TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA (kwalifikacja M.43)) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019   (DARMOWY)
TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA

TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA (kwalifikacja M.43)) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Gospodarstwo prowadzi uprawę w systemie 5-polowym na powierzchni 200 ha - podział między pola jest równy i wynosi 40 ha na każdą uprawę. W płodozmianie występują: pszenica ozima, rzepak ozimy, ziemniaki, kukurydza na kiszonkę i jęczmień jary. W gospodarstwie stosowana jest również uprawa poplonów ozimych (łączna powierzchnia uprawy poplonu ozimego w gospodarstwie - 80 ha) - poplony te zbierane są w kwietniu i stanowią uzupełnienie paszy dla hodowanego w gospodarstwie bydła. Do prac w gospodarstwie wykorzystuje się własny sprzęt rolniczy oraz korzysta się z usług zewnętrznych.
Dla wskazanych w tabeli zabiegów agrotechnicznych (Tabela A) dobierz niezbędne pojazdy, maszyny i urządzenia posługując się zestawieniem sprzętu dostępnego w gospodarstwie (Tabela 8) i oblicz ich wydajność teoretyczną W1 oraz wydajność eksploatacyjną W08.
Korzystając z obliczonych wydajności (Tabela A) oraz podstawowych informacji o technologii uprawy poplonu ozimego i ziemniaków przemysłowych (Tabele od 2 do 7), sporządź uproszczone karty technologiczne uprawy tych roślin, dla zabiegów przypadających w V okresie prac polowych „siewy jesienne i wykopki" (zgodnie z załączonym umownym podziałem roku na okresy prac polowych - Tabela 1) - wypełnij Tabelę B.1. i B.2.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.42 - MG.43 - MOT.6) - Zadanie praktyczne nr 1 CZER...   (DARMOWY)
TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.42 - MG.43 - MOT.6) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Do stacji kontroli pojazdów samochodowych zgłosił się klient z pojazdem marki AUDI 80 wyposażonym w benzynowy silnik o pojemności 1781cm3, o przebiegu 251 100 km, w celu wykonania przeglądu okresowego pojazdu. Po przeprowadzeniu badania diagnostycznego pojazdu diagnosta stwierdził, że skuteczność hamulca roboczego osi przedniej jest mniejsza niż wartości minimalne zawarte w rozporządzeniu o warunkach technicznych i należy przeprowadzić jego naprawę. Dodatkowo diagnosta stwierdził uszkodzenie piór wycieraczek szyby przedniej oraz żarówki tablicy rejestracyjnej. Wypełnij zlecenie serwisowe, kartę oceny elementów układu hamulcowego i formularz czynności związanych z naprawą układu hamulcowego. Oblicz koszty związane z usługą i zapisz je w zestawieniu kosztów zlecenia. W czasie pracy posługuj się dokumentacją załączoną do zadania egzaminacyjnego.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ELEKTRYK (kwalifikacja E.24 - EE.26 - ELE.5) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019   (DARMOWY)
TECHNIK ELEKTRYK

TECHNIK ELEKTRYK (kwalifikacja E.24 - EE.26 - ELE.5) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Podczas remontu mieszkania w budynku wielorodzinnym zmieniono liczbę i miejsca zainstalowania odbiorników elektrycznych podłączonych na stałe do instalacji oraz wymieniono wszystkie łączniki i gniazda wtyczkowe na nowe. Schemat instalacji elektrycznej po remoncie przedstawiono na rysunku 1. Od czasu modyfikacji instalacja nie działa prawidłowo. Jednoczesna praca kuchenki indukcyjnej i zmywarki powoduje po kilku minutach zadziałanie zabezpieczenia nadprądowego F0 w tablicy administracyjnej TA. Dołączenie sprawnego odbiornika do gniazda wtyczkowego oznaczonego F7/5 powoduje zadziałanie zabezpieczenia przeciwporażeniowego RCD. Właściciel mieszkania oczekuje usunięcia usterek, dodatkowo życzy sobie wprowadzenia zmian w instalacji tak, aby zadziałanie zabezpieczenia przeciwpożarowego RCD w którymkolwiek obwodzie gniazd wtyczkowych nie powodowało wyłączenia obwodów oświetleniowych jednocześnie nie pozbawiając opraw oświetleniowych takiego zabezpieczenia.
Zmiany w instalacji oraz jej naprawa muszą być wykonane bez ingerencji w układ ułożonych przewodów i mogą być wykonane tylko w tablicy rozdzielczej, łącznikach oraz gniazdach wtyczkowych. Nie jest możliwe zwiększenie przydziału mocy do mieszkania oraz wymiana zabezpieczenia przedlicznikowego na nowe o większym prądzie znamionowym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ELEKTRONIK (kwalifikacja E.20 - EE.22 - ELM.5) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019   (DARMOWY)
TECHNIK ELEKTRONIK

