TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI (kwalifikacja A.33 - AU.33 - SPL.2) - Zadanie praktyczne ...   (DARMOWY)
TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI

TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI (kwalifikacja A.33 - AU.33 - SPL.2) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Pani Ewelina Kozak, nauczycielka mieszkająca w Toruniu, wraz z uczennicą Anną Kot zaplanowały wyjazd do Tokio na Światową Olimpiadę Przedmiotową.
Pani Kozak zgłosiła się do biura obsługi, gdzie zarezerwowała na 3 stycznia 2019 r. dwa bilety na przelot z Warszawy do Tokio oraz dwa bilety powrotne na tej samej trasie na 11 stycznia 2019 r. Wybrała najtańszy i najkrótszy w czasie lot w klasie ekonomicznej (Y) z miejscami usytuowanymi obok siebie w przedniej części samolotu przed skrzydłami, w tym jedno miejsce przy oknie - dla uczennicy.
W biurze Pani Kozak poprosiła również o zaplanowanie podróży ze stacji Toruń Główny do stacji Warszawa Centralna pociągiem klasy II, na który posiadały zniżkę. Z Torunia Pani Kozak chciała wyjechać najpóźniej jak to jest możliwe, uwzględniając jednak konieczność dotarcia do Warszawy Centralnej nie później niż na 3 godziny przed czasem odlotu samolotu.
W dniu wylotu z Warszawy do Tokio Pani Ewelina wraz z uczennicą Anną Kot udały się do stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, gdzie przedstawiły paszporty i odebrały karty pokładowe, zgodne z preferencjami. W trakcie odprawy otrzymały informacje, że pasażerowie odlatujący do Tokio będą wpuszczani przez bramkę numer 16, na 45 minut przed planową godziną startu samolotu.
Pani Kozak podróżowała w obie strony z bagażem rejestrowanym o wadze 20 kg i bagażem podręcznym o wadze 8 kg, a Anna Kot z bagażem rejestrowanym o wadze 23 kg i bagażem podręcznym o wadze 8 kg.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH (kwalifikacja A.25 - AU.54 - AU.28 - AUD.5 - PGF.4) - Zada...   (DARMOWY)
TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH

TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH (kwalifikacja A.25 - AU.54 - AU.28 - AUD.5 - PGF.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj animowany baner dotyczący usługi telefonicznego zamawiania zakupów. W tym celu:
1. W programie do obróbki grafiki wektorowej zaprojektuj ikony i zapisz je w folderze IKONYPESEL w formacie grafiki wektorowej z możliwością edycji poszczególnych obiektów.
2. W programie do grafiki rastrowej wykonaj przyciski i zapisz je w formacie JPEG w folderze PRZYCISKIPESEL.
3. Na podstawie pliku samochódbaner.png z folderu A.25_materiały_1 zabezpieczonego hasłem A.25_prakt1 przygotuj dwa obrazy samochodu.
4. Obrazy samochodu zapisz w plikach samochódniebieski.png oraz samochódczerwony.png w trybie koloru RGB w folderze FOTO PESEL z zachowaniem przezroczystości tła.
5. Na podstawie przygotowanych plików w programie Adobe Photoshop wykonaj animowany baner i zapisz jego projekt w pliku banerPESEL.psd oraz wersję do internetu w pliku baner_PESEL.gif w trybie koloru RGB.
Wszystkie rezultaty zadania wykonaj zgodnie z opisem technologicznym oraz wzorem baneru i zapisz na pulpicie komputera w utworzonym przez siebie folderze o nazwie PESEL (PESEL to Twój numer PESEL).
Folder o nazwie PESEL zapisz na płytę CD, zgłoś przez podniesienie ręki gotowość do sprawdzenia nagrania, a po uzyskaniu zgody przewodniczącego ZN sprawdź poprawność nagrania płyty. Sprawdzoną płytę CD podpisz swoim numerem PESEL.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH (kwalifikacja A.23 - AU.26 - FRK.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ ...   (DARMOWY)
TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH (kwalifikacja A.23 - AU.26 - FRK.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj projekt damskiej fryzury wraz z dokumentacją technologiczną zabiegów fryzjerskich uwzględniając oczekiwania klientki. Szablony do sporządzenia rysunków oraz dokumentacji zamieszczone są w arkuszu egzaminacyjnym.
