ZSZ OGRODNIK (kwalifikacja R.5 - RL.5 - OGR.2) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
OGRODNIK

ZSZ OGRODNIK (kwalifikacja R.5 - RL.5 - OGR.2) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Rozpoznaj rośliny doniczkowe oznaczone cyframi 1, 2, 3. W Tabeli 2. zapisz ich nazwy oraz opisz walory dekoracyjne, zastosowanie, temperaturę uprawy i wymagania glebowe.
W przygotowanym naczyniu ułóż estetyczną i harmonijną kompozycję z tych roślin, wykorzystując do tego celu wszystkie przygotowane materiały florystyczne.
Korzystając z danych zawartych w Tabeli 1. oblicz koszt wykonanej kompozycji, dodając koszt 1 godziny własnej robocizny.
Zadanie wykonaj na przygotowanym stanowisku egzaminacyjnym wyposażonym w niezbędne materiały, narzędzia i sprzęt. Podczas wykonywania zadania przestrzegaj zasad organizacji pracy, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów przeciwpożarowych oraz ochrony środowiska.
Po wykonaniu zadania uporządkuj stanowisko.

Czas na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK FARMACEUTYCZNY (kwalifikacja Z.19 - MS.17 - MED.9) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
TECHNIK FARMACEUTYCZNY

TECHNIK FARMACEUTYCZNY (kwalifikacja Z.19 - MS.17 - MED.9) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przygotuj stanowisko pracy i sporządź lek recepturowy na podstawie zamieszczonej recepty lekarskiej. Umieść lek we właściwym opakowaniu, prawidłowo oznakowanym - lek recepturowy gotowy do wydania. Na sygnaturze w miejscu „wydał" wpisz XYZ. Należy założyć, że recepta jest poprawna pod względem formalnym, z aktualną datą wystawienia (nie jest przeterminowana), a data sporządzenia leku jest datą egzaminu.
Dokonaj obliczeń w miejscu oznaczonym Obliczenia niezbędne do sporządzenia leku recepturowego oraz wypełnienia protokołu i zestawienia. Wypełnij Protokół z obliczeń i kontroli dawek substancji leczniczych przepisanych przez lekarza oraz Zestawienie informacji o sporządzanym leku recepturowym. Należy przyjąć, że masa jednej łyżeczki leku recepturowego wynosi 6,0 g.
Przygotuj Gummi arabici mucilaginis rozpuszczając gumę arabską w wodzie na zimno w proporcji: 1 część gumy arabskiej na 2 części wody (bez konieczności podgrzewania i cedzenia).
Na stanowisku egzaminacyjnym przygotowane są utensylia, sprzęt, opakowanie leku oraz niezbędne materiały, w tym zestaw materiałów farmaceutycznych zawierający między innymi substancje farmaceutyczne i wybrane fragmenty Farmakopei Polskiej X. Otrzymany zestaw materiałów farmaceutycznych opisz swoim numerem PESEL i numerem zadania.
UWAGA: Przez podniesienie ręki zgłoś gotowość do odważenia Bismuthi subcarbonas. Czynność wykonaj w obecności egzaminatora.
Po wykonaniu wszystkich prac uporządkuj stanowisko. Sprzęt, szkło laboratoryjne i utensylia, z których korzystałeś w trakcie egzaminu umieść na tacy i pozostaw na swoim stanowisku do ewentualnego umycia. Arkusz egzaminacyjny z wypełnionym protokołem i zestawieniem oraz sporządzony lek recepturowy pozostaw na stanowisku pracy.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

OPIEKUNKA DZIECIĘCA (kwalifikacja Z.11 - MS.11 - SPO.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
OPIEKUNKA DZIECIĘCA

