TECHNIK MECHANIK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2007   (DARMOWY)
TECHNIK MECHANIK

TECHNIK MECHANIK - CZERWIEC 2007
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Zakład mechaniczny specjalizuje się w produkcji sprzęgieł kołnierzowych przedstawionych na rysunku (Załącznik nr 1). Sprzęgło złożone jest z dwóch tarcz (Załączniki nr 2 i 3). które połączone są śrubami ciasno pasowanymi wykonanymi ze stali konstrukcyjnej St3S. Opracuj projekt realizacji prac obejmujący rozwiązanie konstrukcyjne zapewniające pracę sprzęgła zgodnie z warunkami określonymi w załączniku nr 4 oraz proces wytwarzania jednej z tarcz sprzęgła kołnierzowego na podstawie załączonej dokumentacji. Półfabrykatami do wykonania tarcz sprzęgłowych są odlewy z żeliwa. Park maszynowy zakładu obejmuje obrabiarki ogólnego przeznaczenia i sterowane numerycznie CNC oraz oprzyrządowanie technologiczne, które zapewnia przeprowadzenie operacji technologicznych obróbkowych i montażowych związanych z wytwarzaniem zespołów i podzespołów mechanicznych w warunkach produkcji seryjnej.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej stosowny do zakresu opracowania.
  2. Założenia do opracowania projektu, wynikające z treści zadania i załączonej dokumentacji.
  3. Rozwiązanie konstrukcyjne obejmujące:
    - obliczenia związane z ustaleniem średnicy części walcowej (pasowanej) śrub łączących tarcze sprzęgła na podstawie załączników nr 4 i 5 (moment obrotowy, siła przenoszona przez sprzęgło, siła tnąca, średnica obliczeniowa, sprawdzenie naprężeń w przekroju śruby znormalizowanej),
    - ustalenie pozostałych wymiarów śrub na podstawie załącznika nr 6,
    - rysunek przedstawiający propozycję zabezpieczenia śrub przed samoczynnym odkręcaniem o podziałce 1:1. z wymiarami śruby złącznej w formie przekroju cząstkowego.
  4. Wykaz maszyn, narzędzi obróbkowych i kontrolno-pomiarowych niezbędnych w procesie wytwarzania wybranej tarczy sprzęgła (jeżeli uwzględnisz obrabiarki sterowane numerycznie, podaj liczbę sterowanych osi).
  5. Przebieg procesu technologicznego wytwarzania wybranej tarczy sprzęgła w warunkach produkcji seryjnej na podstawie rysunku wykonawczego (Załącznik nr 2 lub 3) z uwzględnieniem stanowisk roboczych, w dowolnej formie (opis lub schemat).
  6. Przebieg montażu tarcz sprzęgła kołnierzowego z uwzględnieniem rozwiązania konstrukcyjnego oraz kolejności czynności montażowych, w dowolnej formie (opis lub schemat).

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ELEKTRONIK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2007   (DARMOWY)
TECHNIK ELEKTRONIK

TECHNIK ELEKTRONIK - CZERWIEC 2007
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Opracuj projekt realizacji prac związanych z uruchomieniem i sprawdzeniem działania akustycznego wzmacniacza mocy z układem scalonym TDA 2030 w typowym układzie aplikacyjnym opisanym w załączniku 1, zgodnie z jego danymi technicznymi zawartymi w załączniku 1.
Na podstawie wyników pomiarów przeprowadzonych zgodnie z instrukcją serwisową określ charakterystyczne parametry wzmacniacza mocy (Załącznik 3). Porównaj je z danymi technicznymi, sformułuj wnioski dotyczące uzyskanych parametrów i ich wpływu na eksploatację wzmacniacza.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
2. Założenia - dane wynikające z treści zadania i załączonej dokumentacji.
3. Wykaz działań związanych z uruchomieniem i sprawdzeniem działania akustycznego wzmacniacza mocy z układem scalonym TDA 2030.
4. Schematy układów pomiarowych do sprawdzenia parametrów akustycznego wzmacniacza mocy z układem scalonym TDA 2030.
5. Opis sposobu pomiarów charakterystycznych parametrów akustycznego wzmacniacza mocy z układem scalonym TDA 2030.
6. Wskazania eksploatacyjne dla użytkowników akustycznego wzmacniacza mocy.

