry. Po uzyskaniu zgody spraw linię główną złożoną z dwóch odcinków węża W-75 od nasady tłocznej motopompy do rozdzielacza oraz linię gaśniczą z jednego odcinka węża W-52 zakończoną kurtyną wodną.
Zdejmij aparat powietrzny i zdemontuj butlę oraz uporządkuj sprzęt do stanu początkowego. Uruchom motopompę. Gotowość do podania wody zgłoś Przewodniczącemu ZNCP poprzez uniesienie ręki do góry. Podaj wodę na kurtynę wodną z ciśnieniem po stronie tłocznej motopompy wynoszącym 3 bar. Uzyskany strumień wody powinien mieć szerokość minimum 4 m. Podczas wykonywania zadania asystent techniczny będzie Ci pomagał w zakresie kontroli zanurzenia smoka ssawnego.
Uzyskanie wymaganych parametrów podawania wody zgłoś Przewodniczącemu ZNCP poprzez uniesienie ręki do góry. Następnie odwodnij linię ssawną (nie demontuj jej), wyłącz motopompę, zwiń sprzęt do pozycji wyjściowej i złóż w wyznaczonym miejscu.
W dalszej kolejności przygotuj przecinarkę tarczową do przecięcia elementu betonowego. Gotowość do realizacji zadania zgłoś Przewodniczącemu ZNCP poprzez uniesienie ręki do góry.
Przetnij element betonowy w wyznaczonym miejscu. Cięcie wykonaj w kierunku prostopadłym do krawędzi płyty, linia cięcia powinna być linią prostą. Wyłącz przecinarkę i zdemontuj tarczę tnącą.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania 120 minut

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK POŻARNICTWA (kwalifikacja Z.23 - MS.21 - BPO.4) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2015   (DARMOWY)
TECHNIK POŻARNICTWA

TECHNIK POŻARNICTWA (kwalifikacja Z.23 - MS.21 - BPO.4) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

W dniu 31.08.2015 r. o godzinie 10.05 na terenie posesji nr 219 B, na ul. Lubelskiej w Świdniku, podczas wycinki drzew jedno z nich upadło na budynek magazynowy. Drzewo uszkodziło konstrukcję dachu budynku oraz strop nad częścią budynku. Zgłoszenie zdarzenia wpłynęło do Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku o godz. 10.11.
Dyżurny Operacyjny Powiatu o godz. 10.12 zadysponował do akcji 2 zastępy z JRG Świdnik: samochód gaśniczy średni GB A 2,5/16, ciężki samochód ratownictwa technicznego SCRT oraz samochód operacyjny. Zastępy przybyły na miejsce po przejechaniu 8 km w czasie 10 min. Zespół Ratownictwa Medycznego - S-007 (obsada 3-osobowa) - przybył na miejsce o godz. 10.22.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, iż na dachu budynku magazynowego jednokondygnacyjnego spoczywa pień drzewa.
Konstrukcja nośna budynku wykonana z pustaków wapienno-piaskowych o grubości 24 cm. Strop monolityczny, betonowy z wypełnieniem z cegły pełnej, konstrukcja nośna dachu stalowa, pokrycie dachowe wykonane z blachy trapezowej. Budynek podzielony na trzy równe części, oddzielone od siebie ścianami o konstrukcji stalowej z wypełnieniem z blachy trapezowej. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1 200 m2 (długość 60 m, szerokość 20 m, wysokość w kalenicy 5 m, wysokość pomieszczeń wewnątrz 3,5 m). Budynek wyposażony w instalację elektryczną 230/400 V. Każda część budynku jest użytkowana przez odrębny podmiot. Właścicielem budynku jest Wojewódzka Spółdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska z siedzibą w Lublinie, ul. Radomska 4.
W części nr 1 obiektu prowadzona jest działalność związana z magazynowaniem i sprzedażą oleju do silników spalinowych. Część nr 2 stanowi magazyn opon samochodowych. W części nr 3 zlokalizowano zbiornik stalowy o pojemności 15 000 dm3, przeznaczony do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych. ......................

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 2 z 2 < 1 2
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?