OPIEKUNKA DZIECIĘCA (kwalifikacja Z.11 - MS.11 - SPO.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na podstawie opisu przypadku Miłosza opracuj dla niego projekt indywidualnych ćwiczeń oddechowych, zgodny z celami ćwiczeń zapisanymi w tabeli oraz zaproponuj co najmniej 10 zaleceń dla rodziców Miłosza dotyczących zdrowego żywienia niespełna trzyletniego dziecka. Do wykonania zadania wykorzystaj tabele zamieszczone w arkuszu egzaminacyjnym.
Wykonaj zgodnie z zamieszczonym rysunkiem pomoc dydaktyczną przeznaczoną do indywidualnych ćwiczeń oddechowych z Miłoszem. Materiały i przybory niezbędne do wykonania pomocy dydaktycznej znajdują się w magazynie materiałów plastyczno-technicznych.
Po wykonaniu zadania arkusz egzaminacyjny z wypełnioną dokumentacją oraz wykonaną pomoc dydaktyczną pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.
Na stanowisku do wykonywania zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych wykonaj oczyszczenie i opatrzenie rany na prawym łokciu dziecka. Zadanie wykonaj na fantomie, traktując go jak rzeczywiste małe dziecko.
Gotowość do wykonania zadania zgłoś przewodniczącemu Zespołu Nadzorującego przez podniesienie ręki i przystąp do pracy po uzyskaniu jego zgody, w obecności egzaminatora.
Opatrywanie rany wykonaj zgodnie z zasadami i procedurami, uwzględniając przepisy bhp i ergonomii. Po opatrzeniu rany uporządkuj stanowisko a dziecko pozostaw na krzesełku.
Uwaga! Na potrzeby egzaminu rana oznaczona jest jako czerwone koło. Twoim zadaniem jest oczyszczenie rany z zanieczyszczeń, a nie zmycie jej z fantomu.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

OPIEKUN MEDYCZNY (kwalifikacja Z.4 - MS.4 - MED.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
OPIEKUN MEDYCZNY

OPIEKUN MEDYCZNY (kwalifikacja Z.4 - MS.4 - MED.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

63-letnia pani Danuta Trybalska jest pacjentką oddziału chirurgicznego w siódmej dobie po wykonanej u niej kolostomii czasowej z powodu zapalenia jelita grubego. Pacjentka choruje na nadciśnienie tętnicze. Obecnie jest jeszcze osłabiona, niechętnie wstaje z łóżka, skarży się na ból okolicy pooperacyjnej, co utrudnia jej samodzielne wykonywanie czynności samoobsługowych. W prawym zgięciu łokciowym ma obrzęk i zaczerwienienie po wkłuciu dożylnym (wenflonie). Pacjentka nie w pełni akceptuje swój stan po wyłonionej stomii, występują u niej wahania nastroju.
Określ problemy występujące u pacjentki oraz działania opiekuna, wynikające z problemów pacjentki.
Zmień pacjentce jednoczęściowy worek stomijny, a następnie załóż na prawą okolicę łokciową przednią (zgięcie łokciowe) okład zimny (wysychający) z roztworu Altacetu. Gotowość do wykonania czynności zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu pozwolenia przystąp do pracy. Zadanie wykonaj w czasie nie dłuższym niż 45 minut. Po tym czasie przewodniczący ZN przerwie Ci wykonanie zadania słowami „czas minął". Załóż Indywidualną kartę pielęgnacji chorego i potwierdź w niej wykonane zabiegi. Podpis w odpowiednim miejscu na karcie złóż w postaci nieczytelnego podpisu (parafki). Wpisana data i godziny powinny odpowiadać stanowi faktycznemu w dniu egzaminu.
Formularze do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym. Materiały, przybory, środki i sprzęt niezbędne do wykonania zadania znajdują się w magazynie.
Wszystkie czynności wykonaj zgodnie z zasadami i procedurami uwzględniając przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomię pracy. Po wykonaniu zadania uporządkuj stanowisko pracy.
Arkusz egzaminacyjny pozostaw na stoliku.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ (kwalifikacja T.14 - TG.15) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ (kwalifikacja T.14 - TG.15) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Korzystając z informacji e-mailowej przesłanej przez klienta do biura podróży, informacji i ustaleń niezbędnych do organizacji imprezy turystycznej, opisu Chodzieży w języku obcym, planu miasta oraz opisu atrakcji turystycznych, sporządź dokumenty związane z udzielaniem informacji i ze sprzedażą imprezy:
- ulotkę promującą miasto Chodzież,
- mapę atrakcji turystycznych Chodzieży,
- informację o najkrótszej trasie pieszej prowadzącej z Hotelu Straszny Dwór do punktu Informacji Turystycznej w Chodzieży, z uwzględnieniem kierunków i nazw ulic,
- voucher do obiektu noclegowego,
- fakturę - procedura marży dla biur podróży.
Druki niezbędne do sporządzenia dokumentów znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 150 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 50 z 457 45 46 47 48 49 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?