ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC...   (DARMOWY)
ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2017 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj czynności związane z asystowaniem lekarzowi dentyście podczas pobrania wycisku czynnościowego masą silikonową na łyżce indywidualnej górnej.
Sporządź 3 litry roztworu preparatu Aniosyme DD1 w wanience dezynfekcyjnej do dużych narzędzi zgodnie z dołączoną Ulotką koncentratu środka dezynfekcyjnego. W osobnym pojemniku przygotuj dowolny środek do dezynfekcji narzędzi obrotowych. Wypełnij w arkuszu Metryczkę na roztwór środka dezynfekcyjnego.
UWAGA - Gotowość do przygotowania roztworu zgłoś przez podniesienie ręki.
Przygotuj stanowisko pracy asystentki stomatologicznej i lekarza dentysty, niezbędne materiały, sprzęt, narzędzia oraz środki ochrony indywidualnej do planowanego zabiegu. Wykorzystaj informacje z Karty pacjenta i Poleceń lekarza.
UWAGA - Po przygotowaniu stanowiska zgłoś wykonanie tej pracy przez podniesienie ręki, a następnie na polecenie egzaminatora i w jego obecności przygotuj masę silikonową oraz umieść ją na łyżce indywidualnej. Gotowy wycisk pozostaw do oceny na papierowym ręczniku na stanowisku pracy.
Uzupełnij Kartę pacjenta, Kartę laboratoryjną, Metryczkę na odpady medyczne skażone, wpisz termin następnej wizyty.
Sporządzając dokumenty za datę zabiegu przyjmij datę egzaminu, natomiast jako osoba wykonująca podpisz się imieniem i nazwiskiem Małgorzata Sowa.
Wszystkie formularze dokumentów do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym. Arkusz pozostaw na stanowisku.
Uporządkuj stanowisko pracy, traktując wszystkie materiały, narzędzia i sprzęt jako skażone. Narzędzia niewymagające dezynfekcji zanurzeniowej zdezynfekuj i pozostaw na stanowisku pracy. Wykonując zadanie przestrzegaj zasad organizacji, ochrony środowiska i przepisów bhp.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne n...   (DARMOWY)
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2017 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

W Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie wydarzył się wypadek, w wyniku którego urazu doznali dwaj pracownicy: Marek Cudak (ur. 23.12.1970 r., zamieszkały 32-500 Chrzanów, ul. Śląska 20) i Wojciech Surowiec (ur. 5.08.1991 r., zamieszkały 32-522 Płaza, ul. Chrobrego 3). Obaj są zatrudnieni na stanowisku montera sieci wodnych i kanalizacyjnych: Marek Cudak ponad 26 lat, a Wojciech Surowiec 6 lat. Wypadek zgłosił osobiście Piotr Niziołek 12 stycznia 2017 r. Protokół powypadkowy sporządzono w wymaganym terminie.
Obaj poszkodowani pracownicy zostali zapoznani z oceną ryzyka zawodowego na stanowisku montera sieci wodnych i kanalizacyjnych, posiadają aktualne badania lekarskie i ważne szkolenie okresowe bhp dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, które odbyli 30.06.2016 r.
Wypełnij Formularz 1 zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Na podstawie Zgłoszenia wypadku przy pracy i Wyjaśnień poszkodowanego pracownika - pana Marka Cudaka, sporządź Protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy dotyczący pana Marka Cudaka.* Wypełnij Zawiadomienie o kwalifikowanym wypadku przy pracy, skierowane do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie i Państwowej Inspekcji Pracy - Okręgowy Inspektorat w Krakowie.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

OPIEKUN MEDYCZNY (kwalifikacja Z.4 - MS.4 - MED.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2017   (DARMOWY)
OPIEKUN MEDYCZNY

OPIEKUN MEDYCZNY (kwalifikacja Z.4 - MS.4 - MED.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2017 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