TECHNIK ELEKTRONIK (kwalifikacja E.20 - EE.22 - ELM.5) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

W pomieszczeniu chronionym przez system sygnalizacji włamania i napadu użytkownik zgłasza nieprawidłowości działania, polegające na pojawianiu się fałszywych alarmów w słoneczne dni, system zgłasza naruszenie wejścia Z3. Ponadto nie działa poprawnie obwód sabotażowy, system cały czas zgłasza naruszenie wejścia Z5. W pomieszczeniu wykonana jest instalacja wtynkowa i nie jest możliwa modyfikacja rozmieszczenia zamontowanych elementów systemu alarmowego. Elementy składowe systemu rozmieszczono w pomieszczeniu zgodnie ze schematem rozmieszczenia elementów systemu sygnalizacji włamania i napadu. Podłączenie elementów składowych systemu wykonano zgodnie ze schematem połączeń elektrycznych systemu sygnalizacji włamania i napadu.
Wykonano badanie testowe uszkodzonego systemu sygnalizacji włamania i napadu poprzez pomiary rezystancji styków czujki ruchu, rezystancji styków czujki zbicia szyby, rezystancji styku kontaktronu oraz rezystancji styku sabotażowego sygnalizatora. Wyniki badań przedstawiono w tabeli 1. Znajdź usterkę, wskaż sposób jej usunięcia w systemie sygnalizacji włamania i napadu. W celu identyfikacji usterki wypełnij kartę badania systemu sygnalizacji włamania i napadu.
W obecnym stanie w przypadku aktywacji systemu następuje zadziałanie jedynie sygnalizacji akustycznej. Zaproponuj modyfikację systemu sygnalizacji włamania i napadu tak, by w przypadku alarmu oprócz sygnalizacji dźwiękowej wystąpiła również sygnalizacja optyczna, która powinna działać niezależnie od sygnalizacji akustycznej.
Sprawdź poprawność dobrania wartości pojemności akumulatora po naprawie i modyfikacji.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.33 - BD.30 - BUD.14) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019   (DARMOWY)
TECHNIK BUDOWNICTWA

TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.33 - BD.30 - BUD.14) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

W projekcie robót fundamentowych dla budynku jednorodzinnego zaplanowano wykonanie żelbetowej monolitycznej ściany oporowej, w celu zabezpieczenia budynku przed osuwającym się gruntem.
Dla projektowanej ściany oporowej uzupełnij zestawienie stali zbrojeniowej i przedmiar robót oraz sporządź zapotrzebowanie na materiały podstawowe i harmonogram ogólny robót związanych z jej wykonaniem.
Zadanie wykonaj w oparciu o opis projektowanych robót budowlanych, zasady przedmiarowania i obliczenia ilości robót, tabelę mas jednostkowych prętów zbrojeniowych, rysunki konstrukcyjne oraz tablice z Katalogu Nakładów Rzeczowych 2-02.
Do wykonania zadania wykorzystaj tabele znajdujące się w arkuszu egzaminacyjnym.
Opis projektowanych robót budowlanych
1. Planowane roboty obejmują wykonanie żelbetowej monolitycznej ściany oporowej długości 10 m.
2. Wykop pod ścianę oporową został już wykonany.
3. Pozostałe roboty budowlane związane z wykonaniem fundamentów należą do zakresu innej brygady roboczej i nie należy uwzględniać ich w tym zadaniu.
4. Ściana oporowa składa się z części poziomej (prostokątnej podstawy o stopie płaskiej) oraz części pionowej (o przekroju prostokątnym).
5. Ścianę oporową należy wykonać z betonu zwykłego klasy C25/30 z kruszywa naturalnego oraz stali żebrowanej klasy A-III.
6. Pod część poziomą ściany oporowej należy wykonać na gruncie podkład betonowy grubości 10 cm z betonu zwykłego klasy C8/10 z kruszywa naturalnego.
7. Gotowe mieszanki betonowe do wykonania ściany oraz podkładu zostaną przywiezione z wytwórni i będą układane ręcznie oraz zagęszczane mechanicznie.
8. Zbrojenie ściany oporowej będzie przygotowane i składowane na terenie budowy.
9. Zakłada się jednokrotne użycie deskowania.
10. ..........................

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 30 z 457 25 26 27 28 29 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?