TECHNIK URZĄDZEŃ SANITARNYCH (kwalifikacja B.27 - BD.22 - BUD.20) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZ...   (DARMOWY)
TECHNIK URZĄDZEŃ SANITARNYCH

TECHNIK URZĄDZEŃ SANITARNYCH (kwalifikacja B.27 - BD.22 - BUD.20) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Dla 4-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego należy opracować dokumentację części instalacyjnej w zakresie obliczeń hydraulicznych instalacji wody zimnej wraz z jej montażem i przeprowadzeniem próby szczelności. Przewody instalacji wody zimnej w pomieszczeniach będą wykonane z rur z polipropylenu (PP) łączonych w technologii zgrzewania polifuzyjnego. Poziomy odcinek instalacji wody zimnej od pionu do czwórnika jest o średnicy 20 mm, a dalej do punktów czerpalnych dla przyborów sanitarnych o średnicy 15 mm.
Na każdej kondygnacji budynku przewidziano 3 mieszkania, każde z kuchnią i łazienką z wyposażeniem w przybory sanitarne zgodnie z Rysunkiem 1. Źródłem zaopatrzenia budynku w wodę będzie przewód miejskiej sieci wodociągowej wykonany z polietylenu (PE) o średnicy 150 mm. Wysokość ciśnienia w sieci wodociągowej sprowadzona do powierzchni terenu wynosi Hdysp = 36 m H2O.
Dla projektowanej instalacji wody zimnej:
- wykorzystując dane zawarte w Tabelach 1 i 2 ustal orientacyjną wymaganą wysokość ciśnienia wody H i określ sposób rozdziału wody wewnątrz budynku - wyniki obliczeń zapisz w Tabeli A i B;
- na podstawie danych zawartych w Tabelach 3 i 4 oblicz normatywny wypływ wody zimnej qn [dm3/s] i określ przepływ obliczeniowy q [dm3/s] dla punktów czerpalnych w jednym mieszkaniu oraz dla całego budynku. Przyjmij, że dla ustalonego przepływu normatywnego wartość przepływu obliczeniowego będzie odpowiadać pierwszej wyższej wartości z Tabeli 4. Wyniki obliczeń zapisz w tabelach C i D.
- dobierz wodomierz do wody zimnej dla jednego mieszkania oraz określ wysokość strat ciśnienia dobranego wodomierza,
- sprawdź poprawność dokonanego doboru, wykorzystując zapisy zawarte w Tabeli 5 i wpisz do Tabeli E wyniki przeprowadzonej analizy,
- narysuj na rzucie pomieszczeń kuchni i łazienki (Rysunek A) zawory odcinające, baterie i zawory czerpalne używając umownych oznaczeń graficznych,
- zaznacz przewód, na którym będzie zamontowany zestaw wodomierzowy,
- uzupełnij Tabelę F wpisując kolejne czynności technologiczne związane z montażem przewodów odgałęzień instalacji wody zimnej w pomieszczeniach kuchni i łazienki w jednym mieszkaniu,
- opisz w Tabeli G przebieg próby szczelności z uwzględnieniem badania wstępnego oraz głównego dla instalacji wody zimnej wykonanej z tworzywa sztucznego w pomieszczeniach kuchni i łazienki mieszkania budynku wielorodzinnego.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ (kwalifikacja B.22 - BD.18 - ELE.11) - Zadanie...   (DARMOWY)
TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ (kwalifikacja B.22 - BD.18 - ELE.11) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

