TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ (kwalifikacja T.8 - TG.9 - HGT.10) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC...   (DARMOWY)
TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ

TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ (kwalifikacja T.8 - TG.9 - HGT.10) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Korzystając z oferty gospodarstwa, oferty zajęć edukacyjnych w języku obcym, formularza zamówienia 5-dniowego pobytu, warunków współpracy gospodarstwa agroturystycznego z biurem podróży, sporządź:
- grafik obłożenia pokojów w gospodarstwie agroturystycznym,
- kalkulację kosztów pobytu grupy,
- umowę najmu kwatery wiejskiej,
- wykaz zwierząt pomocnych w realizacji zajęć tematycznych znajdujących się w ofercie Gospodarstwa Agroturystycznego Konie Huculskie.
Druki niezbędne do sporządzenia dokumentów znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.
Wszystkie dokumenty sporządź w języku polskim.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 150 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

FLORYSTA (kwalifikacja R.26 - RL.26 - OGR.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019   (DARMOWY)
FLORYSTA

FLORYSTA (kwalifikacja R.26 - RL.26 - OGR.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Pracownia florystyczna otrzymała zlecenie na wykonanie kompozycji kwiatowej w pudełku.
Zgodnie z zamówieniem i wykazem dostępnego materiału florystycznego wykonaj w skali 1:2 rysunki projektowe kompozycji kwiatowej - rzut z góry i z boku - z uwzględnieniem legendy właściwej dla danego rysunku oraz indeksu barw. Rysunki projektowe wykonaj ołówkiem i kredkami na Formularzu 1. - Rzut z góry i Formularzu 2. - Rzut z boku.
Sporządź w Tabeli 1. kosztorys wykonania kompozycji kwiatowej, korzystając z danych zawartych w arkuszu egzaminacyjnym i materiałów dostępnych na stanowisku egzaminacyjnym.
Po sporządzeniu rysunków projektowych i kosztorysu zgłoś przewodniczącemu ZN, przez podniesienie ręki, gotowość do wykonania kompozycji kwiatowej.
Wykonaj kompozycję kwiatową według wykonanego rysunku projektowego na stanowisku egzaminacyjnym, oznaczonym Twoim numerem, wyposażonym w niezbędne materiały, narzędzia i sprzęt. Zachowaj kolejność wykonywanych czynności zgodnie ze sztuką. Do wykonanej kompozycji kwiatowej dołącz bilecik okolicznościowy z wpisanym tekstem dedykacji zgodnym z tekstem zamieszczonym w zamówieniu. Podczas wykonywania kompozycji przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Po wykonaniu prac związanych z wykonaniem kompozycji kwiatowej uporządkuj stanowisko egzaminacyjne i posegreguj odpadki na organiczne i nieorganiczne.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZE...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na podstawie zamieszczonego Planu zagospodarowania fragmentu terenu zieleńca oraz Przekroju A — A przez nawierzchnię placu, oblicz ilość materiałów potrzebnych do wykonania nawierzchni placu z obrzeżami. Wyniki obliczeń zapisz w tabeli - Zapotrzebowanie na materiały.
Na podstawie zamieszczonego Przekroju B - B opracuj plan prac związanych z zamocowaniem słupów trejażu w gruncie. Miejsca pod fundamenty są wyznaczone. Słupy z krawędziaków mają być zamocowane za pomocą kotw do zabetonowania. Planując prace należy uwzględnić wykonanie mieszanki betonowej. Zaplanowane czynności zapisz w tabeli - Plan prac związanych z zamocowaniem słupów trejażu w gruncie.
Sporządź wykaz narzędzi, sprzętu i materiałów niezbędnych do zamocowania słupów trejażu w gruncie w tabeli - Wykaz narzędzi, sprzętu i materiałów.
Na podstawie Planu zagospodarowania fragmentu terenu zieleńca uzupełnij opis przekroju betonowego murka oporowego na zamieszczonym szablonie - Przekrój C—C.
Na podstawie danych zawartych w tabelach - Wyciąg z KNR 2-21 Okładziny ścian i słupów, Cennik robocizny i materiałów sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z wykonaniem okładziny ściany murka oporowego. Okładzina ma być wykonana na przedniej ścianie murka. Należy ją wykonać z płytek klinkierowych na zaprawie cementowo-wapiennej. Powierzchnia ściany wynosi 2,5 m2. Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZE...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Opracuj projekt koncepcyjny zagospodarowania terenu przedstawionego na Planie sytuacyjnym terenu.
Na podstawie danych zawartych w tabeli - Wyciąg z oferty szkółki roślin ozdobnych, dobierz rośliny do obsadzenia donicy ceramicznej umieszczonej na istniejącym tarasie. Dobierz trzy gatunki roślin balkonowych: dwa gatunki o zwisających pędach i kwiatach w kolorach białym i żółtym oraz jeden gatunek o pokroju wzniesionym i kwiatach w kolorze fioletowym. Zapisz dobrane rośliny i zapotrzebowanie na nie w tabeli - Wykaz roślin.
Na podstawie Schematu obsadzenia donicy ceramicznej C wykonaj projekt koncepcyjny nasadzeń. Projekt wykonaj techniką barwną w aspekcie letnim w rzucie z góry i widoku z boku na szablonie - Projekt nasadzeń.
Zaplanuj czynności związane z obsadzeniem skarpy roślinami okrywowymi z uprawy pojemnikowej. Skarpa została uformowana z żyznej ziemi, która spełnia wymagania roślin okrywowych. Uwzględnij prace związane z zabezpieczeniem skarpy przed zachwaszczeniem przy pomocy włókniny i ściółki. Zaplanowane czynności zapisz w tabeli - Plan wykonania obsadzenia skarpy roślinami okrywowymi.
W tabeli Wykaz narzędzi i sprzętu zapisz narzędzia i sprzęt niezbędne do wykonania czynności związanych z posadzeniem roślin okrywowych.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z obsadzeniem rabaty bylinowej o powierzchni 18 m2 roślinami w ilości 9 szt./m2. Do wykonania zestawienia wykorzystaj informacje zawarte na Planie sytuacyjnym terenu, dane z tablicy 0414 - wyciąg z KNR 2-21 - Obsadzenie kwietników bylinami, roślinami cebulkowymi i różami szlachetnymi oraz Cennika robocizny i materiałów.
Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów.
Wszystkie formularze do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ROLNIK (kwalifikacja R.16 - RL.16 - ROL.10) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019   (DARMOWY)
TECHNIK ROLNIK

