Nawigacja
TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH (kwalifikacja A.61 - AU.61 - FRK.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ...   (DARMOWY)
TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH (kwalifikacja A.61 - AU.61 - FRK.4 - STYCZEŃ 2014
Zadanie praktyczne nr 1 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Do gabinetu kosmetycznego zgłasza się 62-letnia Alicja Szymańska. Kobieta wybiera się na służbową kolację i chciała mieć odpowiedni makijaż.

Opis twarzy klientki

Ciemnobrunatne przebarwienia skóry na prawym policzku, liczne płytkie zmarszczki w największej ilości pokrywają skórę w okolicy oczu, głębokie bruzdy nosowo-wargowe, włosy ciemne, prawie czarne, jasna cera, ciemna oprawa oczu, tęczówka koloru piwnego, skóra o lekko niebieskawym odcieniu.

Na podstawie przedstawionego opisu cech urody i schematu budowy twarzy klientki:

.............................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Nowy egzamin zawodowy - podstawa kształcenia w zawodzie technik usług kosmetycznych
TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

Nowa podstawa programowa kształcenia w zawodzie technik usług kosmetycznych (514207)

Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Zadania szkoły i innych podmiotów prowadzących kształcenie zawodowe oraz sposób ich realizacji są uwarunkowane zmianami zachodzącymi w otoczeniu gospodarczo-społecznym, na które wpływają w szczególności: idea gospodarki opartej na wiedzy, globalizacja procesów gospodarczych i społecznych, rosnący udział handlu międzynarodowego, mobilność geograficzna i zawodowa, nowe techniki i technologie, a także wzrost oczekiwań pracodawców w zakresie poziomu wiedzy i umiejętności pracowników.

W procesie kształcenia zawodowego ważne jest integrowanie i korelowanie kształcenia ogólnego i zawodowego, w tym doskonalenie kompetencji kluczowych nabytych w procesie kształcenia ogólnego, z uwzględnieniem niższych etapów edukacyjnych. Odpowiedni poziom wiedzy ogólnej powiązanej z wiedzą zawodową przyczyni się do podniesienia poziomu umiejętności zawodowych absolwentów szkół kształcących w zawodach, a tym samym zapewni im możliwość sprostania wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy.

W procesie kształcenia zawodowego są podejmowane działania wspomagające rozwój każdego uczącego się, stosownie do jego potrzeb i możliwości, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych ścieżek edukacji i kariery, możliwości podnoszenia poziomu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych oraz zapobiegania przedwczesnemu kończeniu nauki.

Elastycznemu reagowaniu systemu kształcenia zawodowego na potrzeby rynku pracy, jego otwartości na uczenie się przez całe życie oraz mobilności edukacyjnej i zawodowej absolwentów ma służyć wyodrębnienie kwalifikacji w ramach poszczególnych zawodów wpisanych do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.

1. CELE KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług kosmetycznych powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) przeprowadzania diagnozy kosmetycznej;

2) wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających;

3) udzielania porad kosmetycznych;

4) organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego.

2. EFEKTY KSZTAŁCENIA

Do wykonywania wyżej wymienionych zadań zawodowych niezbędne jest osiągnięcie zakładanych efektów kształcenia, na które składają się:

1) efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów;

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2013   (DARMOWY)
TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH - CZERWIEC 2013
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Wiosną do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 42-letnia klientka na zabieg pielęgnacyjno-upiększający stóp. Klientka skarży się na nadmierne przesuszenie skóry stóp, szczególnie w okolicy pięt. Naskórek jest nadmiernie zgrubiały, łuszczy się, stopy w dotyku są szorstkie i chropowate. Na prawym przodostopiu występuje okrągłe duże zgrubienie, powstałe ze zrogowaciałego naskórka. Paznokcie stóp znacznie wystają poza opuszki palców, są pomalowane czerwonym lakierem. Ponadto klienta twierdzi, że jej stopy są zawsze zimne. Życzeniem klientki jest pomalowanie paznokci lakierem koloru delikatnego różu.

Opracuj projekt realizacji prac związany z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjno-upiększającego stóp. Zaproponuj zestaw załeceń dla klientki do pielęgnacji stóp w warunkach domowych.