Na szablonie 1. naszkicuj techniką ołówka projekt damskiej fryzury wieczorowej uwzględniający oczekiwania klientki.
Na szablonie 2. odwzoruj techniką kredki fryzurę zaprojektowaną na szablonie 1. uwzględniając oczekiwania klientki dotyczące koloryzacji włosów. Do odwzorowania fryzury wykorzystaj co najmniej dwa kolory kredek.
Na szablonie 3. przygotuj dokumentację technologiczną zabiegu koloryzacji.
Do zaprojektowania zabiegu wykorzystaj instrukcję użycia preparatu do koloryzacji oraz wykaz dostępnych w salonie farb. Dobierz informacje zawarte w instrukcji do opisu i oczekiwań klientki.
Na szablonie 4. przygotuj dokumentację technologiczną zabiegu strzyżenia.
Na szablonie 5. przygotuj dokumentację technologiczną zabiegu ondulacji wodnej - nawijanie włosów na wałki.
Wypełnij dokumentację technologiczną zabiegów zgodnie z opisami szablonów. Arkusz z wykonanymi rysunkami pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK HANDLOWIEC (kwalifikacja A.22 - AU.25 - HAN.2) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
TECHNIK HANDLOWIEC

TECHNIK HANDLOWIEC (kwalifikacja A.22 - AU.25 - HAN.2) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Hurtownia Artykułów Biurowych KRUPEX sp. z o. o. zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną artykułów biurowych. Hurtownia jest podatnikiem podatku VAT.
Wykonaj prace związane z funkcjonowaniem Hurtowni Artykułów Biurowych KRUPEX sp. z o. o.:
1. Sporządź i wydrukuj (w jednym egzemplarzu) z programu magazynowo-sprzedażowego dokumenty dotyczące zdarzeń, które miały miejsce w listopadzie 2018 r.:
- 02.11.2018 r. dowód magazynowy Pw, o numerze 1/11/2018, potwierdzający wprowadzenie stanów początkowych towarów znajdujących się w magazynie zgodnie z informacjami zawartymi w tabeli Stany początkowe towarów w magazynie Hurtowni Artykułów Biurowych KRUPEX sp. z o.o. na dzień 02.11.2018 r.,
- 12.11.2018 r. fakturę sprzedaży o numerze 1/11/2018, zgodnie z Zamówieniem nr 12/11/2018 SKLEPU ARO s.c.,
- 12.11.2018 r. dowód magazynowy Wz o numerze 1/11/2018, potwierdzający wydanie z magazynu sprzedanych artykułów biurowych zgodnie z fakturą nr 1/11/2018,
- 15.11.2018 r. dokument Raport kasowy o numerze 1/11/2018, potwierdzający stan gotówki w kasie za okres od 01.11.2018 r. do 15.11.2018 r. Stan początkowy gotówki w kasie 500,00 zł.
2. Wypełnij tabelę Wykaz towarów do uzupełnienia w grudniu 2018 r. zamieszczoną w arkuszu egzaminacyjnym. Wykorzystaj w tym celu Informacje o stanach magazynowych wybranych towarów Hurtowni Artykułów Biurowych KRUPEX sp. z o.o. oraz informacje przedstawione na wykresie Prognoza sprzedaży w sztukach wybranych towarów Hurtowni Artykułów Biurowych KRUPEXsp. z o.o. na grudzień 2018 r.
3. Dokonaj wyboru dostawcy dowolnej ilości artykułów biurowych na podstawie ofert dwóch dostawców: polskiego i zagranicznego (język obcy do wyboru), zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym. Wpisz numer wybranej, korzystniejszej oferty i uzasadnienie jej wyboru na formularzu Wybór oferty handlowej dostawcy z uzasadnieniem wyboru, zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym.