74-letnia Krystyna Pietruszyńska jest pacjentką oddziału wewnętrznego szpitala miejskiego od wczoraj. Kilka lat temu rozpoznano u niej przewlekłą obturacyjną chorobę płuc wynikającą z rozedmy płuc i wieloletniego palenia tytoniu przez pacjentkę.
Obecnie pani Krystyna jest pacjentką leżącą z powodu nasilenia objawów niewydolności krążeniowo-oddechowej oraz duszności pojawiającej się przy nawet niewielkim wysiłku. Dotychczas była pacjentką chodzącą z okresową dusznością wysiłkową. Występują u niej kilkuminutowe napady męczącego kaszlu, kończące się wykrztuszaniem wydzieliny. Zgodnie ze zleceniem lekarskim po ustąpieniu ostrych objawów niewydolności pacjentka powinna być uruchamiana. Na lewym przedramieniu założone jest wkłucie obwodowe (wenflon).
Pani Krystyna jest zaniedbana higienicznie, ma długie i brudne paznokcie u stóp. Kontakt słowny z pacjentką jest zachowany, chociaż niechętnie go nawiązuje i utrzymuje. Ciśnienie tętnicze krwi wynosi 155/95 mm Hg, temperatura 37,3°C.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK MASAŻYSTA (kwalifikacja Z.1 - MS.1 - MED.10) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2017   (DARMOWY)
TECHNIK MASAŻYSTA

TECHNIK MASAŻYSTA (kwalifikacja Z.1 - MS.1 - MED.10) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2017 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przeprowadź na potrzeby egzaminu ocenę stanu tkanek pacjenta w obszarze objętym masażem oraz funkcjonalną ocenę ruchomości stawów biodrowego i kolanowego prawej kończyny dolnej.
Wykonaj masaż zgodnie ze skierowaniem lekarskim zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym.
Wykorzystaj informacje zawarte w opisie stanu zdrowia pacjenta na podstawie wywiadu.
Wypełnij dokumentację obejmującą: kartę zabiegów pacjenta i informacje dla pacjenta.
Po zapoznaniu się z treścią zadania zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki gotowość do przygotowania stanowiska do zleconego masażu, a następnie kieruj się poleceniami wydawanymi przez przewodniczącego ZN.
W szczególności zwróć uwagę na to, że w czasie wykonywania zadania na stanowisku do masażu powinieneś przez podniesienie ręki zgłosić kolejno:
- zakończenie czynności związanych z przygotowaniem stanowiska do masażu,
- zakończenie czynności związanych z przygotowaniem pacjenta do zabiegu,
- zakończenie wykonania zabiegu masażu,
- zakończenie czynności związanych z uporządkowaniem stanowiska po wykonanym masażu.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH (kwalifikacja T.15 - TG.16 - HGT.12) - Zadanie praktycz...   (DARMOWY)
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH (kwalifikacja T.15 - TG.16 - HGT.12) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2017 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj prace związane z planowaniem żywienia dla ośrodka sportowego organizującego letnie obozy dla chłopców.
Zapoznaj się ze wstępnym zamówieniem oraz z zaplanowanym przykładowym jadłospisem dziennym.

Oblicz wartość energetyczną dwóch propozycji obiadu oraz przykładowego jadłospisu dziennego. Dobierz propozycję obiadu do jadłospisu dziennego tak, aby wartość energetyczna jadłospisu dziennego, była zgodna z ustaleniami zawartymi we wstępnym zamówieniu. Do obliczenia wartości energetycznej wykorzystaj dane zamieszczone w Tabeli 1 - Wartość energetyczna i zawartość białka w 100 g potraw i napojów. Formularz do obliczenia wartości energetycznej obiadów, jadłospisu dziennego oraz dokonania wyboru jadłospisu dziennego, który spełnia wymagania dziennego zapotrzebowania energetycznego dla chłopców
0 umiarkowanej aktywności fizycznej znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym - Karta oceny wartości energetycznej jadłospisu dziennego.
Oblicz ilość białka w wybranej propozycji obiadu i w dziennym jadłospisie. Oceń jadłospis dzienny pod względem dostarczonego białka w pokryciu dziennego zapotrzebowania na energię. Do obliczenia ilości białka zawartego w jadłospisie dziennym wykorzystaj dane zamieszczone w Tabeli 1 - Wartość energetyczna
1 zawartość białka w 100 g potraw i napojów. Do obliczenia ilości energii uzyskanej z białka wykorzystaj równoważnik Atwatera - 1 g białka dostarcza 4 kcal energii. Formularz do sporządzenia obliczeń i oceny jadłospisu dziennego pod względem udziału białka w pokryciu dziennego zapotrzebowania na energię znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym - Karta oceny udziału białka w pokryciu dziennego zapotrzebowania na energię.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 150 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 140 z 457 135 136 137 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?