W budynku jednorodzinnym, w którym zamieszkuje 4-osobowa rodzina, znajduje się słoneczna instalacja grzewcza wyposażona w trzy kolektory płaskie połączone szeregowo, grupę pompową (stację solarną) i zbiornik wody użytkowej o pojemności 300 dm3 z wężownicowym wymiennikiem ciepła. Rotametr stacji pompowej jest prawidłowo ustawiony na wartość przepływu płynu solarnego wynoszącą 2,5 dm3/min, dla wskazanego przepływu przyrost temperatury glikolu na kolektorach wynosi średnio 15 K.
Ustal jaki wpływ na pracę instalacji solarnej ma ustawienie zbyt dużego lub zbyt niskiego przepływu płynu solarnego. Do analizy wykorzystaj informacje zawarte w Tabeli 1. Wyniki przeprowadzonej analizy zapisz w Tabeli A, zachowując zbieżność opisu z nazwą.
Na podstawie badań kontrolnych zapisanych w Tabeli 2 ustal czy zachodzi konieczność wymiany płynu roboczego w słonecznej instalacji grzewczej (glikolu), uzupełniając Tabelę B.
Korzystając ze wzorów zapisanych w Tabeli 3 oraz informacji z Tabeli 4, oblicz współczynnik wypełnienia charakterystyki prądowo-napięciowej FF i sprawność konwersji promieniowania słonecznego dla poszczególnych modułów fotowoltaicznych oraz natężenie prądu zwarcia modułu fotowoltaicznego 1 i wyniki zapisz w Tabeli C. Na podstawie danych zawartych w Tabeli 5 dokonaj klasyfikacji modułów i wyniki zapisz w Tabeli C. Następnie na podstawie obliczeń uzupełnij ostatni wiersz Tabeli C, wpisując oznaczenie modułu lepszej jakości (1 lub 2).
Przyporządkuj czynności serwisowe mające na celu ustalenie przyczyny usterki w pracy układu instalacji z pompą ciepła zapisane w Tabeli 6, do stanów awaryjnych określonych w Tabeli D. Przyporządkowania dokonaj poprzez wpisanie dla poszczególnych pozycji w Tabeli D litery przypisanej do wykonywanej czynności serwisowej z Tabeli 6.
Porównaj roczne koszty ogrzewania budynku za pomocą pompy ciepła oraz kotła gazowego, wykorzystując w tym celu założenia zapisane w Tabeli 7 Wyniki obliczeń wpisz do zestawienia w Tabeli E.
Oblicz na postawie parametrów i wzorów zapisanych w Tabeli 8 ilość energii, jaką dostarczy elektrownia wiatrowa w ciągu roku. Określ, ile lat będzie trwała eksploatacja, aby energia generowana przez elektrownię wyniosła 19 700 MWh. Wyniki przeprowadzonych obliczeń zapisz w Tabeli F.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH (kwalifikacja A.62 - AU.62 - FRK.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ...   (DARMOWY)
TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH (kwalifikacja A.62 - AU.62 - FRK.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na podstawie opisu stanu skóry stóp i paznokci klientki oraz jej oczekiwań wykonaj zabieg pielęgnacyjny na fantomie stopy. Fantom stopy traktuj tak, jakby była to rzeczywista stopa klientki.
Przyjmij, że czynności związane z opiłowaniem paznokci, usunięciem naskórka okalającego płytkę paznokciową zostały już wykonane. Do wykonania pozostał zabieg pielęgnacyjny skóry stóp.
W pierwszej kolejności uzupełnij Kartę klienta zamieszczoną w arkuszu egzaminacyjnym, następnie wykonaj prace związane z przygotowaniem stanowiska pracy i umieść na stoliku do manicure tylko niezbędne do wykonania zadania materiały, preparaty i przybory oraz przygotuj się do wykonania zadania.
Wszystkie czynności na stanowisku wykonuj przestrzegając zasad aseptyki i antyseptyki, ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, a po zakończeniu zadania uporządkuj stanowisko pracy.
Uwaga. Gotowość do wykonania zabiegu zgłoś przez podniesienie ręki i wykonaj go po uzyskaniu zgody przewodniczącego ZN w obecności egzaminatora.
Na potrzeby egzaminu zabieg pielęgnacyjny stopy wykonaj na blacie stolika do manicure, a poszczególne etapy skróć do niezbędnego minimum.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH (kwalifikacja A.55 - AU.55 - PGF.5) - Zadanie praktyczne n...   (DARMOWY)
TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH

TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH (kwalifikacja A.55 - AU.55 - PGF.5) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wydrukuj na maszynie do drukowania cyfrowego dwie dwustronne, ośmiostronicowe, broszury pt. Polskie ptaki o wymiarach netto 195 x 125 mm.
Skorzystaj z pliku o nazwie polskie_ptaki.pdf zamieszczonego na pulpicie komputera w folderze A.55-materiały_01_19.01 oraz przygotowanego podłoża drukowego formatu A3.
Przed drukowaniem wykonaj ekonomiczną impozycję broszury, uwzględniającą format i kolejność stronic oraz format zadrukowywanego arkusza. Na impozycji zamieść elementy dodatkowe umożliwiające wykonanie obróbki wykończeniowej. Kolejność stronic broszury powinna być zgodna z zamieszczonym plikiem PDF.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI (kwalifikacja A.34 - AU.34 - SPL.3) - Zadanie praktyczne ...   (DARMOWY)
TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI

TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI (kwalifikacja A.34 - AU.34 - SPL.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Terminal przeładunkowy otrzymał zlecenie składowania skrzyń oraz ich przeładunku na środki transportu drogowego, którymi zostaną przewiezione do magazynu odbiorcy.
Skrzynie dostarczono do terminalu 8.01.2019 r., na 24 godziny przed planowanym załadunkiem i składowano przez ten czas na placu w jednej warstwie, pionowo, zgodnie z zamieszczonym znakiem informacyjnym „góra, nie przewracać".
Zaplanuj optymalne rozmieszczenie skrzyń w środkach transportu drogowego. Oblicz współczynniki wypełnienia przestrzeni ładunkowej oraz dokonaj wyboru środka transportu drogowego o najwyższym objętościowym współczynniku wypełnienia niezbędnego do przewozu ładunku. Przyjmij, że skrzynie będą piętrzone w dwóch warstwach.
Do obliczeń wykorzystaj Parametry ładunku i Parametry środków transportu drogowego oferowane przez przewoźnika.
Oblicz koszty składowania, obsługi skrzyń i pracy wózków widłowych na podstawie informacji zamieszczonych w tabeli Koszty wykonania czynności w ramach obsługi terminalu przeładunkowego i Wykazie wózków widłowych dostępnych na terminalu z kosztami pracy. Do prac przeładunkowych wybierz typ wózka o najniższym koszcie.
Wypełnij dokument - dowód WZ nr 8/2019 na towary wydane dla jednego środka transportu drogowego, Krajowy samochodowy list przewozowy nr 22/2019 wystawiony na jeden środek transportu oraz Fakturę za usługi zrealizowane na terminalu z datą 9.01.2019 r.
Wszystkie informacje niezbędne do rozwiązania zadania oraz druki do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 48 z 457 43 44 45 46 47 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?