Nawigacja
Przykładowe rozwiązania zadań

Lista wszystkich dostępnych rozwiązań zadań do pobrania:

UWAGA: Arkusze zawierają rozwiązanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale są zgodne także z pozostałymi kwalifikacjami.

Poniżej możesz zobaczyć skrócone wersje niektórych rozwiązań zadań.

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.42 - MG.43 - MOT.6) - Zadanie praktyczne nr 1 + kl...   (DARMOWY)
TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.42 - MG.43 - MOT.6 - CZERWIEC 2014 Zadanie praktyczne nr 1 + klucz odpowiedzi (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Do serwisu pojazdów samochodowych zgłosił się klient, który chce wykonać przegląd oraz wymiany planowe dla pojazdu eksploatowanego przez 48 miesięcy liczonych od dnia jego zakupu. W celu zrealizowania obsługi:

1. wypełnij ZLECENIE OBSŁUGI, posługując się danymi z dowodu rejestracyjnego pojazdu zawartymi w Załączniku 1.
2. określ na podstawie Wykazu czynności obsługowych (Załącznik 2) czynności obsługowe, które należy przeprowadzić dla tego pojazdu i wpisz je w odpowiednie miejsca dokumentu KARTA OBSŁUGI.
3. zapisz w FORMULARZ NAPRAWY kolejne czynności, które powinien wykonać mechanik, aby przeprowadzić "ręcznie" wymianę oleju w silniku pojazdu.
4. posługując się wyciągiem z cennika (Załącznik 3) wypełnij KOSZTORYS, w którym określisz koszt wymiany oleju silnikowego dla samochodu klienta, zakładając że operacja ta będzie trwała 40 minut, a stawka za 1 roboczogodzinę wynosi 120 zł brutto.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.18 - MG.18 - MOT.5) - Zadanie praktyczne nr 1 + kl...   (DARMOWY)
TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.18 - MG.18 - MOT.5 - CZERWIEC 2014
Zadanie praktyczne nr 1 + klucz odpowiedzi (kwalifikacje w zawodzie)

Wymień uszkodzone gniazdo prawej kolumny zawieszenia z łożyskiem oporowym, a następnie przeprowadź kontrolę ustawienia pochylenia kół przednich.
Przed wykonaniem pomiaru pochylenia kół przednich zmierz wartość ciśnienia w oponach oraz sprawdź w dokumentacji wymaganą wartość obciążenia samochodu.
Gotowość do dokręcenia śrub wymaganym momentem oraz wykonania pomiaru pochylenia kół przednich zgłoś przez podniesienie ręki.

Wyniki pomiarów zapisz w Karcie pomiarów. W rubryce Wnioski/uwagi Karty pomiarów zapisz swoją interpretację wartości zmierzonych w odniesieniu do wartości nominalnych/wymaganych i informacje o dalszych czynnościach do wykonania. Nie wykonuj regulacji geometrii zawieszenia. Podczas wykonywania zadania przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Demontowane śruby i nakrętki wymieniaj na nowe. Korzystaj z dostępnych na stanowisku instrukcji oraz danych diagnostycznych pojazdu. Po zakończeniu prac uporządkuj stanowisko.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?