Dokumentacja z wykonania prac powinna zawierać:

1. Zestawienie wyników obliczeń uzyskanych na podstawie wyników pomiarów.
2. Interpretację graficzną wyników pomiarów w postaci charakterystyk dynamicznych: PWY, h, n = f (UWL) i częstotliwościowych: PWY, h = f (f).
3. Analizę wyników pomiarów parametrów wzmacniacza mocy oraz jego charakterystyk w celu porównania z danymi katalogowymi.
4. Wnioski wynikające z interpretacji uzyskanych wyników pomiarów.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ELEKTRYK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2007   (DARMOWY)
TECHNIK ELEKTRYK

TECHNIK ELEKTRYK - CZERWIEC 2007
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Opracuj projekt realizacji prac prowadzących do lokalizacji i usunięcia uszkodzenia w obwodzie elektrycznym taśmowego transportera materiałów budowlanych (Załącznik 1), który został przewieziony z jednego placu budowy na drugi. Operator, po dokonaniu wstępnych oględzin, podłączył przewód zasilający do gniazda w rozdzielnicy celem uruchomienia urządzenia i nacisnął przycisk sterujący S2. Próba uruchomienia taśmociągu nie powiodła się.
Sporządź dokumentację z wykonania prac na podstawie wyników pomiarów oraz wskazań czujnika kolejności i zaniku faz opisanych przez operatora (Załącznik 3).

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

1. Tytuł pracy egzam inacyjnej wynikający z treści zadania.
2. Założenia do opracowania projektu wynikające z treści zadania i załączników.
3. Wykaz prawdopodobnych przyczyn uszkodzenia w obwodzie elektrycznym taśmowego transportera materiałów budowlanych.
4. Algorytm prac prowadzących do lokalizacji i usunięcia uszkodzenia.
5. Wykaz mierzonych wielkości elektrycznych i przyrządów kontrolno - pomiarowych.
6. Wskazania eksploatacyjne dotyczące bezpiecznego korzystania z taśmowego transportera materiałów budowlanych.

Dokumentacja z wykonania prac powinna zawierać:

1. Wnioski wynikające z analizy wyników pomiarów i wskazań czujnika kolejności i zaniku faz opisanych przez operatora dotyczące miejsca i rodzaju uszkodzenia.
2. wykaz narzędzi, materiałów oraz części zamiennych potrzebnych do usunięcia uszkodzenia.
3. Opis usunięcia uszkodzenia w obwodzie elektrycznym taśmowego transportera materiałów budowlanych.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ELEKTRONIK - Jak zdać egzamin zawodowy - etap praktyczny?    (DARMOWY)
TECHNIK ELEKTRONIK

Jak zdać egzamin zawodowy na technika elektronika - etap praktyczny?

(Na przykładzie zadania z informatora dla zawodu technik elektronik)

Przeczytaj i przeanalizuj dokładnie, od początku do końca, zadanie egzaminacyjne – treść zadania wraz z załącznikami, aby się dowiedzieć, co masz zrobić i co masz do dyspozycji.

Dobre rady!!!
- Jeżeli masz wątpliwości, czy coś uwzględnić w projekcie, to lepiej napisać za dużo niż za mało.
- Pisz czytelnie – daj szansę egzaminatorowi na ocenę Twojej pracy.
- Pamiętaj pisz na temat.

1. Sformułuj i zapisz na pierwszej stronie swojej pracy tytuł, który będzie mówił, czego dotyczy projekt. Powinien on zawierać informacje, co masz zrobić i jakiego urządzenia te czynności dotyczą, np.: Projekt realizacji prac związanych z uruchomieniem i sprawdzeniem działania zasilacza stabilizowanego impulsowego małej mocy oraz wykonanie prac obejmujących opracowanie wyników pomiarów uzyskanych podczas jego badania

2. Zapisz w pracy egzaminacyjnej założenia do projektu – są to wszystkie istotne informacje, które znajdziesz w zadaniu i załącznikach i które musisz wziąć pod uwagę opracowując projekt realizacji prac. Dobrze jest podzielić założenia na grupy (parametry urządzenia, wyposażenie stanowiska pomiarowego, wyniki pomiarów).