Prace związane ze sporządzeniem dokumentów dotyczących funkcjonowania hurtowni wykonaj na stanowisku egzaminacyjnym, na którym znajduje się komputer z oprogramowaniem magazynowo-sprzedażowym oraz podłączoną drukarką.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.20 - AU.23 - AUD.2) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
FOTOTECHNIK

FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.20 - AU.23 - AUD.2) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przygotuj projekt okładki kalendarza według załączonej makiety. W tym celu wykonaj w atelier zdjęcie katalogowe piłki na białym tle, zastosuj oświetlenie bezcieniowe i zasady kompozycji centralnej, uwzględniając efektywne wypełnienie kadru. Obraz zarejestruj w formacie JPEG.
Na pulpicie komputera utwórz folder o nazwie PESEL (PESEL to Twój numer PESEL). Do folderu przenieś zdjęcie piłki, które wybrałeś do dalszej obróbki, i nadaj mu nazwę PESEL_piłka. Pracuj na kopii pliku.
Wykonaj projekt okładki kalendarza zgodnie z wytycznymi:
- parametry okładki: szerokość: 260 mm, wysokość: 180 mm, rozdzielczość: 300 ppi, tryb koloru RGB, format zapisu PSD z zachowaniem warstw,
- tło okładki w kolorze RGB (255, 255, 255),
- parametry napisów:
- 2019: Arial Bold lub Arial pogrubiony 230 pkt, kolor RGB (100, 200, 200), styl warstwy: faseta/ faza i płaskorzeźba o dowolnych wartościach,
- PRODUCENT ZABAWEK ZAPACHOWYCH, UL. WANILIOWA 5, 99-150 BIAŁA GÓRA, TEL. 345 -453-345, WWW.WANILIA.EU: Arial Bold lub Arial Pogrubiony, 14 pkt, kolor RGB (100, 200, 200), tekst wyśrodkowany,
- warstwa o nazwie kształt zawierająca dwa kształty różniące się wielkością o parametrach: kolor wypełnienia RGB (100, 200, 200), kontur o szerokości 7 pikseli w kolorze RGB (188, 18, 218), krycie warstwy 75%, usytuowanie i wielkość kształtów zgodne z makietą,
- warstwa o nazwie piłka niebieska zawierająca piłkę wyselekcjonowaną z pliku PESEL_piłka umieszczoną w lewej części makiety o średnicy 90 mm,
- trzy kopie piłki o średnicy 90 mm w kolorze żółtym, czerwonym, zielonym umieszczone na warstwach o nazwach piłka żółta, piłka czerwona, piłka zielona, usytuowane zgodnie z makietą,
- zanikające, o zmniejszonym kryciu odbicie lustrzane dodane do każdej piłki,
- ramka w kolorze niebieskim o szerokości 20 mm wypełniona fragmentami sfotografowanej piłki,
- numer PESEL umieszczony w prawym dolnym rogu makiety w obszarze ramki, wyedytowany fontem Arial Bold lub Arial pogrubiony, 18 pkt, kolor RGB (255, 255, 0).
Wynik pracy zapisz w folderze PESEL pod nazwą PESELmakieta w formacie PSD w trybie koloru RGB.
Projekt okładki umieść symetrycznie na arkuszu A4 i zapisz wersję do wydruku w trybie koloru CMYK w folderze PESEL w pliku PESELmakietajpg.
Folder o nazwie PESEL zapisz na płytę CD, zgłoś przez podniesienie ręki gotowość do sprawdzenia nagrania, a po uzyskaniu zgody przewodniczącego ZN sprawdź poprawność nagrania płyty. Sprawdzoną płytę CD podpisz swoim numerem PESEL.
Wydrukuj makietę z pliku PESEL makietajpg znajdującego się na płycie CD, z jakością fotograficzną ze stanowiska podłączonego do drukarki. Dopuszczalna jest jedna korekta wydruku.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 49 z 457 44 45 46 47 48 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?