TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.30 - AU.22 - SPL.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2017   (DARMOWY)
TECHNIK LOGISTYK

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.30 - AU.22 - SPL.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2017 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Sporządź zestawienie wyników dwukryterialnej analizy zapasów ABC/XYZ w Hurtowni BWC, zajmującej się sprzedażą garnków i patelni ze stali szlachetnej. Zestawienie wypełnij na podstawie przedstawionych wyników analizy ABC zapasów (według kryterium wielkości sprzedaży) oraz analizy XYZ zapasów (według kryterium regularności sprzedaży) w I kwartale 2017 r.
Zamówiłeś w dniu 22.06.2017 r. w Przedsiębiorstwie Produkcyjnym RONDEL towary należące do grupy AX. Wypełnij druk zamówienia nr 87/2017. Wielkość dostawy zamawianych towarów to średnia arytmetyczna miesięcznej sprzedaży w I kwartale 2017 r.
Zamówione towary przyjmij do magazynu 26.06.2017 r. na podstawie dokumentu "Przyjęcie Zewnętrzne" -PZ nr 36/2017. Ewidencja magazynowa towarów jest prowadzona w cenach zakupu netto.
Wypełnij fakturę sprzedaży - FS nr 121/2017 dla Restauracji ORIENT, która 16.06.2017 r. zakupiła od Hurtowni BWC: 4 garnki 0 20 cm; 3,0 l i 1 patelnię 0 24 cm; 2,0 l. Jednostkowa cena sprzedaży netto w hurtowni ustalana jest na poziomie ceny zakupu netto, powiększonej o 20% marży. Towary są objęte 23% stawką podatku VAT.
Wszystkie informacje niezbędne do rozwiązania zadania oraz druki do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH (kwalifikacja A.23 - AU.26 - FRK.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC...   (DARMOWY)
TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH (kwalifikacja A.23 - AU.26 - FRK.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2017 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Zaprojektuj fryzurę dzienną dobraną do opisu i oczekiwań klientki oraz przygotuj dokumentację technologiczną wykonania zabiegów fryzjerskich, uwzględniając opisy szablonów.
Na szablonie 1. naszkicuj techniką ołówka zaprojektowaną fryzurę damską.
Na szablonie 2. odwzoruj techniką kredki zaprojektowaną na szablonie 1. fryzurę damską.
Na szablonie 3. przygotuj dokumentację technologiczną zabiegu strzyżenia. Linie konturu wewnętrznego strzyżenia i zewnętrznego strzyżenia oznacz czerwonym kolorem.
Na szablonie 4. przygotuj dokumentację technologiczną zabiegu koloryzacji.
Wypełnij dokumentację technologiczną zabiegu. Do zaprojektowania instruktażu zabiegu koloryzacji wykorzystaj instrukcję użycia preparatu. Dobierz informacje zawarte w instrukcji do opisu klientki.
Na szablonie 5. przygotuj dokumentację technologiczną zabiegu ondulacji wodnej.
Szablony do sporządzenia rysunków fryzury oraz dokumentacji technologicznej zabiegów fryzjerskich zamieszczone są w arkuszu egzaminacyjnym.
Arkusz z wykonanymi rysunkami pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK HANDLOWIEC (kwalifikacja A.22 - AU.25 - HAN.2) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2017   (DARMOWY)
TECHNIK HANDLOWIEC

TECHNIK HANDLOWIEC (kwalifikacja A.22 - AU.25 - HAN.2) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2017 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Hurtownia Ryb DORSZ sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą mrożonych ryb. Hurtownia jest czynnym podatnikiem podatku VAT.
Wykonaj prace związane z funkcjonowaniem Hurtowni Ryb DORSZ sp. z o.o.:
1. Sporządź i wydrukuj (w jednym egzemplarzu) w programie magazynowo-sprzedażowym dokumenty dotyczące zdarzeń, które miały miejsce w maju 2017 r.:
- 04.05.2017 r. dowód magazynowy Pz nr 1/05/2017, potwierdzający przyjęcie do magazynu mrożonych ryb zakupionych zgodnie z fakturą nr 5/05/2017,
- 17.05.2017 r. dokument polecenie przelewu, potwierdzający zapłatę za fakturę nr 5/05/2017 r. z dnia 04.05.2017 r.,
- 22.05.2017 r. fakturę sprzedaży nr 16/05/2017, zgodnie z Zamówieniem nr 10/05/2017 SKLEPU RYBNEGO Jan Morski,
- 23.05.2017 r. fakturę korygującą dla SKLEPU RYBNEGO Jan Morski z tytułu udzielonego 5% rabatu przy zakupie ryb jednego gatunku powyżej 70 kg (dorsz bałtycki i łosoś).
2. Wypełnij druk Zapotrzebowanie na towary w czerwcu 2017 r. zamieszczony w arkuszu egzaminacyjnym. Wykorzystaj w tym celu informacje zawarte w tabeli o stanach magazynowych wybranych towarów znajdujących się w magazynie oraz informacje przedstawione na wykresie dotyczące prognozy sprzedaży towarów Hurtowni Ryb DORSZ sp. z o.o. w czerwcu 2017 r.
3. Dokonaj wyboru dostawcy owoców morza na podstawie ofert dwóch producentów zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym (język obcy do wyboru). Wpisz numer wybranej, korzystniejszej oferty i uzasadnienie jej wyboru na formularzu Wybór oferty handlowej dostawcy z uzasadnieniem wyboru, zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym.
Prace związane ze sporządzeniem dokumentów dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstwa wykonaj na stanowisku egzaminacyjnym wyposażonym w komputer podłączony do drukarki sieciowej z zainstalowanym programem magazynowo-sprzedażowym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