TECHNIK ROLNIK (kwalifikacja R.16 - RL.16 - ROL.10) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

W gospodarstwie agroturystycznym o powierzchni użytków rolnych (UR) 16 ha utrzymuje się 4 konie w typie ogólnoużytkowym wykorzystywane do rekreacji. Żywienie zwierząt oparte jest na paszach produkowanych w gospodarstwie.
Na gruntach ornych stanowiących 8 ha, podzielonych na pola równej wielkości, uprawia się: ziemniaki późne (na oborniku), rzepak ozimy, żyto i owies (odmiana Bingo). Pozostałą cześć użytków rolnych w gospodarstwie stanowią łąki i pastwiska.
• Oblicz roczne zapotrzebowanie na pasze dla 4 koni z uwzględnieniem rezerwy paszowej na podstawie stosowanych w gospodarstwie dawek żywienia (Tabela 1).
• Ułóż zmianowanie z udziałem roślin uprawianych w gospodarstwie (Tabela 2).
• Ustal dawki NPK pod owies w czystym składniku na 1 ha (Tabela 3).
• Oblicz zapotrzebowanie na nawozy mineralne w przeliczeniu na masę towarową na 1 ha oraz cały areał uprawy owsa (Tabela 4).
• Oblicz zapotrzebowanie na środki ochrony roślin potrzebne w uprawie owsa i podaj terminy ich stosowania (Tabele 5a i 5b).
• Ułóż harmonogram uprawy owsa od przygotowania gleby po zbiorze przedplonu do zbioru słomy (Tabela 6).

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 28 z 457 23 24 25 26 27 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?