W pracy wyodrębnij dwie części:
I. Projekt realizacji prac związanych z uruchomieniem ...
II. Dokumentacja z badania ...

W każdej z nich wyodrębnij i zatytułuj rozdziały – w treści zadania znajdziesz zapisy: „projekt powinien zawierać:” oraz „dokumentacja ... powinna zawierać:” – kolejne punkty tych wykazów powinny stać się tytułami rozdziałów Twojej pracy.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK INFORMATYK) - Zadanie praktyczne nr 2 CZERWIEC 2006
TECHNIK INFORMATYK

TECHNIK INFORMATYK - CZERWIEC 2006
Zadanie nr 2 (egzamin zawodowy)

Załącznik 1

Opis objawów świadczących o nieprawidłowym działaniu komputera i informacje o jego użytkowaniu

Objawy:

Po włączeniu zasilania i poprawnym wykonaniu procedur POST zamiast oczekiwanego ładowania systemu operacyjnego, na czarnym tle ekranu monitora pojawia się komunikat:

„DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER”

 Komputer pozostaje w tym stanie. Naciśnięcie klawisza Enter powoduje powtórne pojawienie się komunikatu.

Informacje dodatkowe przekazane przez klienta:

  1. Przed zaistnieniem opisanego powyżej problemu użytkownik miał możliwość zalogowania się. Jednak praca była uciążliwa - programy działały wolniej. W przypadku uruchomienia kilku programów, niektóre z nich zaczynały działać wadliwie, np. program antywirusowy nie ładował definicji wirusów, przeglądarka internetowa nie była w stanie wyświetlić całości strony internetowej, próba załadowania do pamięci kolejnego programu kończyła się niepowodzeniem. Klient zwrócił także uwagę, iż przed zaistnieniem opisanego problemu te same uruchomione równocześnie, aplikacje działały poprawnie, a w tej chwili, jednoczesne ich uruchomienie nie jest możliwe. Dodatkowo, często pojawia się na ekranie ostrzeżenie o zbyt małej ilości pamięci.
  2. W dniu wystąpienia awarii, pracownik Twojego serwisu przeprowadził na wniosek firmy skanowanie komputera pod kątem obecności wirusów i innego szkodliwego oprogramowania, nie wykrywając żadnych nieprawidłowości mogących powodować opisywane przez pracowników firmy zachowania systemu operacyjnego i komputerowego. Po jego wizycie jeden z pracowników firmy podjął próbę rozwiązania problemu na własną rękę, ingerował w ustawienia systemowe komputera, coś modyfikował, ponownie uruchamiał komputer. Jego działania doprowadziły do opisanej sytuacji problemowej. Nie instalował żadnych nowych aplikacji więc jest pewność, że system nie został zainfekowany żadnym szkodliwym oprogramowaniem.
  3. Na dysku zainstalowane jest oprogramowanie systemowe Windows (w wersji XP lub 2000 - klient nie był w stanie określić dokładnie wersji systemu), użytkowe - pakiet MS Office, program antywirusowy i aplikacja dla księgowości. Konfiguracje programów, wszystkie dane i dokumenty muszą zostać zachowane.
  4. Naprawa ma być wykonana u klienta.
  5. Naprawiający może mieć dostęp do programu BIOS Setup na uszkodzonym komputerze.
  6. Naprawiający może mieć dostęp do konta księgowość z hasłem qazwsx (konto typu: Administrator komputera).
  7. Na dysku komputera utworzono jedną partycję z systemem plików NTFS, obejmującą cały obszar dysku.
  8. Komputer nie jest na stałe podłączony do Internetu.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 456 z 457 451 452 453 >