PROTETYK SŁUCHU (kwalifikacja Z.18 - MS.16 - MED.5) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2017   (DARMOWY)
PROTETYK SŁUCHU

PROTETYK SŁUCHU (kwalifikacja Z.18 - MS.16 - MED.5) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2017 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Do gabinetu protetyki słuchu zgłosił się pacjent, Wojciech Kozłowski. Pacjent jest muzykiem rockowym i wraz ze swoim zespołem prowadzi aktywną działalność koncertową. Zauważył, że w działalności artystycznej bardzo przeszkadza mu ubytek słuchu.
Pacjent nigdy wcześniej nie używał aparatów słuchowych, ale jest zdecydowany kupić od razu dwa aparaty. Oczekuje rozwiązania, które pozwoli mu przede wszystkim najak najwierniejszy i niezniekształcony odsłuch muzyki. Aparaty powinny być w miarę możliwości dyskretne i nie powinny stwarzać problemów podczas koncertów.
Pacjent przyniósł ze sobą aktualny wynik badania słuchu (audiogram).
1. Oceń na podstawie audiogramu stan słuchu pacjenta i wypełnij Kartę pacjenta.
2. Dobierz odpowiednie dla pacjenta aparaty, korzystając z Wykazu aparatów.
3. Dobierz odpowiednie wkładki, korzystając z Wykazu wkładek. Dla wybranych wkładek podaj zalecaną wielkość wentylacji.
4. Dla wybranego aparatu sporządź Instrukcję użytkowania i pielęgnacji aparatu słuchowego.
Pobierz na fantomie odlew ucha na nową wkładkę.
Odlew wykonaj na modelu ucha znajdującym się na stanowisku do pobierania odlewu. Potrzebne materiały i narzędzia są przygotowane na stanowisku technicznym.
W czasie zastygania masy wyciskowej przejdź na stanowisko, na którym znajduje się aparat słuchowy z wkładką uszną i dokonajjego przeglądu.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TERAPEUTA ZAJĘCIOWY (kwalifikacja Z.9 - MS.9 - MED.13) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2017   (DARMOWY)
TERAPEUTA ZAJĘCIOWY

TERAPEUTA ZAJĘCIOWY (kwalifikacja Z.9 - MS.9 - MED.13) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2017 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

34-letnia Anna Marciniak, od trzech miesięcy jest uczestniczką dziennego środowiskowego domu samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Po raz pierwszy była hospitalizowana z rozpoznaniem schizofrenii przed 8 laty. Mieszka sama, nie utrzymuje kontaktów z rodziną ani sąsiadami. Jej dochód stanowi renta, ma dodatek socjalny do mieszkania. Obecnie nie stwierdza się objawów psychotycznych. Na zajęcia w placówce przychodzi regularnie.
Podopieczna ma zaniżoną samoocenę, obniżony nastrój, niskie poczucie własnej wartości. Często jest smutna, przygnębiona, ma problemy z wyrażaniem własnych uczuć. Występują u niej nieadekwatne reakcje emocjonalne lub ich brak. W związku z dużą wrażliwością w relacjach interpersonalnych wycofuje się z kontaktów społecznych, przez co czuje się osamotniona. Twierdzi, że ma "blokadę" przed poznawaniem nowych ludzi, nie potrafi rozpocząć i podtrzymywać rozmowy z obawy przed zranieniem i odrzuceniem. Ma zawężone zainteresowania, nie potrafi zorganizować sobie czasu wolnego ani zmotywować się do podjęcia działań. Odmawia udziału w zajęciach kulturalnych i towarzyskich. Dawniej lubiła czytać książki oraz rysować i malować, obecnie nie podejmuje żadnej aktywności.
Wszelka aktywność ruchowa budzi u niej silny opór. Skarży się na dolegliwości somatyczne, takie jak: bóle głowy, kręgosłupa, zaburzenia snu, ogólne zmęczenie. Ma niedowagę, nie potrafi i nie lubi gotować. Odżywia się nieregularnie, najczęściej spożywa tylko obiady gwarantowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Pije duże ilości kawy, nałogowo pali też papierosy.
Nie dba o higienę osobistą i swój wygląd zewnętrzny; pomimo to kupuje duże ilości kosmetyków, których nie używa. Często kupuje ubrania w sklepach z używaną odzieżą, lecz nie potrafi ich dobrać do pory roku i okoliczności, przez co jej stroje wzbudzają dezaprobatę otoczenia. Nie potrafi racjonalnie gospodarować pieniędzmi, zalega z bieżącymi opłatami, pożycza pieniądze od uczestników środowiskowego domu pomocy i nie oddaje ich, doprowadzając tym samym do licznych konfliktów.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 146 z 457 141 142 143 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?