Projekt realizacji prac powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
  2. Założenia do projektu realizacji prac.
  3. Diagnozę stanu stóp klientki z określeniem zagrożeń wynikających z dalszych zaniedbań pielęgnacyjnych.
  4. Plan wykonania zabiegu z określeniem celów poszczególnych czynności (sporządzony w tabeli zamieszczonej w KARCIE PRACY EGZAMINACYJNEJ).
  5. Wykazy niezbędnych do wykonania zabiegu:
    - preparatów i środków kosmetycznych,
    - sprzętu, narzędzi, przyborów i materiałów.
  6. Opis czynności związanych z:
    - przygotowaniem stanowiska pracy, klientki i kosmetyczki,
    - wykonaniem zabiegu,
    - uporządkowaniem stanowiska pracy po zabiegu.
  7. Zestaw zaleceń dla klientki dotyczący pielęgnacji stóp w warunkach domowych z propozycją preparatów kosmetycznych wraz z częstotliwością ich stosowania oraz wyszczególnieniem substancji czynnych.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH - Przykładowe rozwiązania zadania próbnego nr 19   (DARMOWY)
TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH - Przykładowe rozwiązanie zadania próbnego nr 19

TEMAT: Do gabinetu kosmetycznego przyszedł 18- letni chłopak. Jest on uczniem ostatniej klasy Liceum Ogólnokształcącego i w związku ze zbliżającą się studniówką postanowił zadbać o stan skóry. Na skórze klienta znajdują się liczne zaskórniki, grudki, a także pojedyncze prosaki. Nie ma zmian ropnych. Chłopak zaniepokojony pojawianiem się zmian skórnych poprosił o zabieg usuwający niedoskonałości skóry.

1. Tytuł pracy egzaminacyjnej

Projekt realizacji prac związany z wykonaniem zabiegów:  pielęgnacyjnego i usuwającego niedoskonałości skóry u 18-letniego klienta, przy użyciu odpowiednich środków i  preparatów dostępnych w gabinecie.

2. Założenia

Wiek klienta: 18 lat
Płeć : mężczyzna
Stan skóry twarzy:  do czynienia mamy ze skórą młodą, na której znajdują się liczne zaskórniki, grudki, pojedyncze prosaki, bez zmian ropnych.
Miejsce wykonania zabiegu: gabinet kosmetyczny
Powód wizyty: zbliżająca się studniówka
Cel wizyty(zakres prac): chęć zadbania o stan skóry twarzy, na skórze twarzy występują liczne zaskórniki, grudki a także prosaki. Wykonanie zabiegu usuwającego niedoskonałości skóry, zabieg oczyszczania skóry twarzy.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH - Przykładowe rozwiązanie zadania próbnego nr 18   (DARMOWY)
TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH - Przykładowe rozwiązanie zadania próbnego nr 18

TEMAT: Do gabinetu zgłasza się kobieta ze skórą atroficzną w wieku 60 lat. Skarży się na wiotkość i ścieńczenie skóry. Skóra jest poszarzała z licznymi przebarwieniami, matowa. Zaproponuj zabieg ratujący kondycję skóry, likwidujący wszystkie defekty. Zaproponuj pielęgnację domową i sposób odżywiania.

TYTUŁ: Zabieg ratujący kondycję skóry i likwidujący jej defekty dla kobiety w wieku 60 lat ze skóra atroficzną.

ZAŁOŻENIA:
-płeć- kobieta
-wiek-60 lat
-zwiotczenie skóry
-ścieńczenie skóry
-liczne przebarwienia
-skóra poszarzała, matowa
-skóra atroficzna

Miejsce wykonania zabiegu: gabinet kosmetyczny utrzymany w czystości, wyposażony w odpowiednie urządzenia i sprzęty. Wszystkie urządzenia i sprzęty są sprawne, spełniają normy Unii Europejskiej. Zachowane są wszystkie przepisy BHP. Kable urządzeń są zabezpieczone. Pomieszczenie posiada sprawną wentylację.

CEL ZABIEGU:
-ujędrnienie skóry
-poprawa kondycji skóry
-nawilżenie
-zniwelowanie przebarwień
-przywrócenie odpowiedniej gęstości skóry
-nadanie cerze blasku, rozjaśnienie

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 10 